Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Temat: Alfa 166

  1. #21
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    ja jako posiadacz i fetyszysta 166 obeima nogami i "rencyma" podpisuje sie pod tym co marek230482 w tym wątku prawi. 100% mam identyczne zdanie dot modelu. w kazdym poscie trafia w dyche. Niestety albo i stety to sa ju zauta stare. Wiele na forum perełek dopieszczanych, ale wiek robi swoje.
    [C

  2. #22
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    haha, zignoruj wpis marka TS w 164, czyli ośmiozaworowy uchodzi za niezniszczalny
    Fakt, zapomniałem że w 164 montowali jeszcze te starsze 8v a to co innego niż 16v ze 147/156

  3. #23
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Italia
    Postów
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Fakt, zapomniałem że w 164 montowali jeszcze te starsze 8v a to co innego niż 16v ze 147/156
    Rozumiem jakby to napisał fan VW ale Alfy ech
    Jeszcze narzekać na TS z 164 (który jeszcze w wersji bez 2 świec uratował Alfę przed upadkiem w latach 70-tych) to jak narzekać na dźwięk Busso.
    Oj nie ładnie marku

    Twin Spark 16V to najlepszy przykład tego co "dobrego" zrobił Fiat dla Alfy.
    Wspaniałe silniki Alfy od 2005 roku to już tylko przeszłość.

    Ja chwalę 164 TS tylko z własnego doświadczenia, autem robię tygodniowo około 1200-1300 km i chyba szybciej mi się znudzi jazda tym autem niż coś się popsuje.
    Jak dla mnie AR 164 pod względem bezawaryjności to auto pokroju Mercedesa W124 czy Audi 80.

  4. #24
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seraf Zobacz post
    Rozumiem jakby to napisał fan VW ale Alfy ech
    Jeszcze narzekać na TS z 164 (który jeszcze w wersji bez 2 świec uratował Alfę przed upadkiem w latach 70-tych) to jak narzekać na dźwięk Busso.
    Oj nie ładnie marku
    Tak, dałem plamę

  5. #25
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Italia
    Postów
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Tak, dałem plamę
    Spoko choć ja jeden bronię 164 hehe

    Co do 166 to jedyne silniki warte wyboru (do jazdy na co dzień) to V6 (z LPG) lub JTD.
    Choć ja osobiście i tak kupiłbym V6 Turbo bo jeśli silnik zdrowy to daje chyba najlepsze odczucia z jazdy i to jest jedyna rzecz, która przekonałaby mnie do kupna przed liftowej 166 hehe

    A co do wieku to w lepszym stanie będzie 164 Super (1992-1997) za 4000-5000 zł (choć wersję NIE Super można kupić taniej) od 166 w tej samej kwocie.
    I np 164 z 1996-1997 to nie jest tak stare auto w porównaniu do 166 z lat (1998-2001 w tych rocznikach jest najwięcej 166).

  6. #26
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ale 164 kupić jeszcze trudniej.

  7. #27
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Niestety. Ja bym nawet chętnie (Masa mnie zabije zaraz) zamienił swoją Paskudę na 164, zwłaszcza TSa 8v, ale Busso też bym nie pogardził No, ale marna szansa na takie cuda. I utrzymanie 164 na zadowalającym mnie poziomie byłoby raczej ciężki skoro niektóre części do 166 ciężko już kupić

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Seicento
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim sporo pożytecznych rzeczy się dowiedziałem!

  9. #29
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Italia
    Postów
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Niestety. Ja bym nawet chętnie (Masa mnie zabije zaraz) zamienił swoją Paskudę na 164, zwłaszcza TSa 8v, ale Busso też bym nie pogardził No, ale marna szansa na takie cuda. I utrzymanie 164 na zadowalającym mnie poziomie byłoby raczej ciężki skoro niektóre części do 166 ciężko już kupić
    Ja jeszcze nie miałem problemu z żadną rzeczą do 164.
    Amorki przednie których nie można podobno kupić mam 2 nowe komplety(zresztą oryginalne wytrzymują nawet ok 250-300 tyś km), klamek które ponoć często pękają też pewnie na 1-2 auta by wystarczyło, tylnych belek zawieszenie też mam kilka.

    Tyle że trzeba raz na jakiś czas przejrzeć ogłoszenia i kupić sobie takie rzeczy na zapas. Bo rzeczy typowo eksploatacyjne jak filtry, klocki, tarcze itp to żaden problem.

    Co do kupna 164 to jak ktoś szuka to znajdzie i w Polsce. Jest kilka fajnych egzemplarzy zarowno TS jak i V6.
    I w zasadzie to ostatnie chwile na kupno 164.

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 185KM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Trochę odświeżę temat sprzed ponad miesiąca, ale powoli, nieśmiało przymierzam się do sprzedaży swojej AR 166 i przez to trafiłem na ten temat, a skoro już trafiają się tu osoby zainteresowane tym autem, chciałbym polecić swoje. Jest to [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo 166 z 2001 roku, 2.4 JTD 150KM z przebiegiem 388 tys. km (wg. mnie nie ma się czego bać - gdyby nie wymagania dotyczące zielonych plakietek w Niemczech, nie zmieniałbym auta). Na obecną chwilę jedyne co przychodzi mi na myśl, co jest do zrobienia w tym aucie, to wymiana oleju za jakiś czas i raczej już nabicie klimatyzacji, bo chłodzi coraz słabiej. Z elektroniki świeci kontrolka poduszek i nie działa centralny zamek. Wewnątrz są zniszczone jakieś drobiazgi (zawias podłokietnika, plastik przy lewarku), ale auto przecież ma te 16 lat... Teraz pozytywy: jeszcze dziś wymienione wszystkie klocki hamulcowe, naprawiony jeden zacisk, zupełnie nowy akumulator (stary nie zniósł 2 miesięcznego postoju), nowe przednie opony, nowy EGR, zawieszenie naprawiane na bieżąco (ostatnia naprawa nie cały rok temu, z tyłu wymiana na elementy poliuretanowe-wytrzymalsze, z przodu wahacze delphi), rok temu wymieniany rozrząd, jakieś 2 lata temu zakonserwowane podwozie (w tym pod plastikowymi osłonami progów), lakier utrzymany w dobrym stanie, bez oznak korozji, częściowo odnowiony 2 lata temu ze względu na zarysowania, pół roku temu wymieniony alternator. Wyposażenie to raczej pełna opcja w tym modelu. Jasne skóry, elektrycznie regulowane fotele, zmieniarka na 6 płyt itd. Stan silnika mimo przebiegu oceniam na dobry. Z wyjątkiem problemu z alternatorem nigdy nie było sytuacji, w której auto zawiodłoby w drodze i przestało działać, a auto jest w rodzinie od 7 lat. Silnik między wymianami oleju nie wymaga dolewek. Auto bardzo dobrze przyspiesza (z wolnych obrotów nawet lepiej niż moja obecna AR 166 2.4 JTD 185 KM) i nie dymi nadmiernie. Z tego co zauważyłem najbardziej szkodzi jej... postój, dlatego postanowiłem ją sprzedać, ponieważ miała być tylko autem zastępczym raz na kilka miesięcy. Planuję ją sprzedać za jakieś 4500 zł. Nie mam jakoś szczególnie wielkiego ciśnienia na sprzedaż, więc w przypadku braku zainteresowania jestem też ciekaw waszej opinii o takim aucie i cenie jakiej oczekuje. Gdyby ktoś jednak był zainteresowany, to można się ze mną kontaktować tu na forum - nie mam jeszcze uprawnień by dodać maila. Zapomniałem wspomnieć o spalaniu. Na ogół jest to około 6-7 litrów, ale bardziej jako ciekawostkę dodam, że udało mi się tym autem osiągnąć 4l na trasie 73 km i mam zdjęcie na dowód
    Ostatnio edytowane przez miczaw22 ; 18-07-2017 o 23:16

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory