Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63

Temat: UWAGA na Alfę GT V6 Busso RADOM

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Pomorskie
    Auto
    Giulietta Quadrifoglio Verde
    Postów
    97

    Exclamation UWAGA na Alfę GT V6 Busso RADOM

    Cześć wszystkim,

    Podaje wszystkim do wglądu w załączniku mój raport czarnej Alfy Romeo GT 3.2 V6 Busso:

    http://allegro.pl/alfa-romeo-gt-3-2v...766880355.html

    Miała być perełka, handlarz na tyle bezczelny, że podczas sprawdzania samochodu przez inspektora mówił dalej, że tylko błotnik był robiony. Okazuje się, że samochód był tak ulepiony, że prawdopodobnie jest nawet naruszona konstrukcja samochodu. Co najbardziej mnie bolli, to stan silnika (bardzo dobry) i reszty części w samochodzie niestety. Mam nadzieję, że komuś to pomoże i nie wbije się na minę, ja na szczęście zamówiłem raport.

    PS. nie mogłem znaleźć specjalnego działu do tego więc w razie co prosiłbym o przeniesienie jeśli trzeba.
    Attached Files Attached Files

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar stasiu018
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    159 SW
    Postów
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał MEchan Zobacz post
    Cześć wszystkim,

    Podaje wszystkim do wglądu w załączniku mój raport czarnej Alfy Romeo GT 3.2 V6 Busso:

    http://allegro.pl/alfa-romeo-gt-3-2v...766880355.html

    Miała być perełka, handlarz na tyle bezczelny, że podczas sprawdzania samochodu przez inspektora mówił dalej, że tylko błotnik był robiony. Okazuje się, że samochód był tak ulepiony, że prawdopodobnie jest nawet naruszona konstrukcja samochodu. Co najbardziej mnie bolli, to stan silnika (bardzo dobry) i reszty części w samochodzie niestety. Mam nadzieję, że komuś to pomoże i nie wbije się na minę, ja na szczęście zamówiłem raport.

    PS. nie mogłem znaleźć specjalnego działu do tego więc w razie co prosiłbym o przeniesienie jeśli trzeba.
    Raport bardzo słaby. W podsumowaniu jedno zdanie wyklucza kolejne. Po pomiarze grubości lakieru 'ulep'to zdecydowanie za mocne słowo. W mojej opinii poprostu cena nieco nieadekwatna do stanu. Niemniej dzięki za podzielenie się wynikiem oględzin.

    Wysłane z mojego m1 note przy użyciu Tapatalka
    156 2.4 --> GT 3.2 --> 159 2.0

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    ALFA GT 1.9 (2005)
    Postów
    141

    Domyślnie

    Wg mojej opinii nie jest tak źle. To jest 13 letnie auto. Nie bałbym się tego. Jedyny minus sprzedającego za kłamstwa.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Pomorskie
    Auto
    Giulietta Quadrifoglio Verde
    Postów
    97

    Domyślnie

    Serio sądzicie, że reperowane słupki, to "nie jest tak źle" ?

    Kurcze w mojej rodzinie jest blacharz/lakiernik, który prowadzi swój zakład i powiedział, że jak słupki były reperowane, z resztą najprawdopodobniej wspawany jeden był z tego co rozmawiałem przez telefon podczas oględzin, to w życiu by tego samochodu nie tknął.

    Jedyne co nie było w nim robione blacharsko to dach, więc nie sądzę żebyście mieli takie Alfy w swoich garażach, chyba, że się mylę.

    Kurcze teraz mam wątpliwości myślicie, że warto by było ją brać jeśli by opuścił cenę?

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego czy było to fachowo naprostowane, pospawane i pomalowane. No i czy podłoga też nie dostała. Obejrzenia tego auta na podnośniku to moim zdaniem podstawa.
    Też mam w rodzinie blacharza lakiernika, ale widząc jego pieczołowitą robotę, nie bałbym się jeździć zrobionym przez niego samochodem. Tyle, że u niego samochód z reguły stoi 3 razy dłużej, niż stałby u innego blacharza. Obczaj sobie ten kanał https://www.youtube.com/user/tussik01 Większością samochodów od niego mimo poważnych dzwonów nie bałbym się jeździć. Choć było kilka przypadków, które powinny trafić na żyletki, a nie do naprawy.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    metalic 100% bezwypadkowy - dobre he he ?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Kevio
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Fabia II
    Postów
    184

    Domyślnie

    Auto było na 99% naprawiane pod sprzedaż, odpowiedzcie sobie czy wy robilibyście porządnie takie auto zarabiając na handlu samochodami? Zejdźcie na ziemię, ja wiem, że każdy ma inne standardy, ale to nie jest żadna okazja jeszcze za takie pieniądze, a znając życie handlarzyna nawet po udowodnieniu wszystkich wad gotów opuścić najwyżej na tankowanie. Ja bym tego kijem nie tknął.
    Sam widzę co się dzieje po latach (nie po 2~3, tylko po 5~7) jak rdza wyłazi z naprawianych elementów. Nie da się przywrócić auta idealnie do fabryki.
    I jeszcze jedna rzecz, tylko w idealnym stanie Busso ma szanse na trzymanie wartości, jak mu powyłazi rdza i będzie miał takie wskazania miernika jak to z raportów to każdy się będzie obracał na pięcie, no chyba, że sprzeda to po kosztach złomu.
    A co do wnętrza to zawsze można przełożyć z jakiegoś innego samochodu, to samo silnik (który tu też nie jest ok).

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Pomorskie
    Auto
    Giulietta Quadrifoglio Verde
    Postów
    97

    Domyślnie

    dzięki Kevio za potwierdzenie moich obaw, już myślałem, że jestem jakiś dziwny tak reagując tym bardziej, że czuję się trochę oszukany przez sprzedawcę. Jutro jadę po inną Alfę, więc Wish Me Luck!

  9. #9
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Auto z Radomia to już dużo mówi, "renoma" na całą Polskę

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Kevio
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Fabia II
    Postów
    184

    Domyślnie

    Mechan - nie, nie jesteś dziwny. Życzę Ci więcej szczęścia w dalszym poszukiwaniu Alfy.

    Andrew - znam przypadek gdy kolega kupił Clio II sport w dobry stanie, co niestety jest obecnie niewykonalne. Zapłacił sporo ale poza jednym wtryskiem do wymiany i tarczami/klockami to wszystko było w porządku.
    Ale tak to masz rację, Radom przypomina pole minowe między Koreą Płn. i Płd. Czasami po samych zdjęciach widać z czym ma się do czynienia (ten HDR to normalnie oczy wypala).

Podobne wątki

  1. Chce kupić Alfę GT z 3.2 Busso z otomoto... POMOCY!!
    Utworzone przez KMucha w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 23-02-2015, 10:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory