Strona 29 z 37 PierwszyPierwszy ... 19202122232425262728293031323334353637 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 363

Temat: [UWAGA!] Samochody z ogłoszeń - powypadkowe, po korektach liczników

  1. #281
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    -
    Postów
    2

    Domyślnie

    hej,
    jakieś opinie/informacje o ht tps://w ww.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-prywatna-alfa-159-1-9-jtd-ID6yMkfz.html#5517846210 ?

  2. #282
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    147 1.9 JTD 16v 140 km 159 SW 1.9 JTDm 150km
    Postów
    77

    Domyślnie

    Witam.

    Oglądałem ostatnio auto z tego ogłoszenia:
    https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...tml#61bfbc4ebf

    Na zdjęciach wygląda ładnie. Przez telefon kobieta mówiła, że jest 100% bezwypadkowy i jedyne uszkodzenie to maska do wymiany.

    Okazało się, że:
    - jedynym niemalowanym elementem był dach
    - na nadkolach tylnych miernik nie łapał (a jako, że ojciec ma lakiernie miernik jest porządny, a nie tani za 300 zł, więc musiało być ponad 2000 mikronów)
    - naprawy na tych nadkolach były wykonane straszliwie słabo, bo na obu już łuszczy się klar, a prawe na rancie przy drzwiach już rdzewieje
    - słychać koło pasowe na wale
    - puka maglownica
    - ślady po wyciekach są (nie wiem czy to było zrobione i został ślad czy na szybko wytarte, bo już mi się nie chciało robić dochodzenia)
    - w tył prawdopodobnie też dostał, bo wnęka na koło zapasowe wygląda dziwnie
    - układ wydechowy zaraz bedzie do wymiany (cały zardzewiały)
    - zbiera się bardzo słabo (brak ma ten sam silnik ale wersję 136 i jego jedzie lepiej, moja 147 1.9 140km też bez porównania, a powinno być podobnie)
    - książka serwisowa wygląda śmiesznie (5 wpisów, wszystkie ten sam podpis, z czego 3 tym samym długopisem)

    Co na plus to środek w bardzo ładnym stanie, więc przebieg prawdopodobnie się zgadza

    Wcześniej sprawdziłem historię i generalnie już wtedy mi się wydawało coś jest nie tak, bo auto czesto zmienia właściciela


    Druga Alfa - komis Pawel Car Ostrzeszów

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6yNRLh.html

    Nie byłem oglądać, ale zamówiłem raport i przebieg jest cofnięty o minimum 100 tys
    Ostatnio edytowane przez osdazee ; 17-03-2017 o 14:35

  3. #283
    Użytkownik Świeżak Avatar Velek3
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była AR 156 03' 1.9+,156 1.9 8v 02',159 2.4 Thesis Sportiva 2.4 159 2.4TI, 166 2.5, jest E55 AMG
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał osdazee Zobacz post
    Witam.

    Oglądałem ostatnio auto z tego ogłoszenia:
    https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...tml#61bfbc4ebf

    Na zdjęciach wygląda ładnie. Przez telefon kobieta mówiła, że jest 100% bezwypadkowy i jedyne uszkodzenie to maska do wymiany.

    Okazało się, że:
    - jedynym niemalowanym elementem był dach
    - na nadkolach tylnych miernik nie łapał (a jako, że ojciec ma lakiernie miernik jest porządny, a nie tani za 300 zł, więc musiało być ponad 2000 mikronów)
    - naprawy na tych nadkolach były wykonane straszliwie słabo, bo na obu już łuszczy się klar, a prawe na rancie przy drzwiach już rdzewieje
    - słychać koło pasowe na wale
    - puka maglownica
    - ślady po wyciekach są (nie wiem czy to było zrobione i został ślad czy na szybko wytarte, bo już mi się nie chciało robić dochodzenia)
    - w tył prawdopodobnie też dostał, bo wnęka na koło zapasowe wygląda dziwnie
    - układ wydechowy zaraz bedzie do wymiany (cały zardzewiały)
    - zbiera się bardzo słabo (brak ma ten sam silnik ale wersję 136 i jego jedzie lepiej, moja 147 1.9 140km też bez porównania, a powinno być podobnie)
    - książka serwisowa wygląda śmiesznie (5 wpisów, wszystkie ten sam podpis, z czego 3 tym samym długopisem)

    Co na plus to środek w bardzo ładnym stanie, więc przebieg prawdopodobnie się zgadza

    Wcześniej sprawdziłem historię i generalnie już wtedy mi się wydawało coś jest nie tak, bo auto czesto zmienia właściciela


    Druga Alfa - komis Pawel Car Ostrzeszów

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6yNRLh.html

    Nie byłem oglądać, ale zamówiłem raport i przebieg jest cofnięty o minimum 100 tys
    Ta pierwsza Alfa którą oglądałeś była wystawiona w tamtym roku (jak pamiętam za ok 20k we Wrocławiu, z jakiegoś banku jak pamiętam), miałem gdzieś jej raport - odnośnie historii zgadza się, była prawie cała lakierowana, dostała w tył. Z tego co pamiętam było tam coś jeszcze odnośnie zawieszenia, na pewno z przodu było coś do robienia. Było to w tamtym roku więc mogło się coś zmienić. Po samym raporcie zrezygnowałem z oględzin.

  4. #284
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    147 1.9 JTD 16v 140 km 159 SW 1.9 JTDm 150km
    Postów
    77

    Domyślnie

    Tak mi się wydawało, że dostała w tył, bo było tam tak napaćkane, że raczej fabryczne to nie było (tylko, że nie miałem porównania). Generalnie według raportu (bo też zamówiłem) wyszły tylko te przebiegi, które były w Polsce. Natomiast w samym raporcie było, że najpierw stała w komisie w gnieznie (bo są zdjęcia), a obecna właścicielka kupiła go we wrocławiu, a teraz po pół roku sprzedaje go w ostrowie. Sama właścicielka podejrzewam, że dobrze wie, że auto jest w stanie dramatycznym bo jak po kolei znajdowałem rzeczy, o których nie poinformowała mnie przez telefon to nie widziałem zdziwienia tylko bardziej udawanie głupiej, że nie wie co to jest. Odnośnie zawieszenia to wszystko było ok. Prowadził się dobrze, nic nie pukało, więc pewnie to było niedawno zrobione. Mało tego. Znalazłem raport z dekry (z czerwca 2016 r na potrzeby leasingu) i przebieg był w tym raporcie o 5 tys niższy niż teraz na liczniku, więc podejrzewam, że egzemplarz jest dramatycznie awaryjny (5 tys w 8 miesięcy? - dziwinie mało)

  5. #285
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    AR Guilletta
    Postów
    2

    Domyślnie Alfa Romeo Guilletta

    Hej,

    Na początek chciałbym uprzedzić, iż jestem tu nowy i to chyba mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość. (jeśli źle umieściłem wątek czy coś proszę o sygnał)
    Oglądałem wczoraj w serwisie samochód białą Guiłlettę, 170 km z pakietem sport z Wielichowa, woj Wielkopolskie od prywatnego właściciela (otomoto - link mogę podesłać na priv, bo nei mam uprawnień żeby go tu umieścić)
    Sprawdzony w POL CAR i oto co wyszło:
    - wyciek oleju z pompy próżniowej
    - połamana termiczna pokrywa silnika
    - akumulator najtańszy założony bez heavy duty, niedługo już pożyje. Powoduje liczne błędy w komputerze np awarie abs, nie nadaje sie do start&stop
    - w komputerze awarie wycieraczki tylnej i światła trzeciego stop - instalacja w klapie bagażnika do sprawdzenia
    - uszkodzone zderzaki - przedni i tylni oraz nakładka na próg od strony kierowcy. Na tylnim zderzaku połamanie i odpryski lakieru - samochód był uderzony w tył, zderzak nie został wymieniony, tylko spolerowany i pomalowany - szkoda z oc sprawcy likwidowana gotówkowo pewnie (wiadomo o co chodzi).
    przedni prawdopodobnie o krawężnik. nakładka na próg odstaje wyraźnie, ponieważ jest wygięty próg i odpadło jedno z mocowań - Pani twierdzi że spowodowała to lewarkiem przy wymianie opony ?!?!
    - powłoka lakiernicza ok, poza drzwiami kierowcy gdzie są ślady szpachli i malowania

    Ogólnie samochód trochę zaniedbany - tapicerka w słabej kondycji, serwisowany w aso przez 3 lata, potem w jakimś warsztacie niewiadomo gdzie. Brak faktury za wymianę rozrządu. itp itd Ja się nie zdecydowałem, ale może ktoś z Was. Jakby ktoś chciał dokładniejsze info, to można na priv.
    Poza tym gdybyś ktoś wiedział o innej Guillietcie w podobnej wersji, ale w lepszym stanie, będę wdzięczny za info.
    Pozdrawiam

  6. #286
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Jeszcze brak
    Postów
    11

    Domyślnie

    Witam zauważyłem ciekawą zbieżność dwóch 147 Q2 ze względu na to że jestem nowy nie mogę wystawić pełnych linków ale łatwo można będzie je znaleść otóż
    aukcja zakończona 29.04.17 auto z niemiec przebieg 240 tyś (szukajcie na archiwum allegro /oferta/alfa-romeo-147-jtdm-jedyna-taka-wersja-q2-z-niemie-i6803023970.html )
    a tutaj z dzisiaj ogłoszenie na OLX ( /oferta/alfa-romeo-147-1-9-jtd-q2-150km-CID5-IDnftUm.html ) przebieg o 9 tyś wiekszy zarejestrowana parę dni po końcu licytacji na allegro no i droższa. Coś mi się wydaje że ktoś się na minę wpakował i próbuje oszukać jak myślicie?

  7. #287
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa 156 2,4 JTD
    Postów
    2

    Domyślnie Informacje o Alfa Romeo156 2.4jtd 99r. tuning ,skóra, xenon

    Cześć,

    Zamierzam kupić na szybko jakieś auto na wakacje - zawsze podobała mi się 156 sportwagon ale niedaleko Lublina jest taki o to egzemplarz (link należy skopiować i wkleić):

    olx.pl/oferta/alfa-romeo156-2-4jtd-99r-tuning-skora-xenon-CID5-IDnqnmM.html#55b93478a7

    Może zna ktoś ten egzemplarz - i czy warty nawet tych małych pieniędzy - napewno przepływomierz jest uszkodzony.
    No i przebieg dość spory, ale myślę że realny.
    Proszę o opinie.

  8. #288
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Po zdjęciach z ogłoszenia nikt Ci nie powie, czy podłoga jest jeszcze na swoim miejscu, a to zdaje się w 156 jest najważniejsze. Ogólnie, po auta za kilka tysięcy odpuściłbym sobie dalsze wycieczki, bo w większości te samochody nadają się już tylko na żyletki, a przez telefon sprzedający są w stanie wcisnąć wszystko.

  9. #289
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa 156 2,4 JTD
    Postów
    2

    Domyślnie

    Daleko nie mam, ale myślałem, że może ma jakąś przeszłość klubową i coś więcej informacji uzyskam.
    Narazie dziękuję za sugestię i czekam dalej.

  10. #290
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Poszukiwany Alfa Rome 159
    Postów
    7

    Domyślnie

    Drodzy,
    czy ktoś miał okazję sprawdzić to auto?
    [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo 159 1.9 jtdm 16V z Ostrowa Wielkopolskiego

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-ID6yXEr7.html



    Mam jeszcze na oku ten egzemplarz z okolic Grójca, ale martwi mnie trochę przebieg i nie robiony rozrząd i dwumas. To chyba forumowe/klubowe auto
    facebook.com/groups/429018607218782/permalink/1325001704287130/?sale_post_id=1325001704287130

Podobne wątki

  1. [UWAGA!] Samochody z ogłoszeń - powypadkowe, po korektach liczników
    Utworzone przez mar0s w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-01-2013, 13:50
  2. UWAGA UWAGA!!! Mój własny film o mojej 145-ce
    Utworzone przez kiler w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-03-2007, 23:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory