Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: Zakup 166

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar marciano90
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Jeep Renegade
    Postów
    20

    Domyślnie

    Egzemplarze za 10 k 166 fl zawsze trzeba brać poprawkę żeby zostawić sobie drugie 10 k na serwis auta

  2. #22
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    166
    Postów
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał marciano90 Zobacz post
    Egzemplarze za 10 k 166 fl zawsze trzeba brać poprawkę żeby zostawić sobie drugie 10 k na serwis auta
    No niestety, autko tanie w zakupie a w utrzymaniu już nie do końca. Tak jak piszesz, kupi Janusz za 10k pln i myślisz, że w rok tyle wsadzi w serwis? Ni wuja, dlatego tyle jest padak na rynku. A znowu Janusz nie pojedzie zobaczyć ładnej sztuki bo po co przepłacać? Jest 166 za 10k i za 18k, to po co przepłacać? Też polift? Też. A, że nagrzewnica do wymiany, turbo ledwo ciągnie, paliwo lane z jelcza, zawias wali jak małolat konia to już nic nie szkodzi. I tak każdy dalej popycha z dala od siebie. Świetne auto, ale jego żywot to jest coś koszmarnego. Już nigdy ich nie przybędzie, a niestety zadbanych sztuk jest coraz mniej. Ilu Was na drodze zobaczyło piękną i wymuskaną 166? Zacznijmy od tego, że to bardzo rzadki samochód i to praktycznie nie jeździ, ale sam widuje praktycznie same trupki. No bo nie chce mi się wierzyć, że auto utytłane z zewnątrz, nie mówię o brudnym lakierze, Pekinem w środku, jest zadbane technicznie. Idę spać bo się nakręciłem, dbać, nie sprzedawać. Niech kupują strupy za 8000 pln


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar marciano90
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Jeep Renegade
    Postów
    20

    Domyślnie

    No niestety takie auto ja kupiłem za niecałe 15k, w ponad dwa lata 50 tys km przelotu zdążyłem zrobić, w eksploatacje z 10 k już wsadzone, tyle że u mnie wszystko pod kreske ma być wymienione więc nigdy mnie nie zawiodła w drodze. A sami włosi we Włoszech się przyglądali na światłach ;p

  4. #24
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    166
    Postów
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał marciano90 Zobacz post
    No niestety takie auto ja kupiłem za niecałe 15k, w ponad dwa lata 50 tys km przelotu zdążyłem zrobić, w eksploatacje z 10 k już wsadzone, tyle że u mnie wszystko pod kreske ma być wymienione więc nigdy mnie nie zawiodła w drodze. A sami włosi we Włoszech się przyglądali na światłach ;p
    Nietuzinkowy masz kolor to się przyglądali, na zdjęciach wygląda bardzo ładnie, ładna sztuka ja mam 1,5 roku i przeszło 30k km i też już dyszka poszła ale mi znowu przez zachcianki. Chciałem obniżyć, po rozebraniu zawiasu zamiast samych sprężyn musiałem wymienić amory, poduszki, wahacze, tuleje w zwrotnicy, więc trochę poszło tym bardziej, że wszystko na dobrych częściach. Doszła polerka, renowacja felg, nowe i ładne opony 18 też to swoje kosztowało. Nie licząc tego to zwykła eksploatacja: cały rozrząd, termostat, nagrzewnica, tarcze+klocki, oleje i filtry. Dobre wdzięczne autko, jeździ i jeść nie prosi


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Prosta zasada, chcesz utrzymać 166 w idealnym stanie-dokładasz 10 tyś rocznie. Chcesz jeździć jak najtaniej- nie dokładasz nic ale auto po 2-ch latach oddajesz na złom bo nikt go już nie odkupi. Druga opcja i tak jest tańsza ale co za przyjemność jeździć przez te 2 lata trupem?
    Ostatnio edytowane przez viader ; 19-03-2018 o 15:21

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI - jest; Alfa Romeo 156 2.4 JTD 140km - była
    Postów
    65

    Domyślnie

    No to Panowie niezłą mi tu zrobiliście (anty)reklamę samochodu. Trochę ponad 10 tyś, to ja przez cały okres użytkowania mojej 156 wyłożyłem w jej serwisowanie, a też starałem się, żeby wszystko było cacy. Wszędzie czytam, że 166 jest lepiej wykonana i trwalsza od 156, a tu proszę. Czyli będę przesiadał się do 159 :-)

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar herbig
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 20v, CLS 350 CDI, JEEP Grand 5.2, Q7
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał viader Zobacz post
    Prosta zasada, chcesz utrzymać 166 w idealnym stanie-dokładasz 10 tyś rocznie. Chcesz jeździć jak najtaniej- nie dokładasz nic ale auto po 2-ch latach oddajesz na złom bo nikt go już nie odkupi. Druga opcja i tak jest tańsza ale co za przyjemność jeździć przez te 2 lata trupem?
    Przesadzasz Viader, 10 tyś to może w pierwszym roku włożysz jak kupisz jakiegoś FL za tyle samo. Nie dziwię, się że po takim wpisie kolo zdecydował się na 159

Podobne wątki

  1. Zakup 147
    Utworzone przez dartvader w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-07-2015, 14:17
  2. Zakup 156 JTD
    Utworzone przez mario13021 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 22:21
  3. Zakup 156
    Utworzone przez Prezess w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 23:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory