Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Alfa 159 2.0 JTDM - problem z wyborem

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar beatles
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kielce/Warszawa
    Auto
    BMW e28 520i + BMW e39 540i V8
    Postów
    70

    Domyślnie

    Pozwolę się włączyć.
    KRS, masz kolegę ze smutnym życiem. To jeden z tych którzy marzeniami będą zawsze wyobrażeniem o swoich marzeniach, nie ich realizacją.

    Co alternatywy - uwielbiam BMW, wielbię też Alfę Romeo. Autor tematu chce AR...ok. Ale mówienie o radości w przypadku FWD i to do tego diesla jest zabawne. 159 jest fajne i całkiem nieźle udaje FAJNY samochód, może z v6 i 4wd byłby fajny. Ostatnio robiłem drugą przymiarkę do AR i po 5 minutowej przejażdzce stwierdziłem że przedniego napędu nie zniosę, to tak zabija samochód.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    BMW 730d `04
    Postów
    49

    Domyślnie

    Wiecie koledzy nie chciałem tutaj przekomarzać się o wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocą, chciałbym aby autor wątku zwyczajnie przejechał się i zasmakował czegoś innego. Rozumuję, że skoro kolega założył już rodzinę to pieniążki nie pochodzą od mamusi a musiał na nie zapierniczać. Tak jak w życiu lepiej nie żenić się z pierwszą ładną buzią która wpadła nam w oko, tak i w motoryzacji warto skosztować różnych smaczków by móc ocenić i docenić czego pragniemy. Wejść do A6, A8, 300C, 745d czy 535d, podotykać, poprzyciskać przyciski, ostukać plastiki, wyregulować fotel, pogmerać w menu i wreszcie się przejechać, wcisnąć gaz do deski, posłuchać silnika, zobaczyć jak prowadzi się w zakrętach i jak wybiera nierówności, po prostu podjąć świadomą decyzję aby później nie świeciło się w głowie światełko, że mogłem taki mieć gdy kupel Cię przewiezie takim Audi A8.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    bliss, bliźniacze podejście do mojego, zaraz się ktoś zainteresuje że dodatkowe konta zakładam
    Od siebie dodam, za 50 tyś kupować alfę? Paaaaanie bierz pan Lexa IS 250, bo za 50 kawałków można już kupić kawał auta. 159 można szukać jak masz na wydanie połowę z tej sumy, przy tak dużej kasie lepiej po prostu szukać porządniejszego wozu.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Fawkes
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    BYŁA: Alfa Romeo 2.0 JTDm 170 KM Sport Plus; JEST: Alfa Romeo 159 1750 TBi Sport Plus
    Postów
    136

    Domyślnie

    Dzięki za wszelkie uwagi.

    Wydaje mi się jednak, że mnie nie zrozumieliście.
    Ja nie szukam jakiegokolwiek auta, ja szukam Alfy 159 - w najlepszym możliwym stanie, z wyposażeniem i w wersji silnikowej, która mi odpowiada.
    Żadne inne auto na mnie tak nie działa jak Alfa. Nie interesuje mnie spadek wartości auta, bo nie po to je kupuje by je odsprzedawać. Będę nią jeździł i o nią dbał aż auto umrze.
    Poza tym, ja nie chce zużytej Alfy za 20 tys zł, która będę musiał najpierw wyremontować, żeby móc jeździć. Chcę Alfę w miarę w jak najlepszym stanie i jak najmniej zużytą. Bo to ma byc dla mnie auto na lata, nie na chwilę.
    Powiem tak - gdybym przed 2012 rokiem nie miał innych, pilniejszych wydatków, to bym kupił tą Alfę normalnie nową z salonu. Dotychczas przez 15 lat jeździłem zawsze nowymi autkami (Japończyki - Nissan Primera i X-trail), które serwisowałem też przeważnie w ASO (no chyba że nie umieli czegoś zrobić). Po sprzedaniu X-traila, o którym złego słowa nie mogę powiedzieć, bo przez 210 tys. km i 7 lat użytkowania wymieniałem tylko płyny i filtry, jednak już nie wracam do Nissana bo przez ich mariaż z Renault i europejski debilizm pod tytułem downsizing (2 tonowe auto a silnik 1.4), te auta to jakaś pomyłka. Poza tym Nissany po 2002 roku to jakieś totalne potwory stylistyczne.
    Alfa 159 (inne niezbyt) podobała mi się od kiedy pierwszy raz ja zobaczyłem w 2007 roku na drodze. I taki też samochód chce mieć. Dla mnie jazda autem, to nie tylko przemieszczanie się z miejsca na miejsce, a przygoda, przyjemność i poczucie wolności.
    Smutne dla mnie pozostaje to, że już Alfa 159 nie jest produkowana... bo tzw. Giulia, niestety jakkolwiek wydaje się być całkiem spoko, to jednak to nie to, zwłaszcza nie te Oczy:-)
    Tak więc co do dyskusji o jakichś alternatywach to powiem tak: BMW niestety nie moja bajka (jeździłem - ciężkie kwadratowe szafy, maja kopa i w ogóle ale jak to wygląda), Audi (tragedia - jeździłem - plastik i typowy niemiecki brak finezji), Chrysler (jeździłem, bo teść ma - wg mnie trakcja i prowadzenie zbyt luźne i nieprecyzyjne, co jest mało przyjemne, poza tym brzydkie), zaś Lexus IS wygląda strasznie.
    Lexusy czy toyoty są godne uwagi bo naprawdę się nie psują prawie w ogóle, ale wygląd tych aut jest straszny, zbyt kosmiczny. Mazda 6 ta najnowsza wygląda całkiem nieźle, ale czy będzie też tak dobrze się sprawowała to trzeba jeszcze poczekać, by się przekonać.
    Jakkolwiek napęd na tył tez uważam za fajniejszy to nawet taki napęd ale w kichowatym aucie mi nie da przyjemności.
    Swego czasu rozważałem i gdybym nie był zakochany w Alfie, to bym nadal rozważał takie alternatywy jak Mercedes E W211 lub Jaguar XF. Mercedes E (jeździłem kilka dni pożyczonym) jest bardzo przyjemny i podoba mi się, ale troche za bardzo mi to śmierdzi niemcem... zbyt to poprawne i brakuje trochę pieprzu. Z kolei Jaguar XF podoba mi się jedynie ten obecnie wypuszczony na rynek(nie wygląda tak ciężko jak poprzedni) i jak na razie niestety nie stać mnie na niego.
    Poza tym w mojej ocenie, żadne obecnie produkowane auto (oprócz Astona Martina DBS) nie oferuje takiej lekkości, stylu i duszy jak Alfa 159. Ja nie lubię zmieniać zbyt często samochodów, gdyż się do nich przywiązuję i niemalże kocham. Ponadto, jeśli mam już wkładać kasę w jakikolwiek samochód, by go serwisować, dbać o niego i ewentualnie naprawiać, to chcę to robić tylko, gdy auto lubię, a nie gdy jest ono tylko dobrą lokatą kasy (bo je odsprzedam za dobre pieniądze). Swego czasu jeździłem tez Fiatem Bravo I i powiem szczerze, gdyby mnie wtedy było stać na zrobienie mu porządnych napraw (byłem na studiach), to pewnie do dziś bym go użytkował, bo autko było świetne - super się prowadziło, miało całkiem niezłego kopa i wyglądało całkiem spoko. Podobnie Daewoo Espero (pierwsze auto jakim jeździłem). Nie znoszę tych nowych napompowanych powietrzem karoserii, wolę te smukłe piękne proste linie i faliste przetoczenia (kto był we Włoszech powinien zrozumieć, co sprawia że ich samochody tak wyglądają a nie inaczej). Ogólnie, motoryzacja - niemiecka jest dla mnie tak jak niemcy zbyt poprawna i nudna (w tym skoda, seat itd), - francuska zbyt kosmiczna, siermiężna, głupia i brzydka (w tym obecny nissan), - volvo jest dla emerytów, - wszystkie cuda typu subaru, daihatsu itp to w ogóle nie są samochody a taczki, japońce typu toyota, mazda, honda jakkolwiek dobre mnie znudziły (może kiedyś wrócę do nich, za jakieś 20 lat - jak będę miał dom na wsi to sobie kupie toyota land cruiser;-)), - amerykańskie auta są bajeranckie, całkiem godne zaufania i długowieczne, ale prowadzenie ich pozostawia dużo do życzenia (pływają po drodze - niektórzy tu lubią bo się czują jak na kanapie w domu - mi to nie odpowiada). Ferrari, Maserati, Lotus, Lamborgini, Rolls Royce, Bentley są z kolei wg mnie zbyt ostentacyjne.
    Wobec tego wszystkiego, Alfa 159 wydaje się nie tylko być po prostu idealna, to stanowi tez logiczny i obecnie praktycznie jedyny możliwy wybór. Prawda? ;-)

    P.S. Jak na Alfaholika, zdanie, że za 50 tys mogę kupić inne, porządne auto (co sugeruje, ze Alfa 159 taka nie jest), jest co najmniej dziwne;-) Na miejscu Alfy, poczułbym sie zdradzony....;-P

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar szejk
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zachodniopomorskie/Lubuskie
    Auto
    Alfa 159 2.4 210km Q4/159 2.0 JTDM TI
    Postów
    364

    Domyślnie

    Pięknie kolega wygasił wszystkich malkontentów
    Pozostaje życzyć powodzenia w znalezieniu tej odpowiedniej sztuki i cieszyć się jazdą.
    Były: Alfa SW 156 2004r 1.9 JTD 16v 140km, Alfa SW 159 2007r 2.4 JTDm Q4 210km
    Jest: Alfa SW 159 TI 2010r 2.0 JTDM 170km

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie

    Z moich ostatnich doswiadczen zakupowych - tez 2.0 JTDm, tyle ze 136KM, 2011, SW - warto zwracac uwage czy oferowane auta maja na wyposazeniu to, co jest w opisie. Np. u mnie sprzedajacy komis (pewein polecany tutaj z Krakowa) w opisie umiescil czujniki deszczu i zmierzchu - a okazalo sie ze tego nie ma (chociaz do szcescia nie jest mi to potrzebne).

    159 to moja 2ga Alfa i tez podbala mi sie i chcialem ja praktycznie od momentu jak zobaczylem. Teraz mam i nabylem - budzet podobny. Jedynym autem, ktore mnie jeszcze zastanawialo to wlasnie nowa Mazda 6 w kombi - podoba mi sie i Mazda nie bawi sie wlasnie durnowaty downsizing - przykladowy silnik 2.0 i cos okolo 165 KM.

    A co do ofert to nr 2 ma ma tzw plaster miodu na fotelach i na podstawie mojej (z Wloch) moge powiedziec, ze mozna to pozaciagac i wytrzec - nie wiem jak bardzo trzeba sie postarac zeby to osiagnac ;-) Z tym, ze u mnie obszycie biala nicia a plaster miodu tez nie jest czerowny.
    Jezeli podoba Ci sie czerwone obszycie, to do kompletu mozna w niej obszyc kierownice, gale i mieszek zmiany biegow/recznego ;-) a kierownice wymienic na sportowa.

    Tak jak mi ktos napisal na forum - wersja Sport vs. Sport Plus nie musi byc ubozsza jako ze elementy wyposazenia mogly byc dolozone dodatkowo. Ja mam wer. Sport.

    Warto zobaczyc kazda, ale ja bym wybieral miedzy 1 a 2.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc zbyt długi wywód, przeczytałem jedno zdanie i do niego się ustosunkuję.
    Podobają Ci się te trzy samochody, bierz 3 dni urlopu umawiaj się w trzech warsztatach aso i jazda w polskę. Któryś kupisz na pewno. Śpieszyć się nie musisz bo osób szukających 159 za taką kwotę jest stosunkowo niewiele. Szkoda dywagować, oglądać zdjęcia tylko trzeba działać.

  8. #18
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mark.87 Zobacz post
    Popieram kolege kilka postow wyzej,w tej kwocie sam wolal bym cos innego np audi a6 ,bmw ale nie koniecznie e65 bo podobno sa kiepskie ale taka e60 530d czy inna napewno da wiecej fun z jazdy niz alfa,
    Zawsze gdy kupuje się auto ma się do wyboru nowsze, mniejsze, biedniejsze lub starsze, większe, bogatsze itd. Tym sposobem można dojść do tego, że mając 75 tys można kupić 10-letnie Maserati Quattroporte, bo przecież po tyle chodzą.

    Ale kupno samochodu to nie tylko wydatek na początek, ale i później. Przy BMW 5er, 6er, 7er (szczególnie te z tymi dużymi silnikami) te późniejsze wydatki często liczone są kwotami pięciocyfrowymi na rok. To samo przy dużym Audi i dużej pojemności. Przy w miarę świeżej AR 159 2.0 mamy szansę na wydawanie co najwyżej kwot liczonych w tysiącach.

    Generalnie temat nadaje się na idealnego flejma.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 28-11-2015 o 10:48

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Fawkes bardzo dobrze Cie rozumiem. Gdy kupywałem swoją alfe,wydałem naprawde kupe kasy jak na 159. Mozna by za te pieniedza kupic kilkuletnie bmw i kilkuletnie audi czy merca,ale mi równiez chodziło tylko i wyłacznie o alfe jak najmłodsza ( celowałem w nówke,ale wówczas były tylko stocki,które mnie nie interesowały totalnie - brak białego koloru). Nadazyła sie okazja,ktos sprzedawał świeżynke niespełna roczną i tak oto stałem sie szczesliwym posiadaczem młodziutkiej 159. Nie ząłuje ani przez chwile. Ba ,przez chwile byłem posiadaczem nowego bmw seri 5 i tego juz baaaardzo załuje,bo to auto dało mi mocno w kosc. Takze popieram Twoje dażenie ,a 50 tys za konkretnie wygladajace,młode auto,z pewną historia i malym przebiegiem,to wcale nie wygórowana kwota. Nie słuchaj bredni o tym ,ze w tej kasie kupisz e 60 ,czy juz w ogóle e65,bo kupisz ulepa. Samochód który jest bardzo problematyczny ( jeden i drugi),który ma strasznie drogi serwis i którego byle kto nie naprawi. Pomijam fakt,ze za 50 tys kupisz nie 4 letnie auto( lub 3 w zaleznosci od rejestracji alfy),ale juz 7 czy 8 letnie ,z przebiegiem blizszym realnych 300 tys km.

    Własciwosci jedne ? 159 bijje na głowe i e60 i e65. Ok komfort,wyposazenie na duzy + dla BMW,ale pamietaj ze wydajac 50 tys,trzeba miec min 5 tys na pewne "drobne" pakiety startowe ,typu wymiana oleju w automacie ( 1500 olej ,miska ze smokiem i filtr) , do tego 8 litrów oleju w silniku,pewnie juz hamulce ( sam przód 1500). Pisze o podstawowych czynnosciach w tych autach. W alfie za tą kase kupisz ładne alu,obnizysz,wymienisz rozrzad ,olej i jeszcze Ci zostanie ładnych pare groszy na program np i wyciece dpf.

    Popieram Twój wybór ,a wszystkim innym ,którzy namawiają do kupienie " porządnej" fury za 50 tys w stylu bmw czy audi,zycze nieco wiecej zdrowego rozsadku. Kto miał do czynienia ten wie ,ile te auta moga wyniesc w serwisie i eksploatacji. Pisze to z pełną swiadomoscia osoby,która miała i 159 i bmw.

    Co do wyboru ogłoszenia: celuj w auta z polskiego rynku.

    Odnosnie utraty wartosci: zobacz ile zadbane alfy kosztują nawet z rocznika powiedzmy 2006,2007. Zadnej takiej nie kupisz za 20 tys ... Alfa swoje straci,ale przelicz sobie spalanie 530d ( min 12 miasto,min 7 trasa),do tego koszt wymian oleju,filtrów ,zawieszenia ( alfa na tle bmw ma je pancerne i sporo tansze),to wyjdzie Ci niemal to samo. Jezeli niedaj Boze, spotka Cie awaria powazniejszej natury w BMW,to bedziesz na tym aucie jeszcze do tyłu ( regeneracja automatu 4tys w zwyz,klapy w kolektorze około 1500-2000,amorki nivo tył - 1300 sztuka,wymiana termostatów-są 2- 500 zł, regeneracja przekładni kierowniczej 3-4 tys . Sa to awarie czesto spotykane w e 60, a jest tego jeszcze troche). Sam akumulator Cie niezle wyniesie, do tego ciagłe adaptacje,nawet po wymianie aku,czy tylnych klocków hamulcowych. To wszystko są duze koszta, zupełnie nie wspólmierne do kosztów eksploatacji alfy.

    A6 3.0 ? Nagminnie padajace wtryskiwacze ( naprawde nagminnie), wada łancucha rozrzadu ( nigdy nie poprawiona,to tylko marketingowa bajka),naped quattro wcale nie taki bezobsługowy. Na okrase złopanie paliwa konkretniejsze niz w BMW.

    Jesli chcesz wydac 50 tys na uto młode,naprawde całkiem bezawaryjne,z małym,pewnym przebiegiem,nie bite a do tego całkiem rozsadne kosztowo jesli chodzi o eksploatacje,to 159 bedzie bardzo mądrym wyborem,zwłasza dla kogos,kto tę kwotę zbierał długo i namietnie ( nie zebym posadzał).

    Nic nie mam do bmw czy audi,bo to są swietne auta. Niestety w 90 % przypadków dzisiejszych włascicieli tych 7-8 latków,to osoby,których nie stac na poprawne serwisowanie niegdys bardzo drogich aut,wynikiem czego jest taki rynek uzywek ,a nie inny,czyli kupa ulepów lepiej lub gorzej połatanych.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 28-11-2015 o 11:59

  10. #20
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Nic nie mam do bmw czy audi,bo to są swietne auta. Niestety w 90 % przypadków dzisiejszych włascicieli tych 7-8 latków,to osoby,których nie stac na poprawne serwisowanie niegdys bardzo drogich aut,wynikiem czego jest taki rynek uzywek ,a nie inny,czyli kupa ulepów lepiej lub gorzej połatanych.
    Zapamiętałem sobie taki cytat właściciela BMW 645, mniej więcej coś takiego:
    "jeśli spalanie na poziomie 15-20 litrów jest dla Ciebie poważnym wydatkiem to nie jest to samochód dla Ciebie. Bo wydatki na paliwo nie są największą częścią eksploatacji tego auta."

    I jeszcze poniżej cytat z forum BMW, ale mniej więcej takie są realia używania 5er, 6er, 7er, a spotkałem kilka osób które poprawnie serwisuje swoje E60, E65, E63 (tzn naprawiali jak się coś psuło i kupowali normalne części, a nie pozostawiali element niesprawny "bo przecież nie przeszkadza w jeżdżeniu"):
    Byli już tacy co pytali ile pali, widząc w tym istotny koszt utrzymania i nie rozumieli, że nie ma to żadnego znaczenia czy 15 czy 20. Kupisz i sam sie dowiesz jak to jest na prawdę. Jak to możliwe że przy 100 czy 150 tysiącach oryginalnego przebiegu trzeba głowice robić? Nie zastanawiam się już nad tym. Tak po prostu jest. Rachunek 8-10 tysi. Jeśli masz w okolicy kumaty serwis to spoko. Raz zapłącisz 3 raz 5 raz 8 tysi i jeździsz zadowolony. Ja nie narzekam. Po prostu tak jest i już a co dla kogo dużo albo mało. Rzecz względna.

Podobne wątki

  1. Problem z wyborem sprzęgła do 1.9 jtd 8v
    Utworzone przez Pepek w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 21:40
  2. Problem z wyborem 147 1.6TS lub 156 1.8 2.0 TS
    Utworzone przez KarolAR156 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-04-2013, 15:33
  3. Problem z wyborem:]
    Utworzone przez Karola1984 w dziale 156
    Odpowiedzi: 127
    Ostatni post / autor: 02-12-2011, 00:11
  4. Osłona dolna silnika- problem z wyborem
    Utworzone przez ro_ot w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 21:58
  5. Problem z Wyborem
    Utworzone przez Slades w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-10-2009, 22:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory