Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 136 km - jako pierwszy samochód ???

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    12

    Domyślnie Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 136 km - jako pierwszy samochód ???

    Witam, zdecydowałem się na zakup Alfy, będzie to mój pierwszy samochód. Ponieważ jeszcze nie orientuje się całkowicie w rodzajach silników oraz wyposażenia.
    Stąd moje pytanie czy alfa w linku poniżej jest wersją wyposażenia oryginalnego alfy czy mixem wyposażenia z innych modeli. A jeśli jest ona oryginalna to czy cena samochodu jest adekwatna do przebiegu, wyposażenia oraz rocznika produkcji.

    Proszę jeszcze o info o silniku 1.9 JTDm 136 km - nigdzie nie mogę znaleźć czy ma te same problemy co wersja 150 km. ( chodzi o klapy wirowe ) i czy części są dostępne ( pasują z wersji 150-cio konnej) czy raczej są to inne silniki.

    Poniżej link do ogłoszenia :

    załącznik

    Pozdrawiam.
    Attached Files Attached Files

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Grisza1976
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Knurów Śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16V
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cena adekwatna do rocznika. Dobre wyposażenie szczególnie rzadko występuje trzy strefowa klima, którą ma ten egzemplarz. Fotele elektryczne z pamięcią super sprawa (sam to poosiadam w swojej). Na twoim miejscu pojechał bym ją dokładnie obejrzeć. Silnik to ten sam co 150 km z tym że moc zmniejszona programowo na rynek Belgijski z uwagi na ubezpieczenie, które płaci się tam od mocy. Nie ma przeciw wskazań żeby 159 było pierwszym autem jeżeli jest się na to przygotowanym.

  3. #3
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    uwielbiam te teksty komisów "Z 2005 ROKU MODEL 2006". jak jest rocznik 2005 to się pisze 2005, a nie 2006, żeby wyszukiwarka lepiej "łapała". Jak coś takiego widzę, to od razu mi się lampka ostrzegawcza włącza. Auto bardzo dobrze przygotowane do sprzedaży, na zdjęciach za bardzo nie ma się czego przyczepić. full opcja wyposażenia, wyżej już chyba tylko TI było. weź ze sobą miernik lakieru, bo na pewno ktoś grzebał w tylnych lewych drzwiach (zdjęcie 32, brak zaślepki śruby), poza tym wkładki tam gdzie jest sterowanie szyb z przodu są czarne, z tyłu kremowe - powinny być takie same z tyłu i z przodu.sądzę, że komis wymienił te przednie na nowe, bo oryginalne były mocno zużyte - widać te tylne, które są mało używane - a są poobdzierane, a przednia kierowcy która powinna być najbardziej zużyta prawie jak nowa. kremowe są ciężko dostępne - zwłaszcza w dobrym stanie - więc założyli czarne. ale może to być jakaś grubsza historia więc lepiej dobrze auto sprawdzić. kierownica jak na 212tys dość mocno zużyta. 18000 za auto z 2005r - moim zdaniem, żeby było warto musi być w idealnym stanie. jak jest to twoje pierwsze auto, to weź ze sobą kogoś bardziej doświadczonego, bo zobaczysz ładne auto ładnie umyte, serducho zabije, doświadczony sprzedawca cie zbajeruje i ciąg dalszy wiadomy. a do sprawdzenia masz oprócz stanu wizualnego - silnik, skrzynię biegów, dwumasę - poczytaj jak to zweryfikować,żebyś się na minę nie władował.
    edit: komputer jakiś błąd pokazuje - widać coś na pomarańczowo świeci.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 24-06-2018 o 15:23

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    12

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi, wiele mi pomogły. Jeszcze raz dzięki i zapraszam do Postu na temat sprawdzenia numeru VIN może Panowie znają strony, które mają odpowiednie raporty. Pozdraiwam

  5. #5
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    historia wypadkowa też wymaga weryfikacji. https://uk.vin-info.com/order-reports/ZAR93900007018800

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 150 KM, 2006 r.
    Postów
    113

    Domyślnie

    wszytsko ładnie pięknie, ale zapomnieliście dodać, że przy tym przebiegu i tej cenie trzeba będzie w ten samochód włożyć 8-12 tys zł....skrzynia biegów, zawieszenie itd...
    Nie wierze że za te pieniądze i z tym przebiegiem ten samochód jest bez wkładu finansowego....ktoś za granicą sprzedał go bo wiedział ile będzie musiał w niego włożyć

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    12

    Domyślnie

    Czy skrzynia automatyczna qtronic z Alfy 159 1.9jtdm 150km jest taki sam jak w 2.4jtdm? Bo nie mogę znaleźć do 1.9 pomoże ktoś

    Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    BMW e90
    Postów
    11

    Domyślnie

    Był ktoś oglądać lub ma jakieś dodatkowe informacje na temat tego samochodu? Mam zamiar właśnie jechać i przekonać się na własne oczy ale lepiej wiedzieć już coś na początek od kogoś kto się zna lub też czy w nie opłaca się tracić czasu, kilkaset km mam do celu

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał rodrigo Zobacz post
    Był ktoś oglądać lub ma jakieś dodatkowe informacje na temat tego samochodu? Mam zamiar właśnie jechać i przekonać się na własne oczy ale lepiej wiedzieć już coś na początek od kogoś kto się zna [emoji14] lub też czy w nie opłaca się tracić czasu, kilkaset km mam do celu
    Cześć, wiesz co nie byłem go oglądać. Pierwsze co to cena 19 000 za 17 900 było by spoko. Koleś, który to sprzedaje strasznie nabuzowany. Im więcej pytań tym bardziej rozmowa robi się napięta i w sumie dlatego nie pojechałem sprzedawca nie przypadł do gustu i opinie o komisie, nie są najlepsze. Tyle wiem [emoji23] pozdrawiam

    Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [145] Alfa Romeo 145 jako pierwszy samochód - nada się?
    Utworzone przez mmax88 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 20:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory