Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Alfa Romeo 156 1.9jtd, czyli poszukiwanie pierwszej Belli. PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC!

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD M-Jet 2004r.
    Postów
    66

    Domyślnie

    Dzisiaj wieczorem sie wszystko okaże. Co do folii to rozmawialem z kumplem lakiernikiem i mowil ze to akurat pozytyw bo na malowanej/szpachlowanej powierzchni po miesiacu folia odchodzi z lakierem wiec z dachem jest wszystko ok. Na progu dopytalem sie i jednak podobno cos wychodzi lecz zarzeka sie ze podloga jest zdrowa. Jade z kolega lakiernikiem wiec wszystkie takie sprawy on wyceni i orzeknie czy warto to kupic i robic(po odpowiedniej negocjacji) czy dac sobie siana. Dzieki za pomoc. Wieczorem zdam relacje co i jak:-)

    - - - Updated - - -

    Znowu idiota. Jak można być takim ignorantem i po prostu idiotą? Koleś ma IQ wysokości temperatury pokojowej. Przejechałem 150km i ogledziny trwały 1min. Obszedłem go do okoła i nawet do niego nie wsiadłem. Rdza na progach, błotnikach, drzwiach, wszędzie. Czy on myśli że jestem ślepy? Gdyby nie to że byliśmy pod supermarketem i było dużo ludzi to dostałby staropolski wpi**dol. Dzięki takim ludzią zrezygnowałem z zakupu Alfy. Pozdrawiam i zazdroszczę wam szczęścia pięknych Belli.

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    Mowilem kolego,pisz do nazara a i Ty bd miał fajna alfe

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD M-Jet 2004r.
    Postów
    66

    Domyślnie

    Sorki no ale jakoś nie podoba mi sie SW. Daję ostatnią szansę marce z Turynu. Dorzuciłem do budżetu kolejne kilka tysięcy(bo trzeba od razu rozrząd, płyny i takie tam powymieniac+ opłaty) i dzisiaj wyruszam po:
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-1-9...C29418216.html. Mam nadzieję że Niemiec bardziej szanował samochód i że w końcu coś kupię. Na dodatek autko jest młodsze. Tylko facet mówił że nie działa prędkościomierz i wskazówka od paliwa się nie podnosi ale rezerwa się zapala. Jakaś diagnoza?

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    10 tys. za lifta w ropie...

    Masz rację że odpuszczasz sobie alfę, to zdecydowanie nie samochód dla Ciebie. Powodzenia w zakupie auta innej marki, z 56 byś się tylko męczył niepotrzebnie.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  5. #15
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał marecki588 Zobacz post
    Sorki no ale jakoś nie podoba mi sie SW. Daję ostatnią szansę marce z Turynu. Dorzuciłem do budżetu kolejne kilka tysięcy(bo trzeba od razu rozrząd, płyny i takie tam powymieniac+ opłaty) i dzisiaj wyruszam po:
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-1-9...C29418216.html. Mam nadzieję że Niemiec bardziej szanował samochód i że w końcu coś kupię. Na dodatek autko jest młodsze. Tylko facet mówił że nie działa prędkościomierz i wskazówka od paliwa się nie podnosi ale rezerwa się zapala. Jakaś diagnoza?
    Nie stac Cie na alfe jednym slowem... Zadbany przedlift to wydatek rzedu 10 tys zl, polift CONAJMNIEJ 16 ale tez nie bedzie fajerwerkow. Szukajac samochodow w takich cenach jak pokazujesz z gory skazujesz sie na porazke. Wtapiasz tylko pieniadze w ogledziny. Pozdrawiam.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD M-Jet 2004r.
    Postów
    66

    Domyślnie

    Ileż w was agresji i negatywnych emocji panowie. Radzę ochłonąć bo to niezdrowo. Więc wróciłem dzisiaj ową Bellą i wbrew waszej opinii nie zawsze szukając ofert na Allegro należy klikać "Od najdroższych". Bella jest w stanie bardzo dobrym. Zero rdzy na niej i pod nią, po obejrzeniu przez lakiernika i teście testerem okazało się że malowane były drzwi przednie i tylne od strony kierowcy ale zostało to wykonane w Niemczech w sposób prawidłowy (brak niedomalowań w zakamarkach czy też jakiś absurdalnych ilości szpachli).Oczywiście można się czepiać jakiś minimalnych śladów użytkowania jak lekko pęknięty lakier na tylnym zderzaku czy jakieś mikro ryski. Zawieszenie nie stuka, nie puka, precyzyjnie wybiera nierówności choć jest sztywne ale to moja subiektywna ocena. Silnik pali na dotyk(nawet zimny), z wydechu nie wydobywa się nic widocznego gołym okiem, z pod korka wlewu nie kopci, z bagnetu również, skrzynia też ok. Kopa ma aż miło (BMW e46 2.0 Benzyna kolegi z którym byłem nie było w stanie się za mną utrzymać). W środku chyba tylko przycisk na dźwigni ręcznego wyrobiony. Naprawa licznika ograniczyła się do wymiany przepalonego bezpiecznika. Już ją pokochałem:* Jako puenta nasuwają mi się słowa: "IDŹCIE W ŚWIAT I PRZEPŁACAJCIE ALBOWIEM TAK JEST NAJŁATWIEJ". Pozdrawiam.

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Jeżeli jesteś zadowolony to tylko gratulować. Można tylko mieć nadzieję że faktycznie trafiłeś na tą jedną na milion okazję, chociaż musisz być świadom jakie na to były szanse. Życzyć wypada tylko zadowolenia z belli i obyś nie podzielił losu wielu przed Tobą którzy po paru miesiącach, roku płakali po kupnie taniej alfy, ale czas to zweryfikuje. Jeszcze raz gratulacje na nowej drodze życia.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    dokadnie , jeżeli trafiłeś to się bardzo cieszę ale żeby nie było tak jak ostatnio ktos pisał ze kupił super 2.4jtd po paru tyg okazało się ze żre olej jak szalona

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD M-Jet 2004r.
    Postów
    66

    Domyślnie

    Dziękuje za życzenia. Mam nadzieję że wszystko będzie ok chociaż wiadomo że pewności nigdy nie ma

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    ja szczerze bał bym się kupić 156 fl m-j za 10000zł i ogólnie bał bym się już kupic auto z allegro

Podobne wątki

  1. Proszę o szybką pomoc - Wymiana dolnego wahacza
    Utworzone przez czaja18 w dziale 147
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 29-04-2016, 07:11
  2. Poszukiwania mojej pierwszej Belli ;)!
    Utworzone przez Atmo w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-12-2015, 20:27
  3. Alfa Romeo 147 1.9JTD 150km Q2 '07 Proszę o poradę
    Utworzone przez raf02 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-04-2014, 14:52
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-12-2012, 21:09
  5. [146] Jakiej firmy końcówki drążka kierowniczego??proszę o szybką pomoc
    Utworzone przez Maryjane w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 02:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory