Witam,
Jestem właśnie na etapie zakupu Alfy Romeo 159.
Zakochałem się poprostu w tym modelu i chciałbym tak owy zakupić lecz boje się trafić na niezbyt trafny egzemplarz.. jak wiadomo naprawy typu wymiana skrzyni automatycznej nie należą do najtańszych..
Ustaliłem sobie konkretne parametry Alfy które chciałbym żeby posiadała - serce 2.4JTD i automatyczna skrzynia biegów
Silnik ze względu na jego dynamikę oraz wydaje mi się że to dosyć trwała jednostka (jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić) a skrzynia biegów oczywiście ze względów wygody (poprzednie auto też miałem w automacie i odpowiadało mi to jak najbardziej)
znalazłem egzemplarz w serwisie otomoto który spełnia powyższe warunki i mieści się w budżecie

Link: (dodać przed www otomoto pl ) /oferta/alfa-romeo-159-2-4jtdm-200km-full-oplac-serwis-218tkm-oryginal-gwarancja-ID6z0d2L.html

Jest to oferta od handlarza, troszkę się tego obawiam, ale z grubsza wygląda na ciekawą sztukę (jak wiadomo ze zdjęć nie można za dużo wnioskować)
Przebieg 216tyś... nie mało, ale tez nie mega dużo, o ile jest to rzeczywisty przebieg.
Auto znajduje się w Puławach, woj. Lubelskie, a sam mieszkam na śląsku w Bielsku Białej i tutaj pojawia się mały problem ponieważ dzieli mnie 350km między tymi miastami, stąd też miałbym prośbę do któregoś z Alfaholików który może mieszka gdzieś w pobliżu, miałby chwile czasu żeby podjechać i sprawdzić auto, bardzo dużo pomogłoby mi to, (ciężko miałbym się poprostu wyrwać na taką trasę chociażby ze względu iż sprzedałem swoje poprzednie auto i musiałbym i tak kogoś prosić żeby ze mną po tę alfe pojechał, a na codzień praca zmianowa, więc tez w jakiś sposób mnie to blokuje. Brać wolne żeby jechać po wrak też słabo...)
Oczywiście za tak ową pomoc się odwdzięczę się

Pozdrawiam!