Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 66

Temat: Alfa Romeo GT 1.9 JTD z Całej Polski

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    cytuję "takie coś było możliwe pod koniec produkcji modelowej 2007" - w przypadku auta z ogłoszenia rocznik 2006 to zarzut i oczernianie, dziwne że tego nie rozumiesz...
    nic nie wnoszące? wnoszące i owszem, ktoś mógłby uwierzyć w brednie które wypisujesz...
    ...

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Czechowice
    Auto
    Giulietta Veloce 200/420 by Cinsoft
    Postów
    711

    Domyślnie

    oczywiście masz rację, niemniej ponownie odsyłam do zapozniania się, ze znaczeniem pojęcia oczerniania czy zarzutu,a do błędu się przyznałem.
    wyznanie/religia: Alfa Romeo
    obecnie Giulietta Veloce 206/445 by Cinsoft

    moje CV
    GT Q2 210/410 by Cinsoft <3
    Grande 1,9 130KM
    Grande 1,3 90KM
    GT JTD 150KM
    GT JTD 150KM
    159 1,9 120KM
    156 1,9 150KM
    156 1,9 140KM
    Punto II 1,9JTD

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    oczernić — oczerniać «rozgłosić o kimś nieprawdziwe informacje, przedstawiające go w niekorzystnym świetle»
    - wydaje mi się że wyczerpałeś definicję, to co napisałeś sugerowało iż wyposażenie jest niezgodne z rocznikiem co w domyśle może znaczyć oszustwo ze strony sprzedawcy,
    wydźwięk ewidentnie negatywny

    skoro posiadasz już wiedzę nt swojej wcześniejszej pomyłki - warto edytować post w stosownym fragmencie
    ...

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Czechowice
    Auto
    Giulietta Veloce 200/420 by Cinsoft
    Postów
    711

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    oczernić — oczerniać «rozgłosić o kimś nieprawdziwe informacje, przedstawiające go w niekorzystnym świetle»
    - wydaje mi się że wyczerpałeś definicję, to co napisałeś sugerowało iż wyposażenie jest niezgodne z rocznikiem co w domyśle może znaczyć oszustwo ze strony sprzedawcy,
    wydźwięk ewidentnie negatywny

    skoro posiadasz już wiedzę nt swojej wcześniejszej pomyłki - warto edytować post w stosownym fragmencie
    nie chce mi się, ale muszę to, źle Ci się wydaje. Nie wyczerpałem. Po pierwsze nigdzie nie używałem pojęć, które z uporem maniaka przytaczasz: zarzuty, oczernianie. Nigdzie nie napisałem: ten sprzedawca to krętacz, oszust, sprzedaje auta bite, kręcone, to auto ma wyposażenie niezgodne z opisem itd. itp. Kolega założył temat z prośbą o pomoc, a więc przytoczyłem rozmowę, która faktycznie miała miejsce i tak na dobrą sprawę ukazuje, że sprzedający okazał się szczery, bo przy lekkim dociśnięciu sam oddzwonił i powiedział co i jak, za co również mu podzekowałem na koniec "co w domyśle" miało koledze dać sposób na rozmowę z nim aby nie marnować czasu i kilometrów. Widzę, że lubisz hipotetyczno teoretyczne dywagacje, a zatem Twoim tokiem myślenia:
    mój kolega mówi nie lubię czarnego - czy nie uważasz, że może on być rasistą? w domyśle, może oznaczać, że to sformułowanie dotyczy osób o ciemnym kolorze skóry

    w innym wątku ktoś pisze, że giulia ma slabo spasowane wnętrze, krzywe szczeliny, czy w domyśle nie oczernia on marki, oraz samych pracowników? przecież normy jakościowe panujące na linii muszą dopuszczać taką tolerancję skoro auto opuszcza fabrykę...ewidentne według Ciebie zarzuty i oczernianie

    i tak jeszcze idąc tym tokiem myślenia: właściciele 156 dokupują graty z Ti, żeby doposażyć wersję, właściciele GT elementy z blackline, może poprzedni właściciel teoretycznie, hipotetycznie zachciał mieć wersję eleganza, dokupił kratki, deskę, wnętrze, felgi itd i sobie wsadził i co? mogło tak być? Po stronie sprzedawcy jako firmy leży obowiązek opisu przedmiotu, w sposób wyczerpujący, a Ty sam go oczerniasz, że nie ma pojęcia o nim ) Masz dużo energii na zmarnowanie, bo kojarzę Twoje posty gdy ktoś prosi o pomoc, a wchodzisz tylko w wątek po to, żeby poprawić jego bład ortograficzny czy stylistyczny ) a co do Twojej porady to wiesz, nie jestem frajerem zeby tuszować swój błąd wynikający z niewiedzy, przyznałem się i nie będe edytował posta i udawał "znafcy" niech sobie inni poczytają i sami wyrobią opinię. Ogólnie będziesz miał dużo roboty na forum, bo w co drugim wątku jest masa zarzutów i oczernień - według Twojej oceny dotyczących przeróżnych spraw, więc życzę zdrowia i samozaparcia w nabijaniu postów.
    A gdybyś miał jeszcze wątpliwości to, może masz jakiegoś prawnika w znajomych, zapytaj go co wyczerpuje znamiona pojęć, które przytaczasz, pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez kinol156 ; 06-08-2018 o 12:11
    wyznanie/religia: Alfa Romeo
    obecnie Giulietta Veloce 206/445 by Cinsoft

    moje CV
    GT Q2 210/410 by Cinsoft <3
    Grande 1,9 130KM
    Grande 1,3 90KM
    GT JTD 150KM
    GT JTD 150KM
    159 1,9 120KM
    156 1,9 150KM
    156 1,9 140KM
    Punto II 1,9JTD

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    to ja sobie poudaję "znafcę" w wolnym czasie, poudaję bo 11 lat za kierownicami GT to przypadek i czas w którym nie posiadłem żadnej wiedzy
    dużo roboty miał nie będę bo nieczęsto mi się chce...
    powinność sprzedawcy to jedno a stwierdzenie na publicznym forum że nie może mieć takiego wyposażenia to dwie inne sprawy
    szkoda mi czasu na takie dyskusje, cieszę się że dowiedziałeś się czegoś nowego nt AR GT - ale więcej już się ode mnie nie dowiesz, lista ignorowanych a hipotezy mało mnie interesują - jak jesteś taki rzetelny
    wyposażenie mogłeś sprawdzić po VIN przed napisaniem że nie może mieć takiego właśnie, sprzedawcy nie znam i nie bronię, żegnam.
    ...

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar mbos
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Porsche 911 3.4l, Obecna: AR 159 1.9 8V JTDm, Renault Clio Extreme
    Postów
    114

    Domyślnie

    Czy ewentualnie ktoś z Was miałby po drodze aby obejrzeć ten egzemplarz: https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#6587c37590 , nie widzę czy tam jest 6 biegów ?

    Ponadto co sądzicie o tych egzemplarzach:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#1dc482b62e - ta ma nieoryginalny mieszek zmiany biegów, ale czy to dyskwalifikacja ?
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#1dc482b62e - też nie wiadomo ile biegów, kierownica wygląda na dużo wiecej niż 228 tyś..
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#407ef287f8 - ta wygląda bardzo godnie.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MateuszXXX
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Dzierżoniów DDZ
    Auto
    2x 156 1.9 JTD, 166 2.4 JTD, GT Blackline JTDM, 159 1.9 JTDM, będzie?
    Postów
    84

    Domyślnie

    Widzisz też nie do końca można się sugerować kierownicą mieszkami itp.. Bo jeden jeździł tylko po autostradach i zrobił 300tyś i auto jest jak nowa, i jest też Pani niemka np która zrobiła 130tyś sama od nowości ale tylko jeżdżąc po berlinie i kiera przyciski i fotel jest już wymęczona.. To tak nie działa, masz u mnie teraz założony post w dziale nasze auta świeżo sprowadze moje GT z niemiec przebieg 239tyś i co? i wygląda po wnętrzu że musi mieć max 100tyś bo nie jest ani kierownica ani fotel w jakim kolwiek wytarciu czy coś, wygląda aż za świeżo ęeby to mogła to być prawda, a inne które oglądałem w polsce rzadko która miała ponad 200tyś czasami po 140tyś, 180tyś takich najwięcej no i wszystko już było tak rozklekotane że nie było czym jeździć (przebiegi musiały byc x3).
    Tak wiec nie kieruj się przebiegiem bo to nie wyznacznik a stanem, kup taka co ma 300tyś a jest jak nowa przy tamtych

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    każde GT JTD ma 6 biegów
    pierwsza - gała oryginalna przedzmianowa
    druga - gała jakiś szajs pewnie chiński
    trzecia - gałka oryginalna pozmianowa (zdjęcie kiepskie i przepalone na gałce dlatego nie widzisz ile biegów, na końcu postu zobaczysz jak to wygląda)
    czwarta - gałka oryginalna przedzmianowa

    taka gałka jak w trzeciej jest powlekana cienką warstwą metalu który z czasem się wyciera i łuszczy, w drugiej tej z chińską gałką była własnie taka metalizowana,
    zapewne się zniszczyła i komuś było szkoda 300zł na nowy oryginał

    tak wygląda taka gałka :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	35.2 KB
ID:	249111 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	70.2 KB
ID:	249112
    ...

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar mbos
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Porsche 911 3.4l, Obecna: AR 159 1.9 8V JTDm, Renault Clio Extreme
    Postów
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    każde GT JTD ma 6 biegów
    pierwsza - gała oryginalna przedzmianowa
    druga - gała jakiś szajs pewnie chiński
    trzecia - gałka oryginalna pozmianowa (zdjęcie kiepskie i przepalone na gałce dlatego nie widzisz ile biegów, na końcu postu zobaczysz jak to wygląda)
    czwarta - gałka oryginalna przedzmianowa

    taka gałka jak w trzeciej jest powlekana cienką warstwą metalu który z czasem się wyciera i łuszczy, w drugiej tej z chińską gałką była własnie taka metalizowana,
    zapewne się zniszczyła i komuś było szkoda 300zł na nowy oryginał

    tak wygląda taka gałka :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	35.2 KB
ID:	249111 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	70.2 KB
ID:	249112
    Dziękuję za informację. Nie każda 1.9jtd ma 6 biegów. Miałem jazdę testową z 1.9 JTD z 2005 i miała skrzynie 5 biegową, no chyba że to jakaś przekładka. W sumie dużo rzeczy bylo nie tak z tamtą alfa GT.

    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    fabrycznie każda a o rzeźbach się trudno wypowiadać ...spędziłem 11 lat za kierownicami własnych GT, możesz mi zaufać
    ...

Podobne wątki

  1. Polski servis informatyczny Alfa Romeo
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 25-07-2012, 09:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory