Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Prośba o opinie/sprawdzenie auta

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    10

    Domyślnie Prośba o opinie/sprawdzenie auta

    Witam!
    Koledzy czy warto zawracać sobie głowę tymi autami:
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-1-9...C26108860.html
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-150...C28350520.html
    Szukam samochodu, do jazdy na co dzień. Bezawaryjnego, pewnego.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kandy
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS '08r
    Postów
    416

    Domyślnie

    Powiadasz jazda na co dzień, pytanie czy opłaca Ci się inwestować w diesla. Ile robisz km rocznie?
    Co do ogłoszeń:
    1. Wygląda spoko i jeśli ktoś dbał o auto raczej nie powinno być problemów.
    2. Wątpię czy to oryginalny przebieg. Po co komu diesel żeby jeździć ok 13k km rocznie? Poza tym to z przodu jakaś twórczość ludowa przy tablicy rejestracyjnej - były zrobione dziury pod tablice, a ktoś to przesunął w bok. Z tyłu zderzak odrapany/połamany czyli jak chcesz żeby auto dobrze wyglądało to na start musisz dołożyć.

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    10

    Domyślnie

    Robię 20 km dziennie + okazjonalne wyjazdy czyli właśnie mniej więcej taki przebieg jaki podajesz. Czy opłaca mi się kupować diesla...? Powiem tak: na pewno nie opłaca mi się kupować alfy w benzynie , a chcę kupić alfę bo od zawsze mi się ona podoba.
    Co do linków, które podałem to ta czarna Alfa bardzo mi się podoba. Dzwoniłem do sprzedawcy i pytałem go o ten samochód. Z rozmowy wygląda wszystko ok. Jednak ja mieszkam w Rzeszowie a auto stoi w koło Szczecina czyli mam jakieś 900 km. Jakbym przejechał taki kawał drogi i dowiedział się że auto jest składane z dwóch to bym się zdenerwował Dlatego szukam kogoś kto mógłby podjechać i oglądnąć to auto.
    Co do auta z drugiego linka to kusi mnie cena, bo przebieg raczej jest kręcony i to znacznie. Jeżeli miały by być do zrobienia przy niej tylko zderzaki to i tak by się opłacało.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kandy
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS '08r
    Postów
    416

    Domyślnie

    Czemu Ci się nie opłaca kupować benzyny? Dużego przebiegu rocznie to nie masz, więc się mocno zastanów nad dieslem.

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    10

    Domyślnie

    Raz że dużo pali - więcej niż diesel, dwa że w JTSach są problemy z łańcuszkami rozrządu a ich wymiana jest kosmicznie droga, trzy że przy tak ciężkim samochodzie przydałby się moment z diesla jaki ma tylko benzyna TBI na którą mnie nie stać.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    Matko,tańszych to nie było?za ta cenę nie kupisz dobrej 159 120 km,a co dopiero 150km ,ja bym je odpuścił,nie ludz sie że takie auto jak 159 jtdm kupisz za śmieszne 20-23 tys zl,licz ok 30+tys zł

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    10

    Domyślnie

    Ta czarna jest właśnie 120 KM. Zauważ, że podana za nią cena nie zawiera opłat. Więc trzeba doliczyć do niej około 2 tyś zł i robi się już cena 25 tyś zł a to nie jest już taka okazyjna cena. Poza tym prosiłem o obiektywne opinie o tych dwóch egzemplarzach, a nie wpisy typu: za tą cenę takiego auta nie kupisz....

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    Ocena jest taka,że kupisz z 7 tys wpakujesz i pojezdzisz,ale przyznaj że są one praktycznie najtańsze na all,nie raz już było ,że całej alfy 159 za ta cenę nie da sie kupić

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    10

    Domyślnie

    Zgadza się. Są one jednymi z tańszych na allegro i dlatego zwracałem się z prośbą o komentarz do osób, które widziały na żywo te autka. Być może tą srebrną będę oglądał w tyn tygodniu. Natomiast żeby oglądnąć tą czarną musiałbym przejechać ponad 900 km :-/ Przyznam, że szukam auta w okazyjnej cenie, gdyż na droższe po prostu mnie nie stać, a chcę kupić AR 159 bo od zawsze mi się podoba

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Cytat Napisał bastek1980 Zobacz post
    Przyznam, że szukam auta w okazyjnej cenie, gdyż na droższe po prostu mnie nie stać, a chcę kupić AR 159 bo od zawsze mi się podoba
    Jeżeli chcesz kupić by tylko stała pod domem albo u mechanika to Twoja decyzja (bo na 99% Alfy z tych ogłoszeń mają coś nie tak), tylko później ludzie się dziwią czemu te Alfy takie awaryjne

Podobne wątki

  1. Prośba o sprawdzenie auta
    Utworzone przez khazar w dziale Lubuskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-01-2016, 23:20
  2. Prośba o sprawdzenie auta
    Utworzone przez arljazz w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-10-2015, 16:10
  3. Prośba o sprawdzenie auta
    Utworzone przez M4rcin3z w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-08-2015, 08:07
  4. Prośba o sprawdzenie auta Alfa 147 Olsztyn
    Utworzone przez GregoR w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-08-2014, 20:03
  5. Prośba o sprawdzenie auta
    Utworzone przez igoreks w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-03-2014, 12:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory