Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Zakup 166

  1. #11
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alf15 Zobacz post
    [MENTION=3383]Andrzejsr[/MENTION], gdy przymierzałem się do zakupu mojej 156, to jak o tym kumplom powiedziałem przy piwku, to jeden zaczął się śmiać, a drugi wyciągnął milion argumentów przeciw (nigdy nawet nie siedząc w aucie tej marki) i prawie błagał mnie, żebym nie popełniał największego błędu w swoim życiu. I wiesz co? Żałuję, że nie posłuchałem, bo teraz jadąc innym autem niż Alfa czuję się jakbym jechał wozem drabiniastym i jestem już chyba skazany na markę. Gdyby nie ta feralna decyzja, to pewnie kupiłbym passata z jedynym słusznym silnikiem 1.9 tedei i jedynym słusznym przebiegiem 180tyś i byłbym zadowolony

    Kupiłem zadbany egzemplarz Alfy i o niego bardzo dbałem (@jarek1986: nic nie stukało z przodu :-P ), zero problemów, tylko rzeczy eksploatacyjne, typu 2x komplet zawieszenia na przód i woziłem tym żonę bardzo bezstresowo. Chciałbym, żeby moja druga Alfa była równie pokorna.

    [MENTION=54438]Mumins[/MENTION]: Możesz podać jakieś szczegóły, na co powinienem zwrócić uwagę poza standardowymi rzeczami? Może być na prv.

    A co myślicie o takiej opcji:
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-166-2-4-d-abs-skora-xenon-alu-felgi-6-biegow-ID6zmWFQ.html#0cc8c91009

    Teoretycznie da się to wyciągnąć, tylko zastanawiam się, czy walnięty tył nie jest zasłoną dymną dla czegoś poważniejszego.
    Takich co nie mieli styczności (od piwka itp.) nie ma co w ogóle słuchać. Niepokojące jest tylko to, że ci co mieli styczność, pewne sprawy jakby pod dywan chcieli pozamiatać, lub umniejszają ich znaczenie pod hasełkami "inni tez tak mają" czy "to czysta eksploatacja" Wówczas całą wiarygodność tracą przez te same osoby wyliczane zalety Alfy, bo oczywiście niewątpliwe, że takie są, poza wyjątkowo niskimi cenami, choć z dieslem już ich ciut mniej jakby. Tylko muszą być dopasowane do potrzeb i celów te zalety, aby nimi zostały. Poza Alfą i Passatem jest jeszcze maaaaasa innych wozów (swoją drogą Pasat i Alfa 156 ?? przecież to kompletnie inne potrzeby nadwoziowe, raczej Golf i 156 . Odpowiednika Passata Alfa nie ma i nie miała - rozmiarowo).
    Wiesz, ja też woziłem żonę i najpierw jedno później dwoje maluchów 156tką. Tylko że, dopiero teraz od kilku lat widzę co to znaczy robić to bezstresowo (mimo że tam od nowości, gwarancja itd.) .
    Swoją drogą jak ta pierwsza Alfa jest taka ok, to ta 166 ma być druga czy ją zastąpić ? bo jak zastąpić to nie bardzo rozumiem sens tej operacji - przewozowo nieznacznie większa (a jak 156 była SW , to 16 mniejsze te możliwości ma - kanapa nie składana, sedan), utrzymanie 166 droższe, zamiana znanego sobie wozu na loterię używkową ?
    No chyba że jako druga, to jakiś sens ma, jedna jest szansa że będzie na chodzie gdy w drugiej coś klęknie.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI - jest; Alfa Romeo 156 2.4 JTD 140km - była
    Postów
    65

    Domyślnie

    Kolega chyba trochę dramatyzuje, jeśli podróż tym samochodem powoduje u Ciebie stres, to chyba posiadanie takiego auta mija się z celem?

    Jeśli chodzi o awaryjność, to wiele z przypadłości o które posądza się tę markę można znaleźć w innych samochodach, i to nie jest zamiatanie pod dywan, chyba, że w wykonaniu np. właścicieli Audi A4. Zajrzyj na forum Audi, nie wiem jak teraz, ale gdy zastanawiałem się nad zakupem tego modelu kilka lat temu, to można było natknąć się na wiele wątków pod wspólnym hasłem "wymieniłem wahacze, zrobiłem 10tyś. i coś stuka", albo "jakie wahacze mam kupić, bo moje po paru tyś. tłuką". Ale oczywiście większość właścicieli powie ci, że tylko paliwo leją i jadą.

    Moim skromnym zdaniem 166 jest bardziej rodzinna od 156, nawet sw. Po pierwsze, ma sporo więcej miejsca w środku, po drugie, bagażnik sporo większy od 156 sw (nie mówiąc już o sedanie), składane kanapy pomijam, bo w końcu mam wozić rodzinę, a nie towar - od tego są zupełnie inne samochody. Po trzecie, 166 jest o wiele lepiej wyciszona i ogólnie wygodniejsza.

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar marciano90
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Jeep Renegade
    Postów
    20

    Domyślnie

    Zadbana alfa 166 nie będzie sprawiała problemów jeśli wymiany będą "na czas" , nie wiem jak w przed liftach ale w fl blaszka jest w "ocynku" więc mało prawdopodobne że będzie gniło no chyba że po dzwonie to będzie wychodzić. Druga sprawa to części w wersji 2.4 są troszkę droższe. spalanie w tym aucie to bajka no i wygoda w trasie, na dołach troszkę telepie jest sztywna. Jestem posiadaczem 166fl od ponad dwóch lat , na eksploatację wydałem już "sporo" ale nie uważam tego za jakiś minus po prostu auto jest używane codziennie praktycznie trasa/miasto więc części się zużywają, zrobiłem nią 50 tys przez ten okres i nigdy nie stała na drodze i czekała na lawete, trasa do Włoch również bez stresu. Jeśli kogoś nie przerażają koszty utrzymywania starego auta w dieslu to śmiało polecam!

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    może GT
    Postów
    392
    Ostatnio edytowane przez Alabaster ; 15-02-2018 o 10:31

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa_Romeo 166 2.4 20v
    Postów
    289

    Domyślnie

    Hej ogladales ktorys z tych aut??
    Ostatni widac ze koles chce uciekac ze sprzedazą samochodu na kierownicy widac jakby poducha juz raz wystrzelila. CIekawe czy to nie jakas mina. Ogolnie widac ze 166 mozna kupic w srednim stanie za 6-8 tys a lepsze egzemplarze od 8-16 tys ale czy warto placic np 15 tys zamiast 8tys?? Czy nie lepiej wydac 8tys i dolozyc np z 5tys i wiemy co mamy a reszta zostanie w kieszeni

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo 166 TI 2.4 175KM '05r
    Postów
    451

    Domyślnie

    5tys w przypadku 166 kończy się wyjątkowo szybko.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar ArtoKucior
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Płońsk / Płock
    Auto
    Jest: Alfa Romeo 166 2,4jtd 2000r. Alfa Romeo 166 2,4jtd 2004r. Były 2x Lancia Thesis
    Postów
    180

    Domyślnie

    Nie do przesady Krzemol...166 to tanie auto w naprawach w porównaniu do 159 lub moich byłych thesis. Przynajmniej moje alfy nie wymagały nigdy dużych nakładów... Kupisz ciekawą sztukę to z 5 tysiaków zostanie Ci 4 tysiaki na same paliwo. Oczywiście koszta będą jeśli czekają Cię remont silnika czy skrzyni...reszta jest do ogarnięcia w mniejszych kosztach. A i mówię o dieselku, bardzo popularny i trwały silnik...nie ma co się w nim psuć

    Kamorado...zobaczysz alfę za 5k, jedź obejrzyj, za 15k również jedź obejrzyj...sam sobie odpowiesz na pytanie. Ja w tamtym roku kupując polifta w dieslu to obserwowałem ogłoszenia powyżej 10k. Raz jeden obejrzałem alfę u mnie w Płocku za 5k, polift, 175KM z automatem. Dla mnie to był trup...na moje oko minimum do dołożenia żeby przedstawiał stan techniczny jaki mam teraz w obecnej to z 10k. Wychodzi już za auto 15k. Swoją kupiłem taniej, dołożyłem 2k i nadal koszt jaki poniosłem jest niższy od tej taniej z Płocka, która w tydzień poszła od wystawienia ogłoszenia chyba
    Ostatnio edytowane przez ArtoKucior ; 18-02-2018 o 16:23

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa_Romeo 166 2.4 20v
    Postów
    289

    Domyślnie

    Hehe no troche przesadzilem z tą ceną 6 tys za polifta ale juz srednie model zaczynaja sie od 8-10 tys wiadomo perełki pewnie 15 tys i wiecej ale czy warto?? skoro 159 mozna dorwać za okolo 17-20tys ??

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Łukasz 166
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    Peugeot 406 Coupe 3.0 Była Alfa Romeo 166 2.4
    Postów
    750

    Domyślnie

    Za zadbaną warto. Jak ktoś średnio dbał to może ostro pociągnąć po kieszeni i te 5 może pochłonąć sam automat jak coś w nim nie będzie do końca hulało.
    Jest Peugeot 406 Coupe 2002r 3.0 V6
    Była Alfa Romeo 166 2002r. 2.4 JTD
    Była Vectra B 2000r 2.0 DTI
    Była Vectra A 1993r 1.8 B+G

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo 166 TI 2.4 175KM '05r
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArtoKucior Zobacz post
    Nie do przesady Krzemol...
    Teraz patrzę że kolega chce Diesla, więc w ich przypadku nie wiem jak sprawa wygląda - choć np. remont Aisina pewnie nie jest tani jak ktoś chce automat. Tym bardziej, że była mowa o kupnie egzemplarza za 8k (w którym na bank coś będzie do roboty - stąd moja opinia, że 5tys szybko pójdzie). A V6, szczególnie w 3.2? Zrobisz po zakupie rozrząd, wrzucisz Q2 (albo modlisz się, żeby dyfer nie walnął ) i już 5 tys nie ma. A nawet zawieszenie nieruszone.
    Cytat Napisał kamorado Zobacz post
    ale czy warto?? skoro 159 mozna dorwać za okolo 17-20tys ??
    Z tym, że 166 kończą się tam gdzie 159 się zaczynają i za te pieniądze już można naprawdę wybrzydzać w przypadku tej pierwszej. A 159 za 17tys to raczej szałowe nie będzie. No i ja bym 166 z 3.2 na 159 nie zamienił
    Ostatnio edytowane przez Krzemol ; 18-02-2018 o 19:16

Podobne wątki

  1. Zakup 147
    Utworzone przez dartvader w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-07-2015, 14:17
  2. Zakup 156 JTD
    Utworzone przez mario13021 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 22:21
  3. Zakup 156
    Utworzone przez Prezess w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 23:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory