Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: 159 ti 2010 2.0 jtdm Kobierzyce o. Wrocławia

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar haps
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 2.0 jtdm sport plus
    Postów
    74

    Domyślnie 159 ti 2010 2.0 jtdm Kobierzyce o. Wrocławia

    Alfa Romeo 159 ti 2010rok, 111 000KM przebiegu, czarna, tofi skóry, Kobierzyce.
    Cena 36 000PLN

    Koledzy,
    link wyżej przedstawia alfę 159 w wersji ti z 2010r, w moim odczuciu w bardzo atrakcyjnej cenie.
    Pojechałem obejrzeć auto do Wrocławia i poniżej krótki opis, tego co zobaczyłem, a co było mi przedstawione przez telefon:

    Przez telefon:
    - auto 100% bezwypadkowe
    - lewy tylny błotnik na odcinku 15cm malowany dwukrotnie, lakier grubość 400umm.
    - wszystkie szyby w oryginale i z jednego roku oczywiscie
    - zero rdzy na aucie
    - alufelgi jak nówki, zero obtarc czy zarysowań
    - tapicerka i wnętrze wzorowe
    - najładniejsza alfa ti jaką sprzedaje, a sprzedał ok 15-20sztuk tej wersji

    co się okazało na miejscu w ASO Wrocła ADF Auto ulicka Karkonoska 45 w sobotę z samego rana
    - przednie światła przeciwmgielne - soczekwi źle spasowane z obudową
    - lewy przedni próg - nakładka plastikowa tragicznie spasowana z progiem
    - przednia szyba z nordglassu 2014 rok, tragicznie spasowana, uszczelki odstają z podszybia
    - tylna klapa pod szybą - ok 3-4cm rdzy
    - każda alufelga obtarta na rancie - każda!
    - fotele przednie - piękne! tutaj naprawdę extra.
    - kierownica - na górze widoczne przetarcia, może przebieg ori ale chyba samo kręcenie się po mieście
    - panel środkowy w aluminium- przy lewarku, jakby ktoś gwoźdźmi lub śrubokrętem narobił dziur, wygląda gorzej jak twarz kogoś po mocnym trądziku...
    - bagażnik - listwa załadunkowa zalana czymś białym jakby farba olejna, podsufitka obtrapana
    - fotele tył - za kierowcą widoczne przetarcia, a przednie lux
    - przednie lewe drzwi tam gdzie nakładka na próg źle spasowana, listwa wewnętrza progowa z napisem ti, odłazi, wręcz odlatuje
    - gałka zmiany biegów bez czerwonej nici
    - ręczny bez czerwonej nici

    Auto wg. VIN nie było nigdy w serwisie, gość mówi, że była na bieżąco serwisowana w serwisie jakimś tam we Francji..

    Miałem umówioną wizytę w ASO, ale nawet nie wjechaliśmy, bo auto to kibel, szrot i jedna wielka porażka, którą szybko sprzeda komuś kto podjara się na ti i będzie chciał zrobić wrażenie w okolicznej wiosce

    Tym, którzy szukają ładnego auta szczerze odradzam i tym samym zaprzestaję szukania ładnych egzemplarzy w takich cenach, bo to jest niemożliwe aby auta, które na mobile.de czy autoskocie 24, kosztujące po 12-14k€ w PL kosztowały połowę tych kwot..

    Jak zacząłem wygarniać handlarzynie defekty auta, to nim skończyłem zdanie, to obraził się, wpakował do auta i pojechał do domu.. Żonka dodała tylko, że w tym przypadku Francuz chyba nie płakał jak alfę sprzedawał

    Pozdrawiam i przestrzegam przed tym trupkiem..

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    extra recenzja! tak trzeba, czym więcej takich wpisów czy opinii, tym mniej cwaniactwa z czasem będzie.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    I tak nie przekonałeś tych, którzy szukają poliftowego TI za 30 kafli.
    Minimum 2010 oczywiście.
    Dalej będą wklejali ulepy i pytali co o nich sądzimy.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar haps
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 2.0 jtdm sport plus
    Postów
    74

    Domyślnie

    wiesz ja również pomyślałem, że może trafiła się "okazja" i że czeka na mnie, właściciel opowiadał że już jadą po alfę i że nawet dopłacają mu kafla, żeby zawiózł alfę w bieszczady
    skusiłem się i pojechaliśmy po to cudo, efekt jaki każdy widzi

    niestety, ale zadbanej alfy za bezcen się nie kupi, żeby kupić ładną alfę z 2010r w wyposażeniu z 3xclimatronic, duza navi, bose, xenon itp to poniżej 38k pln chyba bez szans, żeby był pierwszy lakier i przebieg w granicach 120-150kkm.. - takie są moje odczucia z ostatnich 3tygodni poszukiwań..

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Kia
    Postów
    6

    Domyślnie

    Też oglądałem to autko. W komisie gość miał jeszcze drugą Alfę 159, ale był to totalny złom. Ten z kolei robił nawet dobre wrażenie, ale podejrzewam że lewy przód był robiony.

    Kolega zwrócił uwagę na odstające plastiki. Lewa lampa ma wśrodku jakieś syfy i naklejka wygląda na przeklejoną (pewnie jest ze starszego egzemplarza).
    Światła przeciwmgielne: źle spasowane szkła i ramki
    Środkowa konsola i kierownica mocno zniszczona
    Odpryski na masce, spora wgniotka na prawym błotniku na górnym kancie
    Blok silnika cały w białym osadzie - pewnie po myciu. A mimo to jakaś część mocno ubrudzona olejem. "Odma olejowa, kolega mówi że to normalna rzecz, a ja się nie znam na mechanice" ~sprzedający. Na dieslach się nie znam ale wątpię aby taka ilość oleju na czymś między silnikiem a lewą lampą była normalna.

    Rdzy na tylnej masce nie zauważyłem, mój błąd, ale ogólnie auto po bliższych oględzinach sprawia złe wrażenie jeśli chodzi o stan techniczny. Lewy przód ma wiele podejrzanych elementów, lewy tył wg. handlarza był robiony - co może być prawdą ale na pewno nie mówi o wszystkim.

    Sam handlarz z Kobierzyc (ul. Witosa 1 przy Orlenie) też od razu zaczął żenującą gadkę że jak tylko pojechał nią do Wrocławia to mógł nawieźć pełen bagażnik dziewczyn Nie wiem czy rejestracje są prawdziwe bo wyglądają na drukowane i umieszczone za plastikiem, ale może tak się robi we Francji? (wątpię) Więc pojechanie do mechanika na diagnostykę może być problematyczne, choć sprzedawca mówił że śmiało można brać auto na oględziny.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    bagażnik dziewczyn nawoził.... hmmm..... To może jednak warto)?

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał haps Zobacz post
    wiesz ja również pomyślałem, że może trafiła się "okazja" i że czeka na mnie, właściciel opowiadał że już jadą po alfę i że nawet dopłacają mu kafla, żeby zawiózł alfę w bieszczady
    skusiłem się i pojechaliśmy po to cudo, efekt jaki każdy widzi

    niestety, ale zadbanej alfy za bezcen się nie kupi, żeby kupić ładną alfę z 2010r w wyposażeniu z 3xclimatronic, duza navi, bose, xenon itp to poniżej 38k pln chyba bez szans, żeby był pierwszy lakier i przebieg w granicach 120-150kkm.. - takie są moje odczucia z ostatnich 3tygodni poszukiwań..

    Jeżeli Helmut (czy Pierre) wycenia swoje dobrze utrzymane auto na 12kE, to k... jakim cudem w PL, po sprowadzeniu, może ono kosztować 40 kPLN?!?
    Dotyczy to każdego auta - swego czasu szukałem 407 coupe i też, biorąc pod uwagę ulepy, jakie tu wklejacie, też przepłaciłem (jakieś 10 kPLN), a na dodatek musiałem wziąć dwa dni wolnego, żeby polecieć po niego do Frankfurtu.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar haps
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 2.0 jtdm sport plus
    Postów
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szorstki Zobacz post
    Też oglądałem to autko. W komisie gość miał jeszcze drugą Alfę 159, ale był to totalny złom. Ten z kolei robił nawet dobre wrażenie, ale podejrzewam że lewy przód był robiony.

    Kolega zwrócił uwagę na odstające plastiki. Lewa lampa ma wśrodku jakieś syfy i naklejka wygląda na przeklejoną (pewnie jest ze starszego egzemplarza).
    Światła przeciwmgielne: źle spasowane szkła i ramki
    Środkowa konsola i kierownica mocno zniszczona
    Odpryski na masce, spora wgniotka na prawym błotniku na górnym kancie
    Blok silnika cały w białym osadzie - pewnie po myciu. A mimo to jakaś część mocno ubrudzona olejem. "Odma olejowa, kolega mówi że to normalna rzecz, a ja się nie znam na mechanice" ~sprzedający. Na dieslach się nie znam ale wątpię aby taka ilość oleju na czymś między silnikiem a lewą lampą była normalna.

    Rdzy na tylnej masce nie zauważyłem, mój błąd, ale ogólnie auto po bliższych oględzinach sprawia złe wrażenie jeśli chodzi o stan techniczny. Lewy przód ma wiele podejrzanych elementów, lewy tył wg. handlarza był robiony - co może być prawdą ale na pewno nie mówi o wszystkim.

    Sam handlarz z Kobierzyc (ul. Witosa 1 przy Orlenie) też od razu zaczął żenującą gadkę że jak tylko pojechał nią do Wrocławia to mógł nawieźć pełen bagażnik dziewczyn Nie wiem czy rejestracje są prawdziwe bo wyglądają na drukowane i umieszczone za plastikiem, ale może tak się robi we Francji? (wątpię) Więc pojechanie do mechanika na diagnostykę może być problematyczne, choć sprzedawca mówił że śmiało można brać auto na oględziny.
    też się zastanawiałem jak to z tymi tablicami jest, ale jak już odjechałem z miejsca spotkania to na trasie widziałem chyba dwa auta, które miały takie tablice jakby za mleczną pleksą..

    dobrze, że nie kupiłeś tego ulepa, a swoją drogą ciekawe czy gościu sprzedał , póki co nikt nie opisuje w dziale "nasze auta" tej porażki z okolic Wrocka..

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał szerszeń Zobacz post
    Jeżeli Helmut (czy Pierre) wycenia swoje dobrze utrzymane auto na 12kE, to k... jakim cudem w PL, po sprowadzeniu, może ono kosztować 40 kPLN?!?
    To się nazywa okazja, a że u nas sami łowcy okazji to ... cuda się zdarzają.

    Co do umawiania na oględziny w ASO to kiedyś zwabiony okazyjną ofertą pojechałem 100km żeby zobaczyć szrota.
    Janusz był tak pewny siebie że bez oporów podstawił auto do ASO Renault i liczył że w sobotę od rana będą tam pracować ślepi debile. Po weryfikacji i uświadomieniu Januszowi stanu auta pozostał z szrotem na podnośniku i rachunkiem do opłacenia bo ja z wrażenia musiałem ochłonąć na osobności (i dyskretnie się oddaliłem). Do dziś mam nadzieję że po takiej lekcji Janusz częściej będzie mówił prawdę.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Ja do opisu kolegi mam tylko jedno zastrzeżenie.
    Z moich obserwacji wynika, że nie każda 159 TI miała czerwoną nić na rękojeści hamulca ręcznego.
    Poza tym świetnie wypunktowane oględziny.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Podobne wątki

  1. 147 1.9 JTDm 2009,2010
    Utworzone przez raphal w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-12-2013, 11:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory