Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Alfa Romeo 156 2.5 v6 lpg

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    w trakcie kupna
    Postów
    8

    Domyślnie Alfa Romeo 156 2.5 v6 lpg

    Witam wszystkich alfo maniaków znalazłem takie autko . I gadałem z właścicielem mówił że z lewej strony w zawieszeniu z przodu cos jest do wymiany z głowy mi na śmierć wypadło ale koszt tej części to podobno 100 zl. I klima nie działa bo wężyk jest ponoć urwany. To zastanawiam sie ile może kosztować naprawa. http://olx.pl/i2/oferta/alfa-romeo-1...ml#:891615560e co o niej sadzicie ?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    156 v6 busso
    Postów
    35

    Domyślnie

    przede wszystkim w jakims stanie est podłoga/ progi żebyś w razie wypadku nie wypadł jak fred flinston na jezdnie, wahacz czy tam łącznik stabilizatora spokojnie do zrobienia, jak chodzi silnik na lpg jak wogóle pracuje, kiedy był wymieniony rozrząd, v-ka musi chodzić jak w zegarku żadna nie równa praca jest nietolerowana bo wypala gniazda zaworowe, a miałem źle ustawiony rozrząd i po 8 tyś z tym przejjecanych miałem kompresje na 2 cylindrach 6,0 a na reszcie po 13,0, plus pierścienie do zrobienia do tego, ten silnik nie jest tani jeśli coś się zepsuje

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    w trakcie kupna
    Postów
    8

    Domyślnie

    Ale słyszałem ze jesli chodzi o benzynowe silniki to ten jest najlepszy . Ponoć TS to nieudane do konca konstrukcje ?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Łukasz 166
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    Peugeot 406 Coupe 3.0 Była Alfa Romeo 166 2.4
    Postów
    750

    Domyślnie

    Oczywiście że V6 jest jest o wiele lepszą konstrukcją niż TS.
    Jest Peugeot 406 Coupe 2002r 3.0 V6
    Była Alfa Romeo 166 2002r. 2.4 JTD
    Była Vectra B 2000r 2.0 DTI
    Była Vectra A 1993r 1.8 B+G

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    w trakcie kupna
    Postów
    8

    Domyślnie

    Czyli mam o wiele mniejsza szanse ze cos pójdzie ale jak pójdzie to będzie drogo . ?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    156 v6 busso
    Postów
    35

    Domyślnie

    tzn zależy jak ktoś ten samochód traktował ja na przykład swojego polifta 156 2.5 v6 sprzedałem komuś i nawet miał ten gościu wymieniony olej nie mowiąc o rozrządzie zrobinym, kompletnie nowym sprzęgle, nowej akumie i reszcie. rozrząd do tego silnika nie jest to tania sprawa też, oleju też trochę wchodzi (6 L musisz mieć co wymianę) często zużywają się poduszki silnika też bo ciężki silnik mimo aluminiowego bloku, zawieszenie z przodu też co paredziesiąt tyś km do by wypadało do niego zajrzeć coś wymienić. Przy oględzinach zwróć uwagę na prace silnika, kopcenie (broń boże na biało), co jest pod korkiem oleju co pod korkiem wlewu płynu chlodniczego, posłuchaj jak chodzi silnik, powinien równiutko pracować, jak chodzi sprzęgło,jak skrzynia, mi przy 274 tyś w polifcie biegi już cieżko wchodziły Skóry w alfie są pancerne, po 220 tyś powinny być ak nowe prawie, także jeśli wiszą i są bardzo zużyte może przebieg być dużo wyższy

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    w trakcie kupna
    Postów
    8

    Domyślnie

    Crime dzieki za Pomoc takie informacje wlanie potrzebuje jest jeszcze coś co powinienem wiedzieć jeśli chodzi o ten silnik to jestem totalnie zielony .co dokladnie masz na myśli mówią pod korkiem (bo ze olej to wiem ale dokladnie jaki najlepiej do tego silnika )?

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    156 v6 busso
    Postów
    35

    Domyślnie

    ja lałem 10w40, zalecają też 10w60, pod korkiem czy nie ma "majonezu" tzn wydmuchane uszczelki pod głowicą (osad na korku chociaż cwany właściciel pewnie to wyczyści przed przyjazdem klienta ), jak trzyma temperature jak szybko sie nagrzewa, w taki dzień jak dzisiaj czyli 25 C poiwinna się zagrzać do 90 już po jakichś 2-3 km, czy wentylatory ją prawidłowo schładzają bo przegrzana v-ka jeśli była to mogą być potem problemy. przede wszystkim sprawdz jak idzie, powinna do 100 zebrać się bardzo szybko koło 8 sekund, pociągnij ją do odcinki jeśli właściciel pozwoli, musi iść przez cały przebieg obrotów równo tzn nie mieć spadków mocy anie nagłych skoków jeśli będzie miała to coś moze byc ze sprzęgłem, no i najwazniejsze słuchaj silnika, musi chodzić równiutko, jeśli nie będzie szła jak zdrowa v-ka tzn, z 10-12 sek do setki to nawet bym jej nie chciał oglądać, bo to może ioznaczać że np. silnik nie trzyma kompresji i do wymiany pierścienie albo gniazda zaworowe powypalane a to już spore koszty bo pierścienie do 2.5 v6 ciężko dostać chyba tylko ASO a jest ich 3 na cylinder i jak robić to na całej głowicy

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    145 155 POLO 6N
    Postów
    6

    Domyślnie

    Witam Podepnę się pod temat. Otóż znalazłem taki oto ogłoszenie http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...-ID6y7mUx.html . Zastanawiam się czy w ogóle warto się interesować autem z lpg i takim przebiegiem?

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    w trakcie kupna
    Postów
    8

    Domyślnie

    Ja słyszałem ze 220 000 to nic dla takiego silnika jeszcze zależy kiedy gaz montowany .

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory