Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Zakup Alfy 156

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Alfa romeo 156
    Postów
    86

    Domyślnie Zakup Alfy 156

    Witajcie. Juz prawie rok borykam się z myślą kupna alfy 156 1,9 jtd , jednakże nie posiadam zbyt wielkich środków na zakup bo mój budżet wynosi około 5 tyś na zakup . I tutaj moi drodzy kieruje do was pytanie , czy jest to w ogóle możliwe aby dostać w tej cenie dobrze utrzymaną Włoszke? Czy lepiej odpuścić i poszukać coś innego w stylu golfa?

  2. #2
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Zdefiniuj dobrze utrzymaną? Bo jeżeli liczysz na 100% sprawny wóz to odpowiedz sobie na pytanie czy mając AR156, zrobiwszy w niej wszystko co się sypało (bo używka, wiadomo) - wtryski, dwumas, sprzęgło, turbo, wszystkie ileś tam wahaczy, może coś w elektryce/elektronice, podłoga+progi i tak dalej sprzedał byś taki wóz za 5000?

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Alfa romeo 156
    Postów
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Zdefiniuj dobrze utrzymaną? Bo jeżeli liczysz na 100% sprawny wóz to odpowiedz sobie na pytanie czy mając AR156, zrobiwszy w niej wszystko co się sypało (bo używka, wiadomo) - wtryski, dwumas, sprzęgło, turbo, wszystkie ileś tam wahaczy, może coś w elektryce/elektronice, podłoga+progi i tak dalej sprzedał byś taki wóz za 5000?
    Masz w zupełności racje , tak wiec mam roZumieć ze to raczej była odpowiedź s stylu nie .
    "Dobrze utrzymana " Chodziło mi o auto w miare dobrej kondycji , żeby po zakupie nie wkładać w nia Bóg wie ile przynajmniej przez pierwsze 3-4 Miesiecy. Jestem mechanikiem i z wiekszosci spraw sam bym sobie radzil. Może ktoś jeszcze sie wypowie ?

    - - - Updated - - -

    I czy to wogole jest możliwe dostać taką , bo nie wiem jak cenowo chodzą zakres cen waha sie od 3 tys do nawet 10 tys tak wiec

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Jeśli masz 5 tysięcy na samochód i jeszcze jakieś 2 tysiące na ewentualnie rozszerzony pakiet startowy, to powinieneś coś znaleźć i doprowadzić do ładu. Najwięcej uwagi zwróciłbym na podłogę i progi, bo porządne zrobienie tego może pochłonąć najwięcej pieniędzy. Po przesiadce na 159 doceniam, że części do 156 były bardzo tanie.
    Jeśli jednak masz 5 tysiecy i nic więcej, to wątpię, żeby starczyło Ci na w miarę jeżdżący samochód i ewentualne pierwsze naprawy.
    Ja co prawda mechanikiem nie jestem, ale zdecydowaną większość rzeczy w swoim samochodzie robię sam, bo lubię, i z doświadczenia wiem, że żaden mechanik nie zadba o moje auto tak jak ja sam. Ale trzeba mieć świadomość, że jeśli chcesz kupić zawieszenie na przód, które posłuży nawet ponad 80 tys. km (tyle przejechałem na TRW i sprzedałem samochód), to musisz szykować około 1100zł. Z rzeczy droższych, to tak jak w każdym nowszym dieselu. A inne drobiazgi do 156 są do kupienia na szrotach za grosze.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    mJTD 175KM+
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Swierzak Zobacz post
    Witajcie. Juz prawie rok borykam się z myślą kupna alfy 156 1,9 jtd , jednakże nie posiadam zbyt wielkich środków na zakup bo mój budżet wynosi około 5 tyś na zakup . I tutaj moi drodzy kieruje do was pytanie , czy jest to w ogóle możliwe aby dostać w tej cenie dobrze utrzymaną Włoszke? Czy lepiej odpuścić i poszukać coś innego w stylu golfa?
    Słaby samochód sobie wybrałeś na taki budżet. W starą Alfę można w miesiąc wsadzić równowartość zakupu. Kup sobie Punto z gazem, nie zaskoczy Cię niczym kosztownym, o ile nie będzie nadmiernie skorodowane.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar KarolAR156
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa 156 fl 1.8 TS
    Postów
    62

    Domyślnie

    Przy wyborze 156 skupiłbym się głównie na podłodze i progach. To elementy których raczej nie ma sensu naprawiać w tak tanim aucie. Zawias, dwumase czy inne eksploatacyjne podzespoły zawsze możesz wymienić. A jaki jest sens pchać kasę w auto które nie ma podłogi i nawet nie masz do czego zamontować elementów zawieszenia bo wszystko wkoło jest zgnite.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Alfa romeo 156
    Postów
    86

    Domyślnie

    Hmm juz sam nie wiem strasznie mi sie podobaja. I z pewnością ciężko bedzie znaleźć . Ale szukam i szukam . Najgorsze jest to że budżet nie zbyt duży. A wiekszy wklad dopiero po wakacjach

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    7

    Domyślnie

    Można trafić na fajny egzemplarz w tej cenie. Sam od czasu do czasu handluję Alfami, i to najczęściej 156 1.9 JTD, sprzedaję je w cenie 3500-5000zł w zależności w jakiej cenie uda mi się kupić i ile muszę zrobić. W tej cenie z ręką na sercu auta są w fajnym stanie, z zdrową podłogą, bez pianki w progach, oraz mechanicznie pewne. Także polecam Ci szukać a znajdziesz .

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Alfa romeo 156
    Postów
    86

    Domyślnie

    Znalazłem swoją alfine na pierwszy rzut oka zajebiscie podloga, progi zdrowe. Bylem na stacji i zawieszenie ma okolo 74% wiec nie jest źle. Dałem 5500zl plus 4nowe zimowe opony, Pan który sprzedawał wydawał sie sympatyczny , miał też w garażu 2auta z 2016roku a 3była właśnie alfa . Stała 3 miesiące i padł akumulator więc wymienił na nowy. Niestety nie obylo sie bez mankamentow . A mianowicie : podsufitka odpada, jest pare plasticzkow polamanych głównie nawiewy, fotel podnosi tylko jedna stronę , dosyć wyraznie słychać stuki w tyłu . Jutro zobacze co tam piszczy . Zawieszenie było wymieniane oprocz stabilizatora bede mial do was pare ladnych pytań ale to juz nie w tym temacie . Założę nowy zrobie zdj, i przedstawie sytuacje . Dzieki za podpowiedzi . Zobaczymy jak to bedzie

Podobne wątki

  1. Zakup Alfy 159
    Utworzone przez Dino240476 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 23:48
  2. Zakup alfy 145 jtd
    Utworzone przez jarco w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 17:10
  3. Zakup Alfy 156
    Utworzone przez gregorb79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 01:29
  4. Zakup Alfy 156 GTA
    Utworzone przez lucasb w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 16:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory