Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Alfa Romeo GT 2008 1.9

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Ciuss
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Szukam
    Postów
    2

    Domyślnie Alfa Romeo GT 2008 1.9

    Witam jako że obecnie poszukuje Czegoś więcej niż 4 kółek. Mam dylemat miedzy 159 a GT i o ile natknąłem się na Gt to w modelu 159 w sumie to nie ma na czym oka zawieść. I co bardziej doświadczonych alfomaniaków prosił bym o recenzje (nieprawidłowosći)tej o to tej aukcji otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-gt-qv-q2-1-9-jtdm-150km-blackline-3-xenon-alu-18-bose-skora-89tys-szpera-ID6Arv8e.html?fbclid=IwAR3CE_7ANqmdhQj36cre5N-bo8-Hwlu6gTB0f2jMYn8VmwML0TT7ycgjtwE#5b32438547 (oczywiście przed oto www)
    Poprosiłem o skany książki serwisowej i vin w celu sprawdzenia ale nie uzyskałem jeszcze żadnych info.

    I aby nie zakładać kolejnego tematu czy może mi ktoś wytłumaczyć na czym polega różnica w silnikach JTD a JTDm , i czy skrzynie automatyczne były lepsze od manualnych w32(chyba takie mają oznaczeni).
    Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GT
    Postów
    9

    Domyślnie

    Oglądałem tą sztukę Miesiąc temu była za 20900 . Ogólnie wyglądała spoko ale nie do końca miała spasowany przedni zderzak z lewej strony. Wtedy był problem z jazdą próbną ( brak tablic ) i trzeba jeszcze opłate celną załatwić , wiec powrót na lawecie albo na przypale .

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    gałka biegów nie jest oryginalna, koszt zakupu ori > ok 300zł
    ...

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    south east
    Auto
    rav4, stilo
    Postów
    7

    Domyślnie

    Panowie
    Nie wiem o co kaman z tym autem, ale rozmawiałem z gościem przez telefon.
    Średnio rozmowny ...
    Po informacji, że mam do niego kawał drogi, zdobył się na szczerość i powiedział że robiony był lewy przód i prawy tył ...
    Niby delikatnie ...
    Że niby ma zdjęcia ale nie prześle na @ - do wglądu przy zakupie ...
    Powiedział że auto kupnie w Niemczech od tunera Alfy ...
    VINu nie dostałem ...

    Aczkolwiek Alfa na zdjęciach piękna ...

  5. #5
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    a co komu szkodzi podac vin ?
    ja bym odpuścił bo jak traktowac takiego poważnie jak nie chce podac nr vin który odczytam tak czy inaczej przed zakupem przy oględzinach ?
    to samo z fotami uszkodzeń ? co mu za kłopot podesłać przed oględzinami zamiast okazać juz na miejscu ?

    dziwnie jakoś








  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MateuszXXX
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Dzierżoniów DDZ
    Auto
    2x 156 1.9 JTD, 166 2.4 JTD, GT Blackline JTDM, 159 1.9 JTDM, będzie?
    Postów
    84

    Domyślnie

    Powiem Ci że jeśli masz dylemat nad nad GT i 159 to mogę z własnych doświadczeń coś powiedzieć..
    GT- słabiej o wiele auto wykonane, potrafi w środku zatrzeszczeć, po dziurach trzęsie i coś tam zaskrzypi, mało miejsca nad głową jeśli jesteś wysoki, pomimo opuszczenia na maxa fotela siedziałem za wysoko przeszkadzało mi przy podjeździe do świateł bo głowę miałem w podsufitce praktycznie..
    Co do plusów to mega mi się auto podobało i wyróżniało też miałem blackline z tego roku z tym silnikiem, prowadziła się super jak gokart, ten 1.9 w tej budzie fajnie jechał, wiadomo na drogach tego jest mało wyróżnia się.. Najgorszy jednak minus to progi które gniją albo są ulepione ze szpachlu..

    159- o wiele lepiej wykonane, spasowanie wszystkiego jest o niebo lepsze, nie ma drażniących pisków deski tej głupiej kopułki co ma GT na środku z nawiewami, wjeżdżając w dziurawą drogę nie masz wrażenia jak by każde koło jechało gdzie indziej, jest taka zwarta (w 156, 147 i GT mnie to mega wkurzało bo wydawało mi się że te auto sie rozpierdzieli po dziurawej drodze) o wiele ciszej w kabinie, co do estetyki miałem czerwoną SW to też była piękna porównywalnie do mojej GT, co do 1.9 w tej budzie.. hmm miałem softa na prawie 180km i ponad 400NM i nie wyobrażam sobie jeździć serią ze 150KM w tej budzie
    Tutaj najgorszy minus to właśnie skrzynia M32 w której sypią się łożyska, trzeba porządnie pojeździć na każdym biegu i posłuchać czy pracuje głośno..

    Co do wyboru, znajdź ładną GT i ładna 159 przejedź się tym i tym.. ja bym wybrał 159 ze względu na mój wzrost..
    Co do GT ma ktoś z forum na facebooku czerwoną GT z ostatnich lat w podobnych pieniądzach i mówi że jest strasznie idealna.. tak więc poszukaj tam jeśli chcesz czegoś ładnego z pewnych rąk..

    Co do 1.9 JTDM i JTD powinno to być tak że 1.9 JTD to 8 zaworów a JTDM to 16 zaworów ale z biegiem lat to ludzie tak to wymiksowali że nie chce zaczynać tematu, jednakże w tym lub tym samochodzie będziesz miał 1.9 JTDM o mocy 150koni, w 159 masz zawsze klapy wirowe (warto poczytać) i DPF w GT występowało to w późniejszych latach od chyba 2006 roku..
    Ostatnio edytowane przez MateuszXXX ; 28-11-2018 o 17:11

  7. #7
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    to ja w skrócie :
    miałem GT
    potem 159
    które autko kupiłbym drugi raz ?
    = GT
    o ile nie potrzeba 4 drzwi itp
    owszem - komfort lepszy w 159 ( nawert względem gt na 18 i 159 na 19" )
    niby więcej przemawia za 159 gdbym miał opisywać
    ale gdybym szukał autka bez wymagań na miejsce dla pasażerów itp to jednak GT wygrywa

    - - - Updated - - -

    p.s.
    jtd - to nie zawsze 8v ;-)
    miałem jtd 1.9 16 v

    - - - Updated - - -

    no i ile Ty masz wzrsotu ? ja ze 186 wlazłem i do gyty i do 59








  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Courius
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Nakło Śląskie
    Auto
    '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    55

    Domyślnie

    Przypuszczam, że ma mniej więcej taki wzrost jak ja - czyli +/- 196cm. Ja po wejściu do GT, ustawieniu i opuszczeniu fotela na sam dół miałem prawie, że czubek głowy w podsufitce. Miejsca nad głową na dosłownie niecałe dwa palce.
    Ostatnio edytowane przez Courius ; 30-11-2018 o 02:10

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo GT 1.9 2008 178 tyś
    Utworzone przez KurushUrush w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-07-2018, 17:48
  2. Alfa Romeo Mi.To (2008)
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 07-07-2008, 09:10
  3. Alfa Romeo Junior 2008
    Utworzone przez Emenems w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 03-03-2008, 18:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory