Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Pierwszy samochód - Alfa (małopolskie-śląskie)

  1. #1
    elug
    Gość

    Domyślnie Pierwszy samochód - Alfa (małopolskie-śląskie)

    Witam, zbliża się czas kupna pierwszego samochodu. Mam 18lat i mam nadzieję zdać w przyszłym tygodniu prawko. Odłożyłem już trochę pieniędzy na upragnioną alfę - ok. 10tys zł. Jaką alfę polecacie jako pierwszy samochód, za taką kwotę 147 czy może 156? Czy to może nie za mało na 147 we w miarę dobrym stanie? Najbardziej interesuję się alfą z silnikiem benzynowym+LPG lub jakimś Dieselkiem(czytałem że te JTD są dosyć udane). Autko nie będzie pokonywało jakichś wielkich odległości (szkoła-dom i takie codzienne użytkowanie). Może ktoś z forumowiczów ma na oku lub może polecić jakiś samochód znajomego w podobnej cenie i w dobrym stanie?

    I co myślicie o imporcie Alf z Włoch? Znajomy rodziców ściąga samochody z Włoch i może udałoby mi się z nim pojechać.
    Ostatnio edytowane przez elug ; 27-01-2012 o 19:07

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    156, z dieslem. Żadnych Twin Sparków. Tu nie chodzi o pokonywanie odległości - tu chodzi o bezstresową obsługę silnika.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    156 1.9jtd 99-00.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  4. #4
    elug
    Gość

    Domyślnie

    Muszę się zapytać o opinię o kilku samochodach(może przypadkiem są one w posiadaniu któregoś z forumowiczów lub ktoś je zna).
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-147-oka...C23307424.html JTD, strasznie dziwi mnie ta cena skoro jest taka idealna...
    http://allegro.pl/show_item.php?item=2203178569 1.6+LPG czyli oszczędne przy dystrybutorze, ale czy u mechanika też?
    http://www.autoscout24.pl/Details.aspx?id=mbuz1v1j3qin Ostatnia oferta, tym razem we Wiedniu. Nie mam daleko do Wiednia i mógłbym sobie podjechać.
    Może macie jakieś ciekawe oferty z okolic małopolski?
    Ostatnio edytowane przez elug ; 14-03-2012 o 23:29

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar mario1942
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Stuttgart
    Auto
    GTV PH3 3.2 V6
    Postów
    144

    Domyślnie

    Jesteś pewien, absolutnie pewien, że chcesz na 1 samochód Alfę? Jesteś pewien, że jesteś w stanie ją utrzymać? Nie chcę Cie zniechęchać, ale ja też jeszcze nie jestem stary, prawko mam dopiero 2 lata, dobrze pamiętam czasy wyboru pierwszego auta. Wierz mi, Alfy są naprawde drogie w utrzymaniu. Poczytałeś o zawieszeniu?
    Jeśli nadal jesteś nastawiony, to: pierwsze co zrób, to zapomnij o TS-ie, którego koszt (mechanicznego) utrzymania jest prawie taki, jak V6. TS w gazie to już pakowanie sie w największe kłopoty. Owszem, są ludzie, któzy na takie coś nie narzekają, ale w dużej mierze to mechanicy/gazownicy/inni powiązani z przemysłem samochodowym/szczęściarze. Ale po co ryzykować?
    Weź pod uwagę, że do tej z Wiednia dojdą opłaty, więc cena minie te 10 tys. Wziąłeś pod uwagę pakiet startowy? Bo jeśli nie, to radze to zrobić i kupić auto za góra 7-8 tys.
    Najlepiej wygląda ta z JTD. Tylko, że... Ta cena. To jednoznacznie mówi, że coś jest nie tak. Wszelakie okazje omijałbym szerokim łukiem, szczególnie jeśli wybieramy taki delikatny samochód jak alfa...

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    jest: 159 sw 1.9 jtdm 8v by TTC ( 170ps@ 358NM ) HIGH, były: 156 SW V6, 156 SW 2.0 TS
    Postów
    236

    Domyślnie

    Moją sprzedam za 5900zł. SW z 2000. Reszta kasy starczy Ci na doinwestowanie wizualne i mechaniczne oraz gaz. Jestem z Krakowa. Jest to 2 litrowy Twin Spark, który jest tu odradzany bo łatwo wpaść na minę. To prawda- łatwo.. Mój silnik jest jednak w stanie bdb, auto "daje rady", mam je 3 lata i nigdy nie stanąłem na drodze. Według gazownika mój TS jest możliwy do zrobienia na LPG, gdyż trzyma parametry. Chcesz to Pisz... sprzedam szybko, gdyż kupuję V6. Alfa była moim pierwszym autem, które samodzielnie utrzymuję... nie było i nie jest tak źle

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    AR 147 1.6 TS 105 KM
    Postów
    145

    Domyślnie

    Ja właściwie jestem w podobnej sytuacji co Kolega Elug, tyle, że raczej celuję w 147 z benzyną 1.6. Też pierwszy samochód, też samemu będę utrzymywał. Rzeczywiście TS jest taki kosztowny w utrzymaniu? Kolega ma TS i nie narzeka,ale to jedna opinia, wolę poznać zdanie bardziej doświadczonych Kolegów .

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar luniuu
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Strzelce Op.
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 1.8 TS
    Postów
    129

    Domyślnie

    Hmmm... Gtv'ka to mój 3-ci samochód ale mam to co chciałem i muszę powiedzieć,że TS nie taki zły jak go malują... ja mam 1.8, znajomy 1.6 w 147 i też nie narzeka także niekoniecznie te silniki trzeba omijać szerokim łukiem bo wg. mnie mimo wielu negatywnych opinii są jednak ok, ale wiadomo, dbać trzeba...
    Ale musisz sie liczyć z tym, że 10 tys. na auto to nie wszystko, potem dochodzi trochę obligatoryjnych kosztów + drobne wymiany i może się okazać, że autko trochę więcej pochłonęło niż przypuszczaliśmy.
    Trzeba mieć trochę szczęścia żeby "upolować" zadbany egzemplarz.... Więc jeśli te 10k, to max. kosztów to albo poczekaj i dozbieraj trochę $$$ ale kup coś tańszego ( mniej polecana opcja ).

    Życzę kolegom powodzenia w szukaniu odpowiedniego egzemplarzu i radości jaką daje posiadanie Alfy

  9. #9
    mikaak
    Gość

    Domyślnie

    Kolego Elug...byłem 2 lata temu w podobnej sytuacji do Ciebie..wręcz mozna powiedzieć identycznej Jeżeli oprócz kasy na zakup samochodu, bedziesz potrafił odłożyć na eksploatacje Alfy to mogę Ci polecić 147 Świetnie sie prowadzi, podoba sie, ale... jak nie bedziesz "świadomie" użytkował tego samochodu to zawieszenie szybko da o sobie znać Trzeba wiedzieć na której drodze można przycisnąć, a na której jechać wolno. Silnik diesla w moim przypadku akurat dobrze sie sprawuje, wiec moge polecić 1.9 JTD (115PS). Skądkolwiek kupisz ten samochód, warto go sprawdzić np. w ASO Alfy pod kątem technicznym i historii pojazdu

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Barus91
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie / Wrocław
    Auto
    BYŁO: 12xAR BĘDZIE: numer 13 :)
    Postów
    1,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał elug Zobacz post
    Muszę się zapytać o opinię o kilku samochodach(może przypadkiem są one w posiadaniu któregoś z forumowiczów lub ktoś je zna).
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-147-oka...C23307424.html JTD, strasznie dziwi mnie ta cena skoro jest taka idealna...
    Mnie cena nie dziwi - zbliżoną kwotę chcę za swoją 147 po liftingu z 2005r

    ---------- Post added at 11:02 ---------- Previous post was at 10:57 ----------

    PS. Ja mam teraz czwartego Twin Sparka - nie narzekam i nie będę narzekał, choć teraz skłaniałbym się raczej w kierunku V6

Podobne wątki

  1. Alfa 147 do 8 tyś, na pierwszy samochód.
    Utworzone przez szymon230397 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-07-2015, 10:29
  2. Alfa 147 LF [śląskie, opolskie, małopolskie]
    Utworzone przez OloPL w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-03-2015, 20:30
  3. Pierwszy samochód-Alfa 147....
    Utworzone przez PaNiKa w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 18-06-2012, 17:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory