Strona 34 z 37 PierwszyPierwszy ... 2425262728293031323334353637 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 363

Temat: [UWAGA!] Samochody z ogłoszeń - powypadkowe, po korektach liczników

  1. #331
    Użytkownik Świeżak Avatar Mayron
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Strumień
    Auto
    Alfa 147 1.9JTD 115KM 5d
    Postów
    28

    Domyślnie

    VIN: ZAR93700003291731
    Link: https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...ID6BKDf5.html?
    Zdjęcie: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	921287408_;slot=4;filename=eyJmbiI6ImNvM2d5aDdsNmZ5MTMtT1RPTU9UT1BMIiwidyI6W3siZm4iOiJ3ZzRnbnFwN.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	126.9 KB
ID:	255832

    Wczoraj oglądałem ten samochód we Wrocławiu. Przed przyjazdem (200km) sprzedający zapewniał, że auto jest w bardzo dobrym stanie mechanicznym, jedynie do poprawek lakierniczych. W samym ogłoszeniu 2 razy podkreślił jego idealny stan techniczny. Faktycznie maska i prawa strona tylnego zderzaka do pomalowania. Ponadto co udało mi się wychwycić:
    - DWUMAS DO WYMIANY - sprzęgło ślizga
    - wszechobecny syf w środku - centymetr kurzu w każdej szczelinie, nawiewie itd. Brak niektórych zaślepek, plastiki pomalowane czymś mega klejącym, co już prawie całe odeszło, pourywane zaczepy tylnej półki, połamane plastiki na tylnych słupkach, jasna tylna półka powycierana jak w aucie dostawczym; ogólnie odgruzowanie samochodu wewnątrz na kwotę około 1000zł
    - Plasti Dip użyty na tylnym zderzaku, grillu, lusterkach itd. cały do zerwania
    - Malowany prawy przedni błotnik i słupek
    - Malowany lewy przedni błotnik + szpachla od połowy do zderzaka
    - Lewa lampa TYC, prawa Valeo
    - Wymieniona przednia szyba
    - Brak oryginalnego zestawu koła zapasowego + oczywiście siano we wnęce koła
    - Problemy z zamykaniem szyberdachu
    - Kilometrowo i datowo do zrobienia rozrząd i olej
    - Opony z tyłu łyse - zrównane z ogranicznikiem (według ogłoszenia na jeszcze 2 sezony )
    - Opony zimowe niby po roku/dwóch, faktycznie z 2013 i 2014
    - Faktura tylko na filtr oleju, wahacz górny i gumy stabilizatora
    - Do zrobienia coś w przednim zawieszeniu - stuki na dziurach
    - Każde drzwi chyba były zdejmowane i źle spasowane, bo ocierają o karoserię/przednie błotniki
    - Do wymiany tarcze z tyłu

    Podłogi nie sprawdziłem, bo nie doszliśmy do porozumienia finansowego przed bramą Stacji Kontroli Pojazdów.

    Więcej grzechów nie pamiętam. Przez telefon byłem informowany, że turbo i dwumas nie wykazują oznak potrzebnej wymiany, a w trakcie drogi na Stację Kontroli Pojazdów sprzęgło ślizgało - cisza ze strony sprzedającego. Według mnie auto warte max 8000 - 2000 (dwumas) = 6000zł, na co właściciel od razu się nie zgodził i odjechał.

    O historii auta za dużo się nie dowiedziałem, bo prawie każde pytanie było kwitowane "To nie ja/Ja tego nie robiłem to poprzedni właściciel"

    Auto ogólnie tak zaniedbane, że powinna być jakaś komisja, która oficjalnie zdejmuje ramki klubowe z takiego samochodu Bo to aż nie przystoi, żeby alfaholicy jeden drugiego wciskał na takie miny i sygnował takie auto naszymi ramkami.
    Ostatnio edytowane przez Mayron ; 16-03-2019 o 12:34 Powód: Dodanie zdjęcia

  2. #332
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Mayron, z chęcią wynajmę Ciebie jako osobę do sprawdzenia autka przed zakupem, nic się nie ukryje przed Tobą Co do ramek forumowych to one chyba nigdy nie były wyznacznikiem jakości i zadbania autka, kto chciał to sobie kupił albo sam zrobił. A co niektórzy to nawet specjalnie je montują aby "podbić" wartość autka

    Wymiana szyby to jest problem z autkiem? Bo nie wiem czy obniżać wartość swojego autka (przymierzam się do sprzedaży i chce je rzetelnie wycenić). Moim zdaniem przy tak leciwym autkiem, nowa szyba Pilkingtona i przy okazji rant dachu oczyszczony z korozji to plus dla tego autka

  3. #333
    Użytkownik Świeżak Avatar Mayron
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Strumień
    Auto
    Alfa 147 1.9JTD 115KM 5d
    Postów
    28

    Domyślnie

    Jestem laikiem w tym temacie, także na razie nie odważyłbym się nikomu doradzać przy zakupie, ale wypisałem wszystkie istotne rzeczy, razem z wymienioną szybą.
    Jeżeli samochód nie ma malowanego dachu, albo całego przodu, to można uznać wymienioną szybę za zaletę. W przeciwnym wypadku można domniemać, że wypadek był na tyle poważny, że wymienioną musiała zostać również szyba. Najlepiej zrobić zdjęcie jak wymienialiśmy szybę przez odprysk kamienia czy coś podobnego i już temat przy sprzedaży jest jasny.

  4. #334
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6BLjy7.html

    Ktoś coś na temat tej QV? Sprowadzona i niezaznaczona opcja bezwypadkowy to widzę... Już chwilę wisi ogłoszenie... Może ktoś już oglądał?
    Dzięki!

  5. #335
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Sorry za post pod postem ale oglądałem, więc podzielę się info odnośnie kolejnej QV:

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#b9b4f5ad74

    Sprzedający widzimy w ogłoszeniu, że bardzo pewny Julki i jej fenomenalnego stanu - nic do ukrycia i śmiało do ASO. Także mając sztukę pod nosem, udałem się na oględziny. Parę moich skromnych uwag:

    Kilka najważniejszych faktów po oględzinach i jeździe próbnej:
    1. Porysowany po całości zderzak przód - dolna część
    2. Wymieniany był na pewno lewy/przód błotnik - widać, że odkręcany (obdarte śruby mocujące zarówno od strony otwarcia drzwi kierwocy oraz po otwaricu maski) - zapewne był wymieniany po jakieś obcierce na taki sam kolor...
    3. Prawe, tylne drzwi są zagięte na dolnym rogu na długości ok 5cm i przez to drzwi słabo się domykają i po zamknięciu są przez to słabo spasowane. Drzwi na pewno były demontowane bo również mają obdarte z lakieru śruby mocujące i jeden z dolnych trzpieni mocujących drzwi jest inny.
    4. Prawy, tylny błotnik na mierniku powyżej 200 - druga warstwa lakieru.
    5. Tarcze/klocki hamulcowe przód i tył - do wymiany (tył to już na gwałt, przód może jeszcze chwilę pojeździć)
    6. Zadrapane wszystkie felgi, jedna dość poważnie uszkodzona na zewnętrznej krawędzi - obdarta i musi być nadspawana żeby wypełnić ubytek...
    7. Opony letnie - max na jeden sezon
    8. Sprzęgło kwalifikuje się do wymiany - łapie na samym dole, a pedał sprzęgła skrzypi przy każdym naciśnięciu/upuszczeniu.
    9. Wnętrze hmm... Skóry brudne, plastiki dość zurzyte, większość skrzypi i ogólnie sprawia to słabe wrażenie. W bagażniku bajzel i poobdzierane wszędzie plastiki...
    10. Klosze lapm przód dość mocno zmatowione i porysowane.
    11. Sprowadzony w całości bez uszkodzeń - widziałem od właściciela zdjęcia przed importem do Polski.
    12. Rozrząd w książce zmieniony na przebieg 104 tys, a nie na 120tys jak to w ogłoszeniu...
    13. Pod maską w okolicach po turbo - widoczne lekkie zapocenia...
    14. Na masce długa zaprawka - kilkadziesiąt cm - zamaskowana jakaś rysa... Słabo to wygląda...

    Ogólnie Julka wygląda na słabo zadbaną i wrażenie przy bliższym kontaktcie - jednak słabe... Podczas jazdy w miarę ok, sztywno, przyśpiesza dobrze, brzmi super. Hamuje w miarę ok - mocniej trzeba wdusić pedał hamulca bo z góry ledwo co łapie. Zapewne wina praktycznie zużytych hamulców. Sprzęgło też łapie na samym dole i jest do wymiany. Biegu wchodzą krótko i na sztywno - skrzynia ok.

    Osobiście jednak odpuszczam bo zniechęciły mnie te aspekty wizulane (zaniedbane), naprawy blacharskie też tak na sztukę i niepewna przeszłość kolizyjna.

    Pan pokazujący samochód w porządku, typowo handlarsko prowadzona rozmowa w stylu - pełno zainteresowań, zaliczek itp itd...

    Podobno ktoś przede mną był z nią w serwisie ASO Alfy w Lublinie w celu sprawdzenia przed zakupem - i wszystko miód malina - nie chce mi się w to wierzyć...

    Ogólnie opis ogłoszenia malina - a w rzeczywistości takie sytuacje...

    Później wydzwaniał, że zrobi dobrą cenę bo musi szybko sprzedać... Za górami, za lasami...

  6. #336
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich alfaholików. Proszę traktować ten post jako przestrogę. Jeśli ktoś chce jechać i oglądać ten egzemplarz, oczywiście może to zrobić. Ja się niestety naciąłem

    Najdroższa Alfa 159 z dieslem na otomoto, sprzedawana zresztą przez polecany tu na grupie komis z Kielc (celowo nie podaję nazwy, myślę że wiecie o kogo chodzi. Pan Michał sprowadza dużo Alf, są w dwóch lokalizacjach - ta akurat była do obejrzenia w Chełmie). Myślę sobie - strzał w dziesiątkę - w końcu będzie to rodzynek, którego długo szukałem. Rozmowa przez telefon, jesteśmy umówieni - zabieram kolegę i jedziemy bladym świtem w drogę (prawie 400 km w jedną stronę).

    Do rzeczy - miały być lakierowane trzy elementy - dwoje drzwi i tylny błotnik - po przecierce na co miała wskazywać ilość mikronów (tak było w ogłoszeniu, jednak ten zapis został już usunięty). W rzeczywistości podczas oględzin okazało się, że powtórnie lakierowanych było 6 elementów - dwoje drzwi, oba tylne błotniki (miejscami 1000 mikronów szpachli, klapa bagażnika i zderzak). Robota wykonana - moim zdaniem - niechlujnie (zacieki i wtrącenia po wewnętrznej stronie błotnika). Ślady lakieru są także obecne na feldze i oponie. Miała być lekka przecierka, a było chyba coś mocniejszego, bo drzwi odcisnęły się na słupku B. Śruby drzwi odkręcane i zamalowane czerwoną farbą dla niepoznaki.

    Przejdźmy do wnętrza. Stan miał być bardzo dobry, wręcz idealny. Niestety moje standardy są nieco inne niż sprzedającego - wytarta i przecięta skóra na fotelu, zniszczona gałka biegów i przetarcie skóry na bicepsie kierownicy - dyskwalifikują ten pojazd jako idealny. Przypominam, że to najdroższe 159 na otomoto i ma 109.000 kilometrów.

    Przez telefon pytałem o różne rzeczy - m.in. klocki i tarcze. Miało być wszystko ok, na miejscu okazało się, że tarcze mają już rant kwalifikujący je do wymiany. Jazdy próbnej niestety nie wykonałem, nie wiem jak auto jeździ, zostałem wyproszony z posesji. Z kolegą czuliśmy się trochę jak złodzieje, bo byliśmy nagrywani telefonem. Nie wiem co sprzedający chciał tym zachowaniem osiągnąć - delikatnie mówiąc wyszło trochę niezręcznie... Po naszym odjeździe ogłoszenie zniknęło z otomoto, wróciło po kilku godzinach z lekko zmodyfikowanym opisem (brak informacji o powypadkowej czy też pokolizyjnej historii auta).

    Przykro mi, że przyczyniłem się do rysy na wizerunku komisu z Kielc, który tak często jest tu zachwalany, ale może Pan Michał wyciągnie wnioski z tej lekcji. W końcu nazwa z fanpejdża "Pewne Auta Używane" do czegoś zobowiązuje. Jedyny pozytyw tej sytuacji jest taki, że sprzedawca (tata Pana Michała) zwrócił nam chociaż część kosztów za paliwo - zmarnowanego czasu jednak nic mi nie zrekompensuje. Wolałbym te pół dnia poświęcić na zabawę z dzieckiem.

    Żeby było jasne - nie chcę wywoływać internetowej gównoburzy. Chcę jedynie oszczędzić czasu komuś, kto jest żywo zainteresowany tym egzemplarzem. Ja zrezygnowałem.

    Pozdrawiam, szerokiej drogi Alfiści. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20201110-122711_OTOMOTO.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	60.2 KB
ID:	274007Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20201110-122725_OTOMOTO.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	58.0 KB
ID:	274008Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_378080423434796.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	61.5 KB
ID:	274009Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_457697428539396.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	54.2 KB
ID:	274010Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_775773316613857.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	67.5 KB
ID:	274011Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_359221532001479.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	35.1 KB
ID:	274012Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_1294484827555125.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	38.2 KB
ID:	274013Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_371563690947274.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	32.7 KB
ID:	274014

  7. #337
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Zdaje się, że sprzedający ma ostatnio zła passę, bo podobny post był nie tak dawno na FB.... A tą konkretną alfę zdążyliśmy już obgadać w wątku Pomoc przy zakupie AR159 / Brera strona 1758.

  8. #338
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Ale widać, że gość jest jaki jest. Mnie zablokował bo pisałem co widzę. Nieraz gołym okiem na zdjęciach już widac, że coś było robione, a jak widzę jego nagrania to mi się śmiać chce.

  9. #339
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,280

    Domyślnie

    Mnie gość straszył prawnikiem jak napisałem na grupie lancii o aucie, które kupiłem za jego posrednictwem śmiech na sali
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #340
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    Ja obserwuję/obserwowałem komis od dłuższego czasu. Na stronie facebookowej umieszczane było tyle nieprawdziwych informacji że głowa mała. Oczywiście jakakolwiek polemika kończy się usuwaniem postów, blokowaniem konta. Zróbcie sobie prosty test, wejdźcie na profil zobaczcie co dziś jest na profilu, a co będzie za tydzień. Posty usuwane są/były nagminnie. Nie spotkałem się nigdy z sytuacją że ktoś tak mocno moderowałby posty, komentarze, ba! bardzo rzadko handlarze edytują takie rzeczy więc tu rzuca się to mocno w oczy. Pisze w czasie przeszłym ponieważ jakiś czas temu przestałem obserwować profil.
    Z rzeczy które rozśmieszyły mnie najbardziej była narracja że samochody ze Szwajcarii to perełki, KAŻDE auto ze Szwajcarii to ideał, wszędzie w Europie jest złom, tylko Szwajcaria jest ok. Rozśmieszyło mnie o o tyle że wiem jak wygląda Szwajcarski rynek i to wcale nie jest tak różowe jak było przedstawiane... Nagle przyszedł marzec 2020, franek poszedł do góry, Szwajcarzy sprzedają trochę mniej aut i MAGIA. Samochody z Niemiec już nie są trupami, samochody z Holandii już nie są trupami, już można je sprowadzać. Na temat konkretnych egzemplarzy się nie wypowiadam, powiem tylko że na forach modeli które są sprowadzane przez ten komis są komentarze odnośnie niektórych PEREŁEK.

Podobne wątki

  1. [UWAGA!] Samochody z ogłoszeń - powypadkowe, po korektach liczników
    Utworzone przez mar0s w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-01-2013, 13:50
  2. UWAGA UWAGA!!! Mój własny film o mojej 145-ce
    Utworzone przez kiler w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-03-2007, 23:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory