Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 66

Temat: Alfa Romeo GT 1.9 JTD z Całej Polski

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar mbos
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Porsche 911 3.4l, Obecna: AR 159 1.9 8V JTDm, Renault Clio Extreme
    Postów
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    fabrycznie każda a o rzeźbach się trudno wypowiadać ...spędziłem 11 lat za kierownicami własnych GT, możesz mi zaufać
    Aż sie naprawdę dziwie co do pomyslowości niektórych "mechaników" padla 6 biegowa, włóżmy 5 biegową z innego modelu

    Na przyszły tydzień będę się umawiał na jakieś obejrzenia. Wciąż nie wiem jednoznacznie jak rozpoznać między-rocznikowego ulepka od oryginału, bo przecież przy budżecie do 18K mogę liczyć na oryginał prawda ?
    Czy da się jednoznacznie określić wygląd auta w połączeniu z danym modelem z rocznika ? (są różne scudetta), co z kwestiami kratek tych w zderzakach? czy w rocznikach też występowały różne ksztalty ?
    Same logo na boku auta designo by. czy w każdym fabrycznym modelu występowało ? Kierownica rozumiem że 3 ramienna z srebrnym plastikiem u podstawy. Sterowanie z kierownicy w każdym modelu występowało? To samo pytanie dotyczy podgrzewanych foteli. Na ile można zweryfikować wyposażenie po Vinie ?

    Na ile pomocne w tej kwestii jest ASO, czy warto brać taki egzemplarz do ASO? na ile Aso ma wgląd do historii pojazdu. W przypadku mojego "Prosiaka" po numerze VIN mam dostęp do całej historii pojazdu (wraz z Recallem fabrycznym na gwarancji etc)

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    da się tylko trzeba wiedzieć co i jak
    scudetto - był raptem dwa - chrom połysk i chrom satyna (w obu przypadkach ramka i listewki poprzeczne), inne to przeróbki
    kratki w zderzaku - całe czarne lub z listwą chrom połysk lub z listwą satyna chrom
    kształty - identyczne od początku do końca produkcji pomijając lusterka (pod koniec 2009 weszły powiększone, zmiana przepisów hologacyjnych EU)
    znaczki bertone na błotnikach tył - każdy egzemplarz je miał (tego wymagał kontrakt z bertone)
    kierownica - tak zawsze z plastikiemna dole, wczesniejsze plastik jasniejszy (srebrny), późniejsze plastik ciemniejszy grafitowy
    był kierownice bez przycisków zarówno starsze jak i nowsze
    podgrzewane fotele - opcja dodatkowa, wiele GT ich nie ma
    można sporo dowiedzieć się po VIN z EPER, są tam oznaczenia wersji wyposażenia
    ASO - nie mam pojęcia jak to obecnie wygląda, nigdy nie musiałem sprawdzać historii bo obie GT które kupowałem miały 1,5 roku i przebiegi 30/26 tysięcy km
    akcje serwisowe powinieneś sprawdzić w ASO po VIN bez problemu

    do sprawdzenia auta radzę udać się do mechanika zajmującego się marką AR - nie do ASO, nie do mechanika od wszystkiego
    ...

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar improwizowawszy
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GT 1,9 JTD Distinctive 2007
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mbos Zobacz post
    Czy da się jednoznacznie określić wygląd auta w połączeniu z danym modelem z rocznika ? (są różne scudetta), co z kwestiami kratek tych w zderzakach? czy w rocznikach też występowały różne ksztalty ?
    Główne i najbardziej widoczne zmiany jeśli chodzi o wygląd GT nastąpiły pod koniec 2006 roku kiedy model przeszedł kurację odmładzającą w fabrycznym SPA. I tu można już dużo dowiedzieć się po samych zdjęciach sprzedających, bo zmiany, może i czasem bardzo subtelne, są dość widoczne i wszelka niezgodnosć z oryginałem od razu rzuci się w oko. Ale też nie zawsze musi to oznaczać coś złego. Np. jeśli ktoś po drobnej kolizji z niewiedzy lub oszczędności wymienił pęknięty przedni zderzak na przedliftowy, który różni się tylko chromowanymi listwami na kratkach bocznych, to przecież nie wpływa to na właściwości jezdne i bezpieczeństwo, a jedynie na estetykę. Niemniej powinno dawać do myślenia i warto się o to sprzedawcę zapytać.

    Po lifcie i pod koniec produkcji GT doszły jeszcze kolejne wersje mające na celu przedłużenie atrakcyjności modelu na rynku, m.in. Blackline, Q2, Quadrifoglio d'Oro (na rynek japoński), Run Out Edition (na rynek holenderski) i pewnie coś tam jeszcze innego wyszło w różnych szerokościach geograficznych, ale tu róznice występują głównie w zmianie "wdzianka" (inny wzór felg, obicia foteli, dodatkowe wypsoażenie etc.). Chyba nie widziałem w Polsce niczego egzotycznego poza wersjami Blackline i Q2, ale też daleko mi do znawcy i się nie wymądrzam.

    Cytat Napisał mbos Zobacz post
    Same logo na boku auta designo by. czy w każdym fabrycznym modelu występowało ?
    Tak

    Cytat Napisał mbos Zobacz post
    Kierownica rozumiem że 3 ramienna z srebrnym plastikiem u podstawy
    Tak. Miałem właśnie taki problem u siebie, że kupiłem GT z nieoryginalną kierą ze 147 po lifcie, co wzbudziło w mojej łepetynie podejrzenia o niechybny dzwon i wsadzenie czegokolwiek, ale o dziwo nic takiego nie miało miejsca i do tej pory zastanawia mnie skąd u licha ta kierownica w mym GT.

    Cytat Napisał mbos Zobacz post
    Sterowanie z kierownicy w każdym modelu występowało? To samo pytanie dotyczy podgrzewanych foteli. Na ile można zweryfikować wyposażenie po Vinie ?
    Sterowanie z kierownicy to już element wyposażenia. Nie w każdym GT występuje i z tego co wiem, wszystko zależało od "widzimisie" kupującego. Podgrzewanie foteli (tu też ręki nie dam sobie uciać) występowało seryjnie tylko od wersji Distinctive w górę, ale jak znam życie, to każdy kto chciał mieć takie luksusy w aucie mógł to sobie zamówić w fabryce. Generalnie VIN powinien ci powiedzieć bardzo dużo o wyposażeniu i aucie, wiec nie bój się z nim pogadać.

    Edit: Aj i opozycjonista mnie uprzedził i wyczerpał temat. I klawo
    Ostatnio edytowane przez improwizowawszy ; 09-08-2018 o 12:32

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar mbos
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Porsche 911 3.4l, Obecna: AR 159 1.9 8V JTDm, Renault Clio Extreme
    Postów
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał improwizowawszy Zobacz post
    Główne i najbardziej widoczne zmiany jeśli chodzi o wygląd GT nastąpiły pod koniec 2006 roku kiedy model przeszedł kurację odmładzającą w fabrycznym SPA. I tu można już dużo dowiedzieć się po samych zdjęciach sprzedających, bo zmiany, może i czasem bardzo subtelne, są dość widoczne i wszelka niezgodnosć z oryginałem od razu rzuci się w oko. Ale też nie zawsze musi to oznaczać coś złego. Np. jeśli ktoś po drobnej kolizji z niewiedzy lub oszczędności wymienił pęknięty przedni zderzak na przedliftowy, który różni się tylko chromowanymi listwami na kratkach bocznych, to przecież nie wpływa to na właściwości jezdne i bezpieczeństwo, a jedynie na estetykę. Niemniej powinno dawać do myślenia i warto się o to sprzedawcę zapytać.

    Po lifcie i pod koniec produkcji GT doszły jeszcze kolejne wersje mające na celu przedłużenie atrakcyjności modelu na rynku, m.in. Blackline, Q2, Quadrifoglio d'Oro (na rynek japoński), Run Out Edition (na rynek holenderski) i pewnie coś tam jeszcze innego wyszło w różnych szerokościach geograficznych, ale tu róznice występują głównie w zmianie "wdzianka" (inny wzór felg, obicia foteli, dodatkowe wypsoażenie etc.). Chyba nie widziałem w Polsce niczego egzotycznego poza wersjami Blackline i Q2, ale też daleko mi do znawcy i się nie wymądrzam.


    Tak



    Tak. Miałem właśnie taki problem u siebie, że kupiłem GT z nieoryginalną kierą ze 147 po lifcie, co wzbudziło w mojej łepetynie podejrzenia o niechybny dzwon i wsadzenie czegokolwiek, ale o dziwo nic takiego nie miało miejsca i do tej pory zastanawia mnie skąd u licha ta kierownica w mym GT.



    Sterowanie z kierownicy to już element wyposażenia. Nie w każdym GT występuje i z tego co wiem, wszystko zależało od "widzimisie" kupującego. Podgrzewanie foteli (tu też ręki nie dam sobie uciać) występowało seryjnie tylko od wersji Distinctive w górę, ale jak znam życie, to każdy kto chciał mieć takie luksusy w aucie mógł to sobie zamówić w fabryce. Generalnie VIN powinien ci powiedzieć bardzo dużo o wyposażeniu i aucie, wiec nie bój się z nim pogadać.

    Edit: Aj i opozycjonista mnie uprzedził i wyczerpał temat. I klawo
    Dziękuję za informacje, dużo to wyjaśnia. Poszukam jakichś modeli i wrzucę w to okienko.

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar mbos
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Porsche 911 3.4l, Obecna: AR 159 1.9 8V JTDm, Renault Clio Extreme
    Postów
    114

    Domyślnie

    Co powiecie na temat tego modelu:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#d9dd9cc389 - dzwonilem do sprzedawcy, "Rozrząd coś tam był robiony, dwumas niewiem. Samochód doinwestowany - Facet o niego dbał"

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    paskudne czarne felgi z jeszcze paskudniejszymi chińskimi dekielkami, brak grzania siedzeń, brak ksenonów, brak parktronika
    opis : 180KM to nie moc fabryczna, Elektrochromatyczne lusterka boczne - pierwsze słyszę..., Światła do jazdy dziennej - nigdy nie było takowych, Elektrochromatyczne lusterko wsteczne - nie było, Poduszki boczne tylne + Poduszka powietrzna chroniąca kolana
    - chyba że sobie kupił jaski z Ikei , Przyciemniane szyby - to są zwykłe szyby, 8x Poduszka Powietrzna - jest ich 6 nie 8
    ...

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MateuszXXX
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Dzierżoniów DDZ
    Auto
    2x 156 1.9 JTD, 166 2.4 JTD, GT Blackline JTDM, 159 1.9 JTDM, będzie?
    Postów
    84

    Domyślnie

    Jak jeździsz z kobitą to będzie cierpieć w zimie, miałem 156 i 159 w skórach bez grzania i w zime jest terror

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar mbos
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Porsche 911 3.4l, Obecna: AR 159 1.9 8V JTDm, Renault Clio Extreme
    Postów
    114

    Domyślnie

    Miałem tak w 156 dosłownie ból dupy w zimie :-)
    Będę rozmawiał z Tym właścicielem z Ostródy

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#d33104606d
    Cytat Napisał MateuszXXX Zobacz post
    Jak jeździsz z kobitą to będzie cierpieć w zimie, miałem 156 i 159 w skórach bez grzania i w zime jest terror
    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MateuszXXX
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Dzierżoniów DDZ
    Auto
    2x 156 1.9 JTD, 166 2.4 JTD, GT Blackline JTDM, 159 1.9 JTDM, będzie?
    Postów
    84

    Domyślnie

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...olx#xtor=SEC-8 tutaj jaka igła 90 tyś przebiegu.. przecież to nawet śmieszne nie jest, nie rozumiem tępoty handlarzy, auto wypiaskowane jak by było przygotowane do malowania piecowego a im spada 300 tyś z licznika haha

    tutaj jest jakiś ładny blackline, lecz chyba gałka od lewarka już nie ori i pedały ale może to tylko zabieg był kosmetyczny zza odry, ale ogólnie wygląda przyzwoicie tylko cena 20k.
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...olx#xtor=SEC-8
    Ostatnio edytowane przez MateuszXXX ; 12-08-2018 o 11:11

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar mbos
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Porsche 911 3.4l, Obecna: AR 159 1.9 8V JTDm, Renault Clio Extreme
    Postów
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał mbos Zobacz post
    Miałem tak w 156 dosłownie ból dupy w zimie :-)
    Będę rozmawiał z Tym właścicielem z Ostródy

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#d33104606d

    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
    Niaktualna [emoji58]

    Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Polski servis informatyczny Alfa Romeo
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 25-07-2012, 09:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory