https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#3e1ba9cf9a

Byłem, obejrzałem, podziękowałem. Mimo, że GTA uważam że auto w rzeczywistym stanie nie warte więcej niż 20 tyś zł.

Fakty:
- import z Japonii
- zarejestrowana
- malowana cała jeden raz, błotniki 2 razy - mimo to lakier wygląda fatalnie, powypalany od słońca na dachu i masce
- elementy ściągnięte do lakierowania spasowane fatalnie (wszystkie!) maska - lewy błotnik kolizja, zderzak przedni do błotnika wystaje, zderzak tylny wystaje do poszycia,
odgłosy z drzwi przednich podczas jazdy (głośne), panele wewnętrzne słupka A spasowane niechlujnie
- uszkodzona rura dolotu do kolektora ssącego
- auto nie chodziło równo po odpaleniu (właściciel po moim odjeździe powiedział, że uszkodzone zostało ECU?!? - jak, od czego?
- przekładnia kierownicza wykazuje luzy
- w zawieszeniu coś stuka z lewej strony na nierównościach
- tarcze tylne zużyte, do wymiany. Przednie ok, ale strasznie biły przy hamowaniu
- sprzedawane jako bezwypadek, ale trochę nie idzie tego sprawdzić i uwierzyć: bo spasowanie elementów nie pozwala (czytaj wyżej) + lewa przednia lampa miała urwane i klejone mocowanie
- wybierak skrzyni biegów przymocowany na trytkę
- opony do wymiany wszystkie 4ry sztuki
- akumulator wrzucony na sztukę (dlatego uszkodzeniu uległa rura dolotowa - Pan się spieszył przed moim przyjazdem)
- zerwana poduszka silnika - tuleja w górnym drążku reakcyjnym mocowanym do prawego kielicha.
- auto po podłączeniu diagnozera sypało błedami z różnych sterowników - może wina słabego aku, może coś poważniejszego.
- czujnik poziomu paliwa pokazywał sobie co chciał
- silnik nie brzmiał i nie jechał
- auto strasznie twarde, mocno obniżone (sprężyny) wydało mi się mocno wytłuczone - mam Fiata Coupe 20VT LE na Eibachach (spreżyny i stalizatory na 18 calach w 225/35/18 i prowadzi się o wiele bardziej komfortowo

Z plusów:
- ładne fotele i boczki. Przyzwoita kierownica - reszta wnętrza przeciętna, ale do poprawy niedużym myślę kosztem

Być może jeszcze ktoś z was oglądał to auto i podzieli się spostrzeżeniami. Ja chciałem kolejną zabawkę do dopieszczenia, ale ten samochód nadaję się wg. mnie oczywiście do dużego remontu. Auto jest do odratowania ale wg. mnie wkład aby to miało ręce i nogi + zaczęło nabierać wartości do 20+ kPLN.