Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: [Brera] Czy okazje istnieja?

  1. #1
    Hajdi
    Gość

    Domyślnie [Brera] Czy okazje istnieja?

    Witam!

    Noszę się z zamiarem kupna Brery... Nie śpię na pieniądzach, dlatego (co oczywiste) szukam okazji
    Znalazłem trzy niewiarygodnie wręcz tanie egzemplarze:

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-brera-C22743626.html
    http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/d...55&origin=PARK
    http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/d...35&origin=PARK

    O pierwszą wstępnie już pytałem na forum regionalnym.
    Co do drugiej, to nie znam jakoś rewelacyjnie niemieckiego, więc po wsparciu się googlem, doszedłem do wniosku, że chyba coś jest nie w porządku z obrotami na biegu jałowym i szpece nie potrafią dojść do przyczyny. Ale kompresja w cylindrach jest OK, więc jest nadzieja...
    Trzecia... Z podejrzanych rzeczy widzę tylko mocno powycieraną kierownicę, a poza tym nic...

    Okiem eksperta nie dysponuję. Wiem, że najbardziej podoba mi się czerwona Tylko pytanie, czy jest w ogóle możliwe kupienie wartościowej Brery za taką kasę, czy jest to po prostu proszenie się o kłopoty?

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    zapomnij ze w tej cenie znajdziesz dobra bezwypadkowa Brere. Popatrz sobie chocby na otomoto i ceny tych aut przekraczaja spokojnie 50 tys - za 30 tysi IMO tylko po wypadku.
    W Polsce mozna latwo wpasc i dac sie nabrac a za granica gdzie jest bariera jezykowa itp jeszcze latwiej.
    Na Twoim miejscu dozbieralbym i kupil dobry zadbany egzemplarz z udokumentowana historia, chyba ze masz doswiadczenie w sprowadzaniu z zagranicy i np swiadomie kupujesz auto, w ktorym cos jest do wymiany i chcesz to zrobic w PL, inaczej w tej cenie to IMO proszenie sie o duze klopoty i wydatki. Moze i zaoszczedzisz na wejsciu (jesli to nie jakis przektret i oferta faktycznie istnieje i aukcja prezentuje faktycznie ten egzemplarz) ale doprowadzanie do stanu ok moze wyniesc Ciebie wiecej niz cena dobrego zadbanego egzemplarza kupionego na miejscu.
    Jest masa przekretow typu nigeryjskiego opisywanych w necie, zamieszczaina zdjec nie tego pozjadu lub przerabiania zdjec by Photoshop, czy po porstu skladania auta z 4 lub po angliku ew auto spadlo z mostu lub plywalo w rzece co kto lubi w tej cenie to IMO realne..
    Dodatkowo W Niemczech masz mase auto handlarzy z Turcji - wiec auto z Niemiec wcale nie musi oznaczac ze nalezalo do dbajacego o niego Niemca i regularnie serwsujacego w ASO itp.

    Osobiscie uwazam ze okazji nie ma, bo zaden rozsadny czlowiek nie sprzeda auta w super stanie za polowe ceny.
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 15-02-2012 o 14:37

  3. #3
    Van Holden
    Gość

    Domyślnie

    Bezwypadkowa Brera? Minimum 50 kawałków.

  4. #4
    Hajdi
    Gość

    Domyślnie

    Nie pytałem o bezwypadkową, tylko okazyjną... To chyba nie są tożsame określenia.

    Pytałem o to, czy można liczyć na kupno w dobrej cenie samochodu, w którym posypał się termostat, a nie np. blok silnika. Czy to tylko ułuda i w okazyjnych cenach to można co najwyżej jakiegoś ulepa trafić.

    Pierwsza odpowiedź była trafiona, więc wygląda na to, że trzeba zbroić się w cierpliwość, czujność i fundusze, a temat można zamknąć. Chyba, że ktoś czuje, że ma coś do dodania

    Pzdr!

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Możesz liczyć na okazję. Zawsze. Taka okazja to np. samochód, w którym nie działa silnik. Stoi na betonowo. Serwis wycenia naprawę na 15 tysięcy, Ty kupujesz auto o tyle taniej i naprawiasz go za 5 tysięcy.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Pamiętajcie tylko, że tzw handlarze wystawiając "okazyjne" auta na sprzedaż także liczą na okazję - tzn na kogoś kto takie auto kupi
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    Pamiętajcie tylko, że tzw handlarze wystawiając "okazyjne" auta na sprzedaż także liczą na okazję - tzn na kogoś kto takie auto kupi
    Dokładnie. Znaleźć okazję od handlarza chyba trudniej niż zdrowego w szpitalu... Oni z tego żyją i siłą rzeczy muszą na autach zarabiać.

    Biorąc pod uwagę, że wyprodukowano około 21 tyś egzemplarzy to nie liczył bym na jakieś tanie brery.

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar boss_do
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Brera 3.2 V6 Q4; 147 1.6 TS; GTV 2.0 TS
    Postów
    131

    Domyślnie

    witam,

    niebieską odradzam, handlarz ma gadane, ale prawdy nie powie... auto stoi w PL od września, a cena początkowa wtedy to 44 tys... do lutego spadła do niecałych 34 tys... o to chyba mówi samo za siebie...
    Kiedyś chciałem kupić Volvo S40, 2009 rok, byłem zdecydowany... Ale chciałem mieć 100 % pewność. Po sprawdzeniu auta w Katowicach w serwisie, za jedyna 400 zł na mój koszt okazało się że tył samochodu został dorobiony z innego!!! Przez przypadek doszliśmy do tego po nie oryginalnych nitach!!! a cena wcale nie była okazyjna! Tak więc nie ma reguły! Pamiętaj o tym!

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał boss_do Zobacz post
    niebieską odradzam, handlarz ma gadane, ale prawdy nie powie...
    A coś więcej o tej konkretnej sztuce wiesz może? Co jej jest?
    Druga strona medalu jest taka, że Brera należy do aut niesprzedawalnych, a nie każdy (a zwłaszcza już handlarz), ma czas czekać długimi miesiącami na kupca, i czasami tylko dlatego cena może być niska. Ale tylko czasami...

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar boss_do
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Brera 3.2 V6 Q4; 147 1.6 TS; GTV 2.0 TS
    Postów
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    A coś więcej o tej konkretnej sztuce wiesz może? Co jej jest?
    Druga strona medalu jest taka, że Brera należy do aut niesprzedawalnych, a nie każdy (a zwłaszcza już handlarz), ma czas czekać długimi miesiącami na kupca, i czasami tylko dlatego cena może być niska. Ale tylko czasami...
    Odpisze wieczorem na prv Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Okazje, rarytasy, czyli dla każdego coś ciekawego
    Utworzone przez marek230482 w dziale 166
    Odpowiedzi: 275
    Ostatni post / autor: 08-02-2023, 23:03
  2. Mam okazje kupic tanio 156 1.9JTD - brać?
    Utworzone przez adik0070 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-05-2014, 20:27
  3. [Brera]Alfa Romeo Brera 2.2JTS warto kupić?
    Utworzone przez leon w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 14:09
  4. 156/1.8.ts- czy istnieja felgi stalowe 16
    Utworzone przez borsukmax w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 18:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory