Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 2011 - Bydgoszcz

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    159
    Postów
    16

    Domyślnie Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 2011 - Bydgoszcz

    Hej, większość z was już to zapewne przerabiała, a mianowicie szukała swojej wymarzonej Włoszki co nie jest łatwe, ja patrząc na ogłoszenie znalazłem, ale wiadomo nie chcę jechać na darmo więc mam pytanko do was czy może ktoś z was tę sztukę oglądał lub jest w stanie obejrzeć i ocenić swoim okiem za co będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-2-0jtdm-136km-polski-salon-multi-salon-reiski-ID6zNwyU.html

  2. #2
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    cudów bym nie oczekiwał. auto miało jakąś przygodę maska nie zgrywa się z błotnikami, zwłaszcza po prawej stronie (sprzedający nie zaznaczył bezwypadkowy w opisie auta i jakoś przemilcza bazwypadkowość). do tego pomimo wypucowania auta na wysoki połysk widać jakieś przycierki na przednim zderzaku. fotel kierowcy trochę wysiedziany, ale w końcu 270kkm ma nalatane. obawiałbym się, i dokładnie sprawdził stan zawieszenia - z uwagi na tak wysoki przebieg po naszych drogach + patrz stan felg - widać, że kierowca się nie szczypał z dziurami/kraweżnikami, a opony wcale nie maja niskiego profilu. auto stoi na zimówkach, więc czeka dodatkowy wydatek zakup opon. do tego moc silnika - 136KM - w Polsce były chyba 170KM, ale tu mógłby się ktoś dobrze oblatany wypowiedzieć, bo aż tak nie znam historii, co wyjeżdżało z polskich salonów. niby dużo tych ale, ale... ten rocznik w dobrym stanie jest warty minimum +10000zł, więc może warto kupić i włożyć parę zł w doprowadzenie do porządku.

    ps. 3...2....1.... czekamy na uwagę brak naklejek dziudziaro

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    159
    Postów
    16

    Domyślnie

    Brak "dziudziaro" pierwsze mi się w oczy rzuciło
    Dzwoniłem do salonu i usłyszałem tylko, że auto było sprawdzane i wszystko jest w normie. Opony zimowe i połamany od spodu zderzak co nie zostało ujęte na zdjęciach to z wad. Zbyt rzeczowych odpowiedzi nie usłyszałem. Dodając do tego stan felg można stwierdzić, że lekko auto nie miało, choć sprawdzając auto w cepiku zmieniło właściciela (z firmy na firme) w 2015 i do X.2017 zrobiło ponad 100 tys co mogłoby oznaczać, że mechanicznie jest sprawne i latalo po trasie.
    Na temat bezwypadkowości sprzedawca powiedział mi tylko, że czujnik na całym aucie pokazał 85-120 mikronów.
    I wersja 136 była PL dystrybucji
    Ostatnio edytowane przez kuba080 ; 16-05-2018 o 18:42

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Te serwisowane firmówki są najlepsze, mam przykład u nas w firmie, zimny silnik i ogień mu,za chwilę juz 140 na blacie, wymiany oleju tak jak każe serwis co 30 tysi, najlepsze że te diesle walą faktycznie długie trasy i mają jak to skoda ubytki oleju, więc genialny handlowiec zakupił 1 litrowe butelki oleju na dolewki, szkoda tylko, że ten olej który kupil to do zwykłego diesla a skody mają dpf, no cóż byl w dobrej cenie to wziął...

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar bahcio
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cena naprawdę niezła, wyposażenie też całkiem spoko, wnętrze nie zmęczone... rozważyłbym.

    Z ciekawostek - w styczniu w tym "salonie" kupowałem Suzuki - sporo niedociągnięć nie było ujętych na zdjęciach ani nie dowiedziałem się ich przez telefon. Na miejscu okazało się, że z przodu przytarty zderzak, wgniotka parkingowa od drzwi i wciśnięty do środka wlew paliwa... Dodatkowo - na zdjęciach pełne seryjne wyposażenie bagażnika (zestaw naprawczy, kompresor etc...), a na miejscu wszystko wyciągnięte i kompletny brak

    Także - dokładnie obejrzyj przed sprzedażą z zewnątrz, niedaleko jest też fajny warsztat, który sprawdzał mi kompleksowo Suzuki - miernikiem lakieru, podpiął pod kompa, sprawdził zawieszenie itd za chyba 250 zł, bodajże Premio się nazywał (parking podziemny). Pogadałem z mechanikami i samym właścicielem - sprawiali dobre wrażenie.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    159
    Postów
    16

    Domyślnie

    Zastanawiam się cały czas choć cena wg. mnie trochę za niska jak na 159 po ostatnim lifcie. Do Bydgoszczy mam ponad 300 km i jechać tylko "na wycieczkę" trochę strata czasu. Dlatego mam prośbę do was alfaholików. Czy może jest tu ktoś z Bydgoszczy kto mógłby mi pomóc i zerknąć obiektywnie na auto? Z góry bardzo dziękuję

    Jeszcze jedna rzecz tylko przykuwa uwagę, a mianowicie żółta kontrolka na kompie. Zdjęcie jest trochę mało ostre więc słabo widać. Wiecie może co to jest?

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 TI
    Postów
    13

    Domyślnie

    No cena ciekawa o.o

  8. #8
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    kuba - masz 600km w obie - ( liczas ze jedziesz po kosztach np z kolega gnojem lub lpg to max wydasz ze 300zł na paliwo a co sam sprawdzisz i zobaczysz to Twoje
    lepiej wydac te 300 i mieć jakąś pewność niz nie wydać i żałowac potem
    ( przynajmniej nie ma magicznego 149.000km przebiegu :-) )








  9. #9
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Kuba, komis to nie caritas. Wiedzą jakie auto ile jest warte. Skoro ta wystawiają tak tanio tzn, że test w takim, a nie innym stanie. może po prostu zadzwoń i dowiedz się co tam jest do roboty w tym aucie.

Podobne wątki

  1. alfa 159 2.4 JTDm po chipie Bydgoszcz?
    Utworzone przez aadi w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-02-2016, 18:11
  2. Squadra Corse Alfa Romeo Bydgoszcz
    Utworzone przez Jakub1989 w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 11:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory