Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: [156] Alfa Romeo 156 '99 2.5 V6 Wołomin

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    AR GT 3.2
    Postów
    2

    Domyślnie [156] Alfa Romeo 156 '99 2.5 V6 Wołomin

    Witam wszystkich!
    Oglądałem w tym tygodniu samochód z poniższego ogłoszenia:
    [nie mogę dodać linku]

    I jest to niesamowita mina. Sprzedający kłamie w ogłoszeniu. Samochód sprawdzony został w warsztacie "Auto Kielak" specjalizującym się w samochodach grupy FIAT. Lecimy od początku:
    - rozrząd zmieniony 30tys. (nie 10tys.) temu, BEZ POMPY WODY. Pasek źle leży i jest ścinany,
    - wycieki oleju (nie tragiczne),
    - amortyzatory z tyłu wylane,
    - brak podłogi - sporo łat zamazanych bitexem, który już zaczął odłazić i jak to określił właściciel serwisu: "nie ma do czego spawać",
    - podłużnice zeżarte, wpuszczona w nie pianka, tak, że w nadkolu można było palec wsadzić i sobie nim zamieszać.

    Żeby nie było, że ciągle tylko narzekam - wizualnie samochód bardzo ładny, silnik równo chodzi. Ale cena jest nieadekwatna do stanu jaki można zastać na miejscu. Myślę, że samochód wart jest maksymalnie połowy kwoty za jaką jest wystawiony. Sprzedający chciał usłyszeć ode mnie propozycję ceny, ale nie chciałem podejmować żadnych negocjacji widząc ten obraz nędzy i rozpaczy pod spodem. Mechanik stwierdził, że podłoga nie do uratowania, konieczne byłoby wycięcie tej i spawanie nowej - nieopłacalne zabiegi.

    Jechałem po niego 350km, uprzedzając o tym sprzedającego, aby szczerze przyznał czy dane z ogłoszenia pokrywają się z rzeczywistością. Zapytany co jest na już do roboty stwierdził, że 3ci bieg czasem wchodzi ze zgrzytem i pasek osprzętu popiskuje. Rozczarowałem się zastaną sytuacją.

    Natomiast gdyby ktoś szukał 166 to zapraszam do serwisu Auto Kielak - właściciel będzie sprzedawał 166 2.0TB w bardzo ładnym stanie za 6k z bardzo porządnie założonym LPG (bez wiercenia kolektorów). Ja się nie zdecydowałem, bo samochód dla mnie zbyt duży i silnik zbyt ryzykowny.

    Pozdrawiam, a ja szukam dalej Alfy i chyba będzie to niestety 1,9 jtd

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Zwol4
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kłodawa
    Auto
    156 1.8 TS
    Postów
    448

    Domyślnie

    Chodzi o tą srebrną na gwincie KW? Szczerze mówiąc to chciałem sprzedać mojego TS i pojechać po nią, może i lepiej że mam, to co mam
    Była : 146 1.6Ts 97r (2006-2011)
    Jest : 156 1.8Ts (2010 - ?)
    146Ti 2.0Ts (2013 - 2016)

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    AR GT 3.2
    Postów
    2

    Domyślnie

    Tak, o nią chodziło (archeolog ze mnie),
    Jeśli chodzi o zakupy, to kupiłem 156 1.9jtd z 2003 z poliftowym środkiem w Jastrzębiu Zdrój i póki co jestem zadowolony (poza tym, że jeżdżę nieszczęsnym dieslem, który brzmi jak gówno... ale ja mam zboczenie jeśli chodzi o dźwięk - rozpieściłem się fiatowskim R5)

Podobne wątki

  1. Wołomin,
    Utworzone przez 88stasio w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 20:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory