Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Proszę o opinie

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Jeszcze brak
    Postów
    11

    Domyślnie Warto kupić tą 159 tkę?

    Bardzo proszę o opinię czy warto ją kupić ( oferta/alfa-romeo-159-1-9-jtdm-150km-prywatnie-pelna-wersja-full-CID5-IDneoDi.html#20686ab0a6 )bądź byłby ktoś w stanie podjechać zobaczyć oczywiście się odwdzięczę oferta z olx
    Ostatnio edytowane przez Lukasz1d1 ; 04-07-2017 o 20:47 Powód: Brak odpowiedzi, znalezienie innej alfy

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Cena wydaje się bardzo atrakcyjna. Przebieg taki jak w rzeczywistości ma większość tych, które mają po 150 tys.
    Do najbogatszej wersji brakuje choćby czujników parkowania, czy ksenonów. Nic poza brakiem emblematu na prawym przednim błotniku nie rzuca się w oczy. Myślę, że warto podjechać i sprawdzić.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Jeszcze brak
    Postów
    11

    Domyślnie

    No właśnie tylko mam strasznie daleko do tej miejscowości gdzie jest to auto, jestem z Krakowa i myślałem że na regionalnym forum ktoś się znajdzie ale ktoś tylko napisał że może być tak że za ta cene kupie skarbonke w która wsadze 10k jeszcze

    Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Za 15 tys. nie ma co oczekiwać 159 niewymagającej większego wkładu finansowego i trzeba zdawać sobie z tego sprawę. A ceny części do 159 niestety do tanich nie należą. Grunt to porządne sprawdzenie przed zakupem, bo i w droższych ofertach można się naciąć na minę.
    Jeśli masz daleko, to rozważ wysłanie tam np. Autotesto. Ostatnio pojawiło się sporo firm, które sprawdzają auta przed zakupem.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Jeszcze brak
    Postów
    11

    Domyślnie

    No właśnie mój kierownik kupił dwa lata temu za 18 tys 159 w dieslu I po tych dwóch latach zrobił ostatnio cos z zawieszeniem nic nie robi z tym autem bo jest sprawne i myślałem że da się kupić już w takiej cenie coś dobrego, chyba sobie odpuszczę 159 I zajmę się szukaniem 147 w moim budżecie mogę przebierać tylko szkoda że nie ma nic z moich okolic

    Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Ludzie różnie użytkują swoje samochody. Jedni naprawiają jak przestają się koła kręcić, inni wymieniają na zapas, a jeszcze inni gdzieś po środku. Niestety najwięcej jest tych pierwszych. Nie jeden już mi opowiadał, że nic w aucie nie robił, bo wszystko sprawne, a jak się przejechałem, to zawieszenie stuka i choinka na desce.
    Moim zdaniem kupienie 159 w cenie do 15 tysięcy, gdzie naprawdę nie ma nic do zrobienia jest porównywalne z trafieniem 5 w lotto. Celowo nie mówię, że 6, bo jednak szansa jest chyba delikatnie większa.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Jeszcze brak
    Postów
    11

    Domyślnie

    Wiesz to jest jego trzecia alfa I jego syn też alfe ma więc jeżeli chodzi o to nie chciało by mi się wierzyć że zaniedbuje auto ale wiem co masz na myśli. Może faktycznie lepiej odpuścić

    Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Absolutnie go o to nie posądzam. Są nawet tutaj użytkownicy 159, którzy twierdzą, że wymieniają tylko części eksploatacyjne i ja im wierzę. Ja miałem trochę mniej szczęścia mimo kupienia zadbanego i nie taniego egzemplarza, ale gdy uporałem się z kilkoma zaniedbaniami, cieszę się spokojem. Tyle, że ceny części do 159 są sporo wyższe niż do 156, którą miałem przez 4 lata. Zerknij np. na ceny zawieszenia. Do 159 regenerowane to 200 górny i 400 albo 450 dolny, przy zwrocie starego (swoją drogą polecam kolegę z forum). Zamienniki w 159 wytrzymują bardzo różnie i nawet TRW i Lemforder w górnych wahaczach zaliczają wtopy. Oryginał to w ogóle jakieś chore pieniądze, czyli ok. 600zł górny, ponad 1000zł dolny. Za cenę jednego oryginalnego dolnego do 159 masz komplet zawieszenia na przód do 156 marki TRW (przejechałem na takim 80 tys. km i po tym czasie lekkiego luzu dostał 1 górny).
    Osobiście w tym pułapie cenowym szukałbym właśnie bardzo ładnej 147/156, ale co zrobisz ze swoimi pieniędzmi to Twoja sprawa. Powodzenia!

Podobne wątki

  1. Proszę o opinie :)
    Utworzone przez adrpok w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-06-2015, 13:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory