Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Zakup używanej 159'tki

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Amsterdam / Wodzisław Śląski
    Auto
    AR 159 2.4 Q4 Ti
    Postów
    182

    Domyślnie Zakup używanej 159'tki

    Witam

    Jako że jestem nowy na forum chciałbym się z wszystkimi przywitać.
    Od dłuższego czasu choruję na zakup Alfy a konkretnie modelu 159 w miejsce mojego Fiata Stilo. Rozważałem też zakup GT jednak 4 drzwi oraz wnętrze 159tki zdecydowanie bardziej do mnie przemawiają

    Interesuje mnie zakup dobrze wyposażonego sedana-klekota 159 (minimum to Skóra/Nav lub B&M/Nagłośnienie/oraz elektryka z fotelami). Zastanawiałem się co prawda nad kupnem nowego TBI, ale nie ukrywam że cena wersji dobrze wyposażonej jest mało zachęcająca i wykracza poza mój budżet a i silnik jest jeszcze nie sprawdzony.

    Znalazłem na Allegro taką oto ofertę:
    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12036419

    Najpierw chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o powyższym aucie? czy cena jest sensowna jak na 4-letniego dobrze wyposażonego klekota 2.4?

    Miałem okazję obejrzeć samochód osobiście i choć widać że był eksploatowany, właściciel nie oszczędzał raczej na serwisowaniu w ASO.

    Zastanawia mnie jednak jedna rzecz... otóż samochód miał wyraźne ślady rdzy na tylnej klapie bagażnika dokładnie na krawędzi styku ze zderzakiem, farba w tym miejscu kompletnie zeszła co dziwi mnie zważywszy na miejsce i wiek samochodu. Czy ktoś spotkał się z czymś takim? czy może po prostu typowy piątkowy-sobotni produkt?

    Druga kwestia czy któryś z szacownych forumowiczów jest w stanie powiedzieć mi co było robione w samochodzie po poniższym VINie?:
    ZAR93900007037259

    Alternatywnie zastanawiałem się także nad poniższą ofertą:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=982230010

    To auto pojawia się już któryś raz, i nawet opis się już zdezaktualizował.
    Czy ktoś może oglądał ten samochodzik?

    Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i pomoc :-)

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    Jezeli zdecydujesz sie na konkretne auto to zalecam podjechanie do autoryzowanego serwisu,ktory dokladnie przejzy autko.Wiadomo ze to nie nowe auto wiec za idealne nie bedzie,ale co znajda morze wplynac na jeszcze nizsza cene,lub poprostu zrezygnujesz.Na dzien dzisiejszy z wazniejszych czesci zawieszenia czy silnika,nie kupisz w sklepie moto i rzadko na allegro,a ceny sa naprawde spore np.kpl. sprzeglo z dwu masem okolo 3 500,przekladnia kierownicza okolo 2 000 ,wachacz gorny 800 dolny 350,wiec warto sprawdzic niz pozniej zalowac..

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Amsterdam / Wodzisław Śląski
    Auto
    AR 159 2.4 Q4 Ti
    Postów
    182

    Domyślnie

    Oczywiście zamierzam sprawdzić auto w serwisie przed ewentualnym zakupem.
    Zastanawia mnie jednak ta klapa?
    Co sądzicie o cenie auta?
    Czy ktoś z forumowiczów jest mi w stanie powiedzieć coś o historii auta po VINie?

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    W dostepnym ePER-rze : http://www.farel.it:7080/navi?GUI_LA...&MAKE=R&SBMK=R ,nie wiele sie dowiemy,date produkcji, wersja auta i takie tam,wiecej danych otrzymasz w ASO,ale to zalezy czy beda na tyle uprzejmi

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jamrozw
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Czechowice-Dziedzice, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Spider 916
    Postów
    431

    Domyślnie

    W ASO będziesz wstanie się dowiedzieć tylko o naprawach wykonywanych w okresie gwarancji i jeżeli była wykonywana w ASO oczywiście jak chcesz mogę sprawdzić jutro ten samochód to nie problem

  6. #6
    olekkus
    Gość

    Domyślnie ja w zeszly wtorek zakupilem czarna alfe 159

    w sumie podobna do twojej, czarna tez i 2006 98 kkm przebiegu.

    jestem w trakcie organizowania sobie paska rozrzadu, temat tutaj:
    http://www.forum.alfaholicy.org/mito..._brera_spider/

    temat zakupu auta tutaj :

    http://www.forum.alfaholicy.org/kupi...m_2_2_jts.html


    Powiem tak, 15 000 euro za to 1 auto i 16 000 za to drugie to znaczaco za duzo. tym bardziej ze chyba rdza nie powinna sie pojawiac, wiec wyglada na bite. poza tym moze to ja jestem dziwny ale jak ktos chce sprzedac auto i porzadnie podchodzi do sprawy to moze sobie zorganizowac ostre zdjecia.

    za 15 czy 16 tys euro dostaniesz auto spokojnie z 2007 roku z salony Alfy w DE. wiem bo bylem.

    ja kupilem auto z salonu bmw ale nie mialem zadnego objawu zuzycia, auto chodzi jak nowka, a jezdzilem 2 innymi alfami wczesniej i kilkoma autami roznych marek co tydzien jakis czas wczesniej. (nie chcialem kupowac kota w worku)
    placilem 12900 ale w tym mam gwarancje alfy romeo (czyli gdzie bym nie byl to jest wazna) za 500 euro - bez tego bylo 12400 czyli latwo policzyc ze to ok 50 000 zl - znacznie taniej. samochod jedynie nie ma alu 18 i nawigacji (te alufelgi z kolkami uwazam za koszmarnie brzydkie tak btw)

    wie ja bym osobisci radzil szukac. ta rdza to dla mnie bylo by No-Go...

    pozdrawiam i zycze udanego wyboru (czego i sobie zycze lol)


    teraz doczytalem ze ta droga ma tylko 1.9 zczipowane na 175 - heh sam mam zamiar zczipowac moj motor, ale ja bym tak nie ufal, ale tak czy siak cena wydaje sie jeszcze bardziej nieadekwatna...
    Ostatnio edytowane przez olekkus ; 14-04-2010 o 09:23

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    [quote=olekkus;309120] Powiem tak, 15 000 euro za to 1 auto i 16 000 za to drugie to znaczaco za duzo. tym bardziej ze chyba rdza nie powinna sie pojawiac, wiec wyglada na bite. poza tym moze to ja jestem dziwny ale jak ktos chce sprzedac auto i porzadnie podchodzi do sprawy to moze sobie zorganizowac ostre zdjecia. za 15 czy 16 tys euro dostaniesz auto spokojnie z 2007 roku z salony Alfy w DE. wiem bo bylem. [/quote

    Zapomniałeś o opłatach przy sprowadzaniu auta do PL. Alfa 159 z silnikiem 2,4 JTDM kupiona w Niemczech za 15000 euro będzie faktycznie kosztowała prawie 70 tys .pln na miejscu .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    Za zadbany egzemplarz w PL trzeba zapłacić troszkę więcej niż te najtańsze szczepy. Wiadomo, że jeśli ktoś sprowadza tylko na handel to żadko zdarza się rzeczywiście igła jedyna w Polsce, to że Alfa w Kalwarii jest z salonu Ferrari jeszcze o niczym nie świadczy. Może być dużo gorsza niż załóżmy inna zakupiona z pod salonu np Opla czy Skody.
    Wg mnie za czarną alfę z 1 linku cena jest troszkę za wysoka, ciekawe czy już jest opłacona w PL bo jeśli nie to zarejestrowanie auta w kraju wyniesie ok 10tyś zł. Raz chciałem sprowadzić podobną bo miałem naprawdę w super stanie, ale opłaty przy silniku pojemności powyżej 2l poprostu zwalają z nóg. Więc nalezy uważać przy zakupie tych większych jednostek napędowych żeby auto było zarejestrowane.
    Co się stało na tylnej klapie powiedzą Ci an diagnozie w ASO lub możesz podjechać do jakiegoś warsztatu lakierniczego bo też mogą udzielić info co jest powodem pojawienia się rdzy. Jeśli auto jest bezwypadkowe a posiada rdzę to można reklamować bo Alfa daje z tego, co się orientuję 10letnią gwarancję na blacharkę. Warunek: auto musi być bezwypadkowe, nigdy jednak nie spotkałem się z takim przypadkiem.
    Pozdrawiam oraz życzę udanego zakupu ponieważ jest ciężko, jak szukałem swojej to z niektórymi egzemplarzami nawet nie musiałem jechać do ASO bo sam stwierdziłem wiele wad a co by jeszcze w serwisie wyszło? Lepiej odpuścić jakieś okazje najtańsze bo można się nieźle wkopać.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    . Jeśli auto jest bezwypadkowe a posiada rdzę to można reklamować bo Alfa daje z tego, co się orientuję 10letnią gwarancję na blacharkę. Warunek: auto musi być bezwypadkowe, nigdy jednak nie spotkałem się z takim przypadkiem.
    [/QUOTE]

    Producenci aut chwalą się coraz dłuższymi okresami gwarancji na perforację blach i na lakier niemniej dotrzymanie warunków gwarancji w rzeczywistości okazuje się bardzo trudne . Jest obowiązek dokonywania na koszt właściciela przeglądu elementów podlegających gwarancji przez cały okres jej trwania .
    Ostatnio edytowane przez rafter ; 16-04-2010 o 10:48
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  10. #10
    MacIntosh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał noe9 Zobacz post
    Witam

    Zastanawiałem się co prawda nad kupnem nowego TBI, ale nie ukrywam że cena wersji dobrze wyposażonej jest mało zachęcająca i wykracza poza mój budżet a i silnik jest jeszcze nie sprawdzony.

    :-)
    Nie zastanawiaj sie. We wrocławskim ADF kupisz 159TBi z roku 2009 z rabatem 18 procent, który mozesz zbić do 20 procent. Zapłącisz za nowe auto z dwuletnią gwarancją i dwuletnim assistance na całą Europę około 88 tysięcy. jak odliczysz sobie kase ze stilo, jak go sprzedasz, moze Ci wyjść całkiem ciekawa suma za absolutnie nowe auto z rewelacyjnym silnikiem. Takie, jakie będzie miała policja

Podobne wątki

  1. Planowany zakup używanej Giulietty
    Utworzone przez mercurial2000 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5007
    Ostatni post / autor: Wczoraj, 09:50
  2. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  3. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  4. [GTV Spider] Skrzynia biegów - renowacja czy zakup używanej?
    Utworzone przez teflon w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-09-2013, 17:58
  5. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory