Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Zakup 166

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI - jest; Alfa Romeo 156 2.4 JTD 140km - była
    Postów
    65

    Domyślnie Zakup 166

    Serdecznie witam,

    Jestem nowy na forum, ale z marką jestem na "ty" już od kilku lat. Chcę zamienić swoją 156 na 166, mam parę na oku i chciałbym prosić o waszą pomoc. Ktoś może wie coś na temat poniższych ofert?

    olx.pl/oferta/alfa-romeo-166-jak-audi-a6-bmw-5-jtd-xenon-nowy-rozrzad-alarm-skora-CID5-IDp3Riz.html#0ca72f0bfe

    olx.pl/oferta/alfa-romeo-166-2-4-jtd-CID5-IDoXH7A.html#25fff6e21a

    olx.pl/oferta/alfa-romeo-166-2-4-jtd-20v-CID5-IDrcwb3.html#25fff6e21a

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Niezły rozstrzał cenowy...Drugi egzemplarz odrzuciłbym w pierwszej kolejności. Na Twoim miejscu skupiłbym się na 1-wszym samochodzie. Forumowe autko i kojarzę właściciela, choć tematu tutaj nie zakładał. Jeżeli wszystkie naprawy ma udokumentowane, to warto ją sprawdzić, choć opis ma trochę jak handlarz. No i wisi już ze 3 miesiące, zaczynał od ok 16 tysięcy. Trzecie też musi mocno stanieć zanim znajdzie swojego nowego właściciela

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alf15 Zobacz post
    Serdecznie witam,

    Jestem nowy na forum, ale z marką jestem na "ty" już od kilku lat. Chcę zamienić swoją 156 na 166, mam parę na oku i chciałbym prosić o waszą pomoc. Ktoś może wie coś na temat poniższych ofert?

    olx.pl/oferta/alfa-romeo-166-jak-audi-a6-bmw-5-jtd-xenon-nowy-rozrzad-alarm-skora-CID5-IDp3Riz.html#0ca72f0bfe

    olx.pl/oferta/alfa-romeo-166-2-4-jtd-CID5-IDoXH7A.html#25fff6e21a

    olx.pl/oferta/alfa-romeo-166-2-4-jtd-20v-CID5-IDrcwb3.html#25fff6e21a

    Pozdrawiam.
    Witaj.
    Polecam Ci pierwszą Alfę, znam właściciela - mega pedantyczny i krytyczny, zawsze wszystko musiał mieć tip-top .
    Z negocjacją ceny u niego może być problem, ale wiesz co kupisz.

    Z kolei kupując np lifta... chciałbym mieć jednak te 2.4 20v pod maską, a nie 10v.


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Ale z drugiej stronie 9k zł za lifta z takimi nakładami, to jeśli wszystko jest potwierdzone, ze świecą szukać.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI - jest; Alfa Romeo 156 2.4 JTD 140km - była
    Postów
    65

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.

    Mumins: Rozstrzał cenowy wynika z tego, że cena nie zawsze odzwierciedla faktyczny stan auta, dlatego biorę pod uwagę różne opcje :-)

    Drugie ogłoszenie odrzuciłem dość szybko - znalazłem wątek o tym aucie na forum, generalnie to trup :-/

    Oglądałem samochód z pierwszego ogłoszenia, bo mam blisko :-) Stan techniczny jest OK, wnętrze jest bardzo zadbane, ale brak jakiejkolwiek historii regeneracji silnika, co mnie mocno zniechęca. Silnik delikatnie poszarpuje na biegu jałowym, gdybym nie jeździł przez 7 lat autem z tym samym silnikiem (w wersji 140km), to pewnie nawet nie zwróciłbym na to uwagi. Właściciel wydaje się być uczciwym człowiekiem, ale nie chcę też spędzić kilku miesięcy na rozkminianiu o co chodzi, bo samochód ma wozić mnie, żonę i dziecko, a nie stać w warsztacie. Oczywiście nie oczekuję od kilkunastoletniego samochodu stanu idealnego, ale też wolałbym, żeby czekające mnie naprawy nie stanowiły zagadki na zimowe wieczory i perspektywy wymiany połowy osprzętu silnika, bo będziemy zgadywać co jest nie tak. Z drugiej strony, może to być tylko jakaś drobnostka do szybkiego ogarnięcia.

    Kaac: 20v też biorę pod uwagę, rozglądam się też za 2.5 busso, tylko w wersji poliftowej samochód z tym silnikiem ciężko znaleźć nawet na zagranicznych portalach - nie występował po lifcie?

    Chciałbym też spytać o 2.0 t-spark - w ostateczności też biorę go pod uwagę, ale naczytałem się sporo negatywnych opinii o tym silniku. Czy ktoś może je potwierdzić, albo zdementować?


    Oglądałem też m.in. auto z ogłoszenia

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-166-2-4-jtd-150km-fl-ID6zqRLS.html?utm_source=refferals&utm_medium=traf fic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

    Tutaj stan techniczny też OK, tylko coś stuka z przodu, no i wnętrze jest do poprawek, szczególnie fotel kierowcy (chociaż muszę przyznać, że zdjęcia uwydatniają wady - w realu wygląda to lepiej), ale silnik pracuje tak jakbym tego od niego oczekiwał.

    W ostateczności trzeba będzie wrócić do poszukiwań 159...

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Po lifcie sa 2.5

    Cos stuka z przodu? W alfie?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Może jakieś głupie łączniki, które wymienisz za 100zł bierz na SKP, podłącz pod kompa i jak będzie ok, to bierz i się nie zastanawiaj. 10000zł to nic, biorąc pod uwagę ile przyjemności w codziennym obcowaniu dają te auta. Tylko tak jak pisałem, warto mieć papiery z napraw, bo można się wkopać jak ja i kupić skarbonkę.

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli silnik poszarpuje na luzie (takie delikatnie szarpnięcie budą do przodu/tyłu od czasu do czasu) to spora szansa że wtryski szlag trafił i będziesz miał część do regeneracji. TS jest fajnym silnikiem, trochę słaby do tej budy no i ma swoje przypadłości związane z typowo włoskim podejściem do montażu. V6 to wybaczał, TS nie. Więc jak kupujesz TSa to dobrze mieć 3-4 tysiące i zrobić jak najszybciej generalkę silnika u dobrego speca który złoży ten silnik tak jak powinien być złożony od początku. Pogadaj o różnicy między TSem z fabryki, a TSem po porządnym remoncie z użytkownikiem [MENTION=3383]Andrzejsr[/MENTION] (tylko przygotuj się na porcję marudzenia).

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Jako auto mające wozić bezstresowo żonę i dzieci , to chyba jak się ich nie lubi (nie swoje czy co ? )

    A poważnie - do TSa jak najbardziej najpierw, przed autem, namiary na serwis, z którym warto się od początku zaprzyjaźniać, nie marudzić co do cen na wjeździe, który potrafi go należycie wyremontować, albo przynajmniej posprawdzać dokładnie ciśnienia oleju, jak nie trzyma - potrafi znaleźć przyczynę bo kilka może być, a jak trzyma , kompresja jest ok, ja kpojeździsz jak nie bierze litra na 1000, to profilaktycznie wymienić panewki i w zasadzie to też pompę oleju i może trochę jeszcze powozi żonę z dziećmi.
    Albo druga opcja - jeździć aż (o ile , bo oczywiście nie musi, lecz...) się rozleci i wtedy nowy-używany do porządnego remontu.

    Zresztą serwis przyzwoity to jest to od czego należy rozpoczynać poszukiwania , w szczególności Alfy, o ile ma to auto robić to co piszesz jako główne założenie wyżej powtórzone.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI - jest; Alfa Romeo 156 2.4 JTD 140km - była
    Postów
    65

    Domyślnie

    [MENTION=3383]Andrzejsr[/MENTION], gdy przymierzałem się do zakupu mojej 156, to jak o tym kumplom powiedziałem przy piwku, to jeden zaczął się śmiać, a drugi wyciągnął milion argumentów przeciw (nigdy nawet nie siedząc w aucie tej marki) i prawie błagał mnie, żebym nie popełniał największego błędu w swoim życiu. I wiesz co? Żałuję, że nie posłuchałem, bo teraz jadąc innym autem niż Alfa czuję się jakbym jechał wozem drabiniastym i jestem już chyba skazany na markę. Gdyby nie ta feralna decyzja, to pewnie kupiłbym passata z jedynym słusznym silnikiem 1.9 tedei i jedynym słusznym przebiegiem 180tyś i byłbym zadowolony

    Kupiłem zadbany egzemplarz Alfy i o niego bardzo dbałem (@jarek1986: nic nie stukało z przodu :-P ), zero problemów, tylko rzeczy eksploatacyjne, typu 2x komplet zawieszenia na przód i woziłem tym żonę bardzo bezstresowo. Chciałbym, żeby moja druga Alfa była równie pokorna.

    [MENTION=54438]Mumins[/MENTION]: Możesz podać jakieś szczegóły, na co powinienem zwrócić uwagę poza standardowymi rzeczami? Może być na prv.

    A co myślicie o takiej opcji:
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-166-2-4-d-abs-skora-xenon-alu-felgi-6-biegow-ID6zmWFQ.html#0cc8c91009

    Teoretycznie da się to wyciągnąć, tylko zastanawiam się, czy walnięty tył nie jest zasłoną dymną dla czegoś poważniejszego.

Podobne wątki

  1. Zakup 147
    Utworzone przez dartvader w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-07-2015, 14:17
  2. Zakup 156 JTD
    Utworzone przez mario13021 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 22:21
  3. Zakup 156
    Utworzone przez Prezess w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 23:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory