Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: !66 2.4 jtd 2005 NYSA

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2001r
    Postów
    22

    Domyślnie !66 2.4 jtd 2005 NYSA

    Witam wszystkich serdecznie moim pierwszym postem na Waszym Forum. Od razu przejde do rzeczy. Szukam dla siebie ladnej belli, z silnikiem 2.4 jtd po FL. W sumie w gre wchodzi tez 156tka w sportpack'u ale ostatnio znowu mnie na 166tke wzielo Rzucila mi sie w oczy ta sztuka :
    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13382747
    I tak po rozmowie z wlasicielem (2gim)! Okazalo sie ze to handlarz, mechanik (z wlasnym warsztatem, nie ruzmiem glupiego tlumaczenia ze sprzedaje bo mu sie nagle 159tka spodobala, juz lepiej by przyznal ze chce zarobic -auto kupil w lutym). Ponadto auto kupione w Polsce ale niestety nie ma ksiazki, ponoc I wlasc. mial swojego mechanika.Mozna sceptycznie przyjac scenriusz ze np jednak bylo serwisowane, ale np wtedy przebieg rzedu 300tys + wiec ksiazka zbedna . Teraz pytanie, jesli byl serwis w ASO to po VIN'ie na infolinii uzyskam odpowiedz co do serwisow, czy chociazby przebiegu podczas ostatniego serwisu i daty tego serwisu?
    Podoba mi sie ze manual, jednak wiekszosc ofert to auta z komisow w automacie . W aucie wymienil gorne el. zawieszenia na przodzie. Auto bezwypadkowe, ale szczerze dodal ze mial malowany tylni zderzak, oczywiscie przytarty na parkingu (sceptyk powiedzialby ze moglo byc cos powazniejszego )Reszta podobno zyleta i nic tylko jezdzic. Zapytalem przede wszsytkim o tyl zawieszenia (znawca ze mnie zaden, ale wiem ze tylnie zawiasy to droga impreza bywa) i odp byla ze bez zarzutu. Druga sprawa to turbo. Odp. auto zbiera sie niesamowicie, turbo w bdb stanie. Ok to teraz prosba...
    1. Ktos ogladal, lub cos slyszal, albo w oczy sie rzucilo (ja niestety do Nysy to mam 450km a i tak srodki beda za kilka tygodni)
    2. Ile wg Was warto zaplacic/do ilu meczyc wlasciciela, w tych po FL to jednak rozstrzal spory. Kupcow na 166tki w cenie powyzej 30k wielu nie ma, wiec moze postoi, a co za tym idzie mozna sporo ponegocjowac. Choc w poprzednim ogloszeniu bylo 32.900PLN, kurde tydzien pozniej podwyzka
    z gory dzieki za cenne rady

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    Mi osobiscie jakos sie przednie zawieszenie nie podoba... jakos przod nisko lezy... ale to moze wina zdjec albo sie myle... 32 tys za polift w dizlu to i tak malo wiec przyjrzalbym sie samochodowi dokladnie... zerknij na niemieckich stronach w jakich cenach takie auta chodza... Jesli nie ma ksiazki to przebieg na 99% cofany bo przeciez jestesmy w polsce... tu nawet ksiazki podrabiaja. 90% dizli jest cofanych. Co do telefonicznego sprawdzenia przebiegu to nie wiem ale szczerze watpie... Moga chciec te 100 zl za sprawdzenie historii... No nie wiem jak jest w aso fiata/alfy natomiast wiem ze w aso audi biora 100zl. Ale no na przebieg sie w polsce nie patrz tylko na stan. Skory w fajnym stanie troszku brudne ale to detal. Te szpary tylniego bagaznika jakby przyduze ale moze to tylko takie zludzenie (choc jesli byl zderzak malowany to cos w tym moze byc). No nic jechac ogladac najlepiej zabrac do aso niech posprawdzaja komputerem wtedy bedziesz wiedzial czy silnik i turbina naprawde w dobrej kondycji... Podobno przebieg autentyczny tez sie da sprawdzic jesli by ci na tym zalezalo bardzo... Pozdrawiam.

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2001r
    Postów
    22

    Domyślnie

    Byc moze, choc akurat mi sie wlasnie tyl bardziej w oczy rzucal ze za nisko siedzi, jakby za nisko, raczej 166 kojarze z pieknej "igly", a tu tak troche plackowato , ale to moze foto..

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2001r
    Postów
    22

    Domyślnie

    OK a co powiecie nt alfy od LanciaTeam, wyglada przywoicie, tylko nie jestem przekonany co do automatu. Chodzi mi bardziej o problemy mechaniczne wynikajace z wyexpolatowanej skrzyni. Bo do automatow nie mam nic, jezdzilem kiedys sluzbowym autem przez pol roku z taka skrzynia i bylo ok.
    Z drugiej jednak strony 2.4 JTD w automacie ma moment 330 NM, a z tego co kojarze to manual przy 175-konnym mial 385 NM w tym roczniku, wiec czy tak naprawde nie traci za duzo?! W koncu na chlopski rozum to tak jakby sie cofnac do I-ej generacji tego silnika. Jakis praktyk moglby sie do tego odniesc, bo na papierze to sie zastanawiam czy warto, bo jednak spora roznica cenowa jest miedzy przedliftowa, a tak dla przedniego grilla i reflektorow doplacac z 10-15 tys ...
    A wiec prosba moja dotyczy opinii nt tej alfy, z pewnoscia alfisci z lodzi bywaja u nich w serwisie i na pewno mieli okazje rzucic okiem na te alfe :
    http://www.lanciateam.pl/samochod/1/196/1/3/

    Druga sprawa to chetnie wyslucham opinii uzytkownikow ktorzy mieli w rekach 166 w automacie. Jak sie ona sprawuje, przy jakim przebiegu pojawiaja sie problemy itp.
    Ostatnio edytowane przez koniu24 ; 17-06-2010 o 12:06 Powód: dopiski

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    Niestety nie zaliczam sie ani do ludzi z lodzi ktorzy mieli stycznosc z lanciateam/alfateam (zwal jak zwal) anie nie mam pojecia o automatach ogromnego ale troszke juz siedze w temaciei draze temat alf i z tego co sie orientuje alfateam to porzadna firma... Czytalem gdzies opinie ze ludzie z lodzi tam jezdza i nie dosc ze niezbyt drogo to jeszcze super fachowo. Co do automatow to raczej chyba nie ma z nimi wiekszych problemow w alfach z tego co sie orientuje... No ale moze wpisze sie ktos z lodzi i napisze pare zdan. Jesli ja mialbym Ci udzielic szczerej rady to nie patrz na inne ogloszenia tylko jedz do lodzi obejrzyj auto i nie powinienes byc zawiedziony. Po prostu nie sadze zeby taka duza i znana firma sprzedawala niepewne auta. Pozdrawiam.

  6. #6
    lukasz-m
    Gość

    Domyślnie

    Samochody od Damiana z LT można śmiało kupować, bez obawy o niezgodność dokumentów, czy podejrzany, kiepski stan techniczny.
    Firma dokłada starań, by klient był zadowolony z zakupu, a później jeśli zechce tam serwisować, z jakości oferowanych usług.

Podobne wątki

  1. Góral Wrocław/Nysa
    Utworzone przez Goraloo w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-08-2015, 13:10
  2. Chiptuning Nysa
    Utworzone przez Dziubok w dziale Opolskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 09:38
  3. Niebieska 156 GTA, Nysa
    Utworzone przez kamilern w dziale Opolskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 20:57
  4. AR 156 SW Nysa prosba o sprawdzenie
    Utworzone przez lisek10 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-03-2013, 21:33
  5. Gta 147 nysa.....
    Utworzone przez lizard w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-03-2012, 17:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory