Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Alfa 156 2.4 JTD

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Poszukuję Alfy / Omega 3.0 V6
    Postów
    5

    Question Alfa 156 2.4 JTD

    Cześć!
    Zamierzam wstąpić w najbliższym czasie do grona posiadaczy AR, w związku z tym szukam właśnie swojej pierwszej Alfy. Bardzo prosiłbym o rady i sugestie na co zwracać uwagę, czego się wystrzegać przy zakupie, może ktoś z szanownych klubowiczów mógłby pomóc w rozkodowaniu nr VIN ZAR93200001386547?

    Niestety, jako świeży użytkownik nie mogę podać linku do ogłoszenia. Można znaleźć je na olx, miejscowość Kębłowo - jest tylko jedna czarna AR 156 SW w czerwonych skórach. Według CEPiK pierwsza rejestracja za granicą kwiecień 2006, sprowadzony do Polski w marcu 2008. Xenony wraz ze spryskiwaczami zamontował ponoć poprzedni właściciel, zmienił również program i wymienił intercooler na większy.

    Z góry dziękuję za sugestie !

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Użytkownik [MENTION=61216]KoŁoS[/MENTION] sprawdza alfy po VINie za jakąś opłatą, możesz do niego się zwrócić.
    Z ogłoszenia to co rzuciło mi się w oczy:
    -Rura od dolotu owinięta taśmą
    -Światła xenonowe to najprawdopodobniej wrzucone HID-y, przy czym słowa "wrzucone" nie użyłem przypadkowo. W lewym dolnym roku zdjęcia silnika jeśli się nie mylę widać przetwornicę.
    - Zwróciłbym przy oględzinach uwagę na kielich od strony pasażera. Coś mi się tam nie podoba, ale może się czepiam.

    Link do ogłoszenia, gdyby ktoś jeszcze chciał spojrzeć https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...tml#1f23b3d7ce

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Poszukuję Alfy / Omega 3.0 V6
    Postów
    5

    Domyślnie

    Z tymi xenonami też od razu rzuciły mi się w oczy przetwornice - jedna koło zbiorniczka płynu a druga za akumulatorem. Pytałem sprzedającego - powiedział, ze poprzednik wymienił reflektory i dołożył spryskiwacze + zderzak z klapkami aby było legalnie. Możliwe, że do ori kloszy są podpięte nieoryginalne przetwornice, bo na oryginałach są inne naklejki. Obawiam się, że to może być efekt łatania po dzwonie na przód - trafił się rozbitek z xenonami to dlaczego by nie zrobić "tuningu", chociaż to nie przesądzone, ktoś po prostu mógł mieć taki kaprys. Co do kielicha, chodzi Ci o te "mazy" po jakiejś szpachlówce? Czasem widuje się to nawet w nowych autach ale czujność wzmożona będzie

    Co rury od dolotu to i tak cały dolot jest do przeglądu, choćby czy ktoś nie wrzucił intercoolera na odwal się - był wymieniony na większy po chipie.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Chodzi mi o te dziwne kropki na paście uszczelniającej.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Poszukuję Alfy / Omega 3.0 V6
    Postów
    5

    Domyślnie

    Byłem dziś oglądać tę "alfę", napiszę co zastałem dla ewentualnych zainteresowanych:

    + blachy są ok, nic nie szpachlowane ani kombinowane
    + Wnętrze też całkiem spoko, nie zauważyłem większych oznak zużycia niz wynikałoby to z wieku
    +/- hamulce lepsze niż w omedze po wymienia tarcz i klocków ale gorsze niż w 10-cio letnim focusie
    + brak błędów w ECU silnika (miałem tylko uniwersalny program do OBD II)

    - Zawieszenie przód i tył po obu stronach skrzypi jak zawiasy od starej szafy, szczególnie słyszalne na progu zwalniającym - słychać to wyraźnie w kabinie nawet przy zamkniętych szybach, sprzedawca twierdzi że się "zastało" bo wymieniał niedawno
    - Po puszczeniu kierownicy i dodaniu gazu ucieka na lewo, przy hamowaniu na prawo
    - dwumasa i sprzęgło są w stanie agonalnym - sprzęgło łapie bardzo wysoko, każda zmiana biegu jest okraszona odgłosem kopniaka w tekturowe pudło przy wciśnięciu i puszczeniu pedału, na obrotach jałowych dwumas wesoło klekocze sobie z lewej strony silnika, milknie po wciśnięciu sprzęgła. Przy przyspieszaniu na biegach I-IV przy 0-90km/h telepie budą tak, że aż kolanami trzęsie - identyczne objawy jak w mondeo mk3 tddi znajomego miesiąc przed pęknieciem dwumasa
    - coś świergoli pod osłoną od strony rozrządu

    Więcej nie sprawdzałem bo odpuściłem sobie to auto nim dojechaliśmy na stację diagnostyczną.
    Ostatnio edytowane przez smk ; 26-11-2016 o 23:28 Powód: Informacje z oględzin

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory