Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: luźna tulejka cięgna klamki drzwi

  1. #1
    jurandw
    Gość

    Domyślnie luźna tulejka cięgna klamki drzwi

    Od dwóch dni na nierównej drodze z drzwi od strony kierowcy dochodzi denerwujący stukot.
    Rozebrałem drzwi i winowajcą jest luźne cięgno w takiej kolorowej tulejce (lata we wszystkie strony). O dziwno klamka działa w 100 %.
    Powiedzcie mi czy ten element zaznaczony na czerwono (cięgno + ta tulejka, kółko) można gdzieś dostać, czy muszę wymieniać całą klamkę ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klamka.jpg
Wyświetleń:	1434
Rozmiar:	52.2 KB
ID:	70604

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar sskamilss
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS/ Volvo xc 60 D5 AWD
    Postów
    110

    Domyślnie

    ja miałem inny problem, ciągno wypadało z tulejki, po wielu kombinacjach, po prostu napchałem tam kleju i od roku chodzi pięknie i bez problemów
    Czasami to aż mi głupio, że inni mają takie brzydkie samochody

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Cytat Napisał jurandw Zobacz post
    Od dwóch dni na nierównej drodze z drzwi od strony kierowcy dochodzi denerwujący stukot.
    Rozebrałem drzwi i winowajcą jest luźne cięgno w takiej kolorowej tulejce (lata we wszystkie strony). O dziwno klamka działa w 100 %.
    Powiedzcie mi czy ten element zaznaczony na czerwono (cięgno + ta tulejka, kółko) można gdzieś dostać, czy muszę wymieniać całą klamkę ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klamka.jpg
Wyświetleń:	1434
Rozmiar:	52.2 KB
ID:	70604
    Ja walczyłem z tym za pomocą taśmy (owinąłem nią cięgno) i....kupiłem na alledrogo te elementy , by je wymienić jak się zepsuje mój drut patent....jak to bywa prowizorka wygrała. Elementy te (tulejki) są dostępne na alledrogo i w ASO.
    Była AR 147 TS 1.6 105CV -2002r
    Była AR 159 SW 1.9 JTDm 150CV - 2006/7
    Jest Nissan Murano II 3.5L V6 258CV

  4. #4
    Haos
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucas83 Zobacz post
    Ja walczyłem z tym za pomocą taśmy (owinąłem nią cięgno) i....kupiłem na alledrogo te elementy , by je wymienić jak się zepsuje mój drut patent....jak to bywa prowizorka wygrała. Elementy te (tulejki) są dostępne na alledrogo i w ASO.

    Mam ten sam problem, jak ciegno z ta tulejka owiajales ?? na wymontowanej czy zamontowanej klamce??? szuklem na allegro i nie spotkalem sie z tym, w ASO juz 2 razy mi zamowili nie to co trzeb..... jakis zestaw naprawczy ???

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Na założonej klamce po wyciągnięciu samego cięgna z plastików (drutu) owinąłem jego łeb (kulkę) taśmą elastyczną...3 rok nie trzeba wymieniać tego plastiku..czeka sobie bo sądziłem, ze patent jest bez sensu
    Była AR 147 TS 1.6 105CV -2002r
    Była AR 159 SW 1.9 JTDm 150CV - 2006/7
    Jest Nissan Murano II 3.5L V6 258CV

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    ok a na allegro jak jest to nazwane? ile w aso to kosztuje ?

    ok mam 2 tulejki i 2 jakies zatrzaski ale jak to zamocowac to dopiero zagwozdka, bez odkrecenia calej klami chyba sie nie obejdzie

    ok mam zrobione, okazuje sie ze winna za to jest jedna tulejka plastykowa ktorej zatrzask powoli sie wyciera a nawet powoli sie odgina po jakims czasie,w aso kupilem caly zestaw - tak sprzedaja - ksozt jakies 15 zl ale wystarczy tylko jedna tulejka - mozna ja wymienic wyciagajac klamke ale nie calkowicie bo jeszcze klamke bedzie trzymac jeden drut, wymieniamy , wciskamy potem drut - troche z tym jest gimnastyki i jest git

    pare zdjec w zalaczeniu, czerwona tulejka zuzyta, biala nowka, widac ze te trzymaki w czerwonej sa troche bardziej rozszerzone a zatem wypadal drut

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_3626.jpg
Wyświetleń:	448
Rozmiar:	70.2 KB
ID:	81064
    Ostatnio edytowane przez zasit ; 27-12-2012 o 20:38

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    cześć,
    u mnie cięgno klamki wypada z mocowania.
    Chciałbym wymienić tą spinkę w klamce ale dokładnie nie wiem o co tu chodzi. W eper są tam 2 elemnty:
    Nr 7.
    emaps.jpg
    W ASO kosztuje to 30 zł, natomiast na allegro są za 2zł
    http://allegro.pl/listing/listing.ph...2-default-1209
    tylko oni mają jeden element. Nie wiem za bardzo o co tu chodzi. Nie wiem też którą spinkę kupić ? jest kilka rozmiarów, ktoś może wie jaki tam jest otwór i jaka jest średnica cięgna ?

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    147
    Postów
    59

    Domyślnie

    Hej
    Do cięgna klamki jest potrzebna spinka bez zabezpieczenia (czyli ta mniejsza na rysunku), jednak gdybyś kupił spinkę z allegro z zabezpieczeniem to nie jest problemem odciąć zabezpieczenie. Co do średnicy to pozostaje zmierzyć w aucie.
    Miałem ten sam problem ze spinką, w ASO chcieli 40zł za 2szt. jednak nie dałem im zarobić i kupiłem klamkę od Fiata Pandy z cięgnem i spinką za 15zł. W Pandzie jest spinka z zabezpieczeniem, a średnica cięgna (drutu) taka jak w Alfie, spasowało się idealnie po odcięciu zabezpieczenia.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fezz Zobacz post
    Co do średnicy to pozostaje zmierzyć w aucie.
    wiesz, chciałem uniknąć rozbierania
    dzięki za info

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Alfa 147 JTD
    Postów
    57

    Domyślnie

    Koledzy, jaka jest średnica tej spinki? Chciałbym kupić tą spinkę na allegro ale nie wiem jaką średnicę wybrać....

Podobne wątki

  1. problem z otwarciem drzwi , awaria klamki
    Utworzone przez Sesques w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-07-2012, 21:51
  2. Wewnetrzna obudowa klamki drzwi
    Utworzone przez selius w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-12-2009, 23:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory