Strona 26 z 37 PierwszyPierwszy ... 161718192021222324252627282930313233343536 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 368

Temat: Dobry mechanik Łódź

  1. #251
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    35

    Domyślnie

    olo_84 Dzięki za info. Podjadę może jutro do nich i popytam co i jak.
    Mimo wszystko prośba o namiary na sprawdzony/pewny warsztat nadal aktualna.

  2. #252
    Użytkownik Świeżak Avatar ToHrn
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Zgierz
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD M-jet Distinctive '04
    Postów
    58

    Domyślnie

    Cześć Żaba ,
    przede wszystkim witam Cię w naszej społeczności i gratuluję zakupu pięknego samochodu .
    Co do Twojego pierwszego pytania, to sam jestem na etapie szukania dobrego lokalnego serwisu (potrzebuję zaufanego warsztatu na szybkie, "drobne" naprawy - przegląd i większe sprawy załatwiam poza naszym województwem). Postaram się jakoś w najbliższym czasie (ciągle brakuje mi na to czasu, a jeszcze mam w planach coś do działu "Zrób to sam" ) zamieścić moje szczegółowe opisy i oceny różnych warsztatów (z Łodzi i spoza niej, a także firmy świadczące inne usługi). Tak na szybko to osobiście:
    - odradzam Robotec w Zgierzu, ZbynioTeam (dawniej AlfaTeam) w Łodzi,
    - z Autokliniką miałem do czynienia jakieś pół roku temu, ale tylko e-mailowo i przynajmniej na tym poziomie kontaktu zrobili na mnie dobre wrażenie, ale korespondowałem wtedy z Krzyśkiem, który jak się teraz okazuje już tam nie pracuje ,
    - z TMiN-em mam mieszane odczucia uzupełnione o kiepskie doświadczenia Drift-r'a, które były opisane przez Niego w oddzielnym temacie. Nie skreślam Ich, ale powiedzmy, że mam do Nich ograniczone zaufanie,
    - polecić z czystym sumieniem mogę tylko FLAR-ITAL naszego forumowego kolegi QBA, ale to jest w Olsztynie pod Częstochową. Jednak na przegląd, "grubszą robotę" etc. naprawdę warto tam pojechać, bo Kuba i Marcin naprawdę wiedzą co robią - chyba zacznę namawiać chłopaków, żeby przeprowadzili się do Łodzi .
    Co do Twojego drugiego pytania, to trudno na nie jednoznacznie odpowiedzieć, bo to zależy od warsztatu i wielu czynników (uczciwości warsztatu, umów jakie ma podpisane z hurtowniami lub układami w sklepach, cenami w tych hurtowniach lub sklepach etc.). Są warsztaty, gdzie ceny są wyższe niż w sklepie, ale są też przypadki, gdzie warsztat ma niższą cenę niż sklep. Choćby w moim przypadku u Kuby, gdzie cena za komplet filtrów i olej oraz wahacze TRW i Lemforder była niższa niż w moim zaprzyjaźnionym sklepie w Zgierzu (podobnie było z ceną wahaczy w Autoklinice - taniej lub porównywalnie jak w "moim" sklepie). Nie ma na to reguły, ja w większości przypadków spotkałem się z korzystną ceną w warsztacie, ale miałem też do czynienia z przypadkiem z zupełnie przeciwnego bieguna (o tym i nie tylko będzie więcej w moim rankingu). Dlatego w miarę możliwości najlepiej dowiedzieć się o cenę w warsztacie i w sklepie, a następnie porównać jedno z drugim i zdecydować, który wariant jest lepszy . Warto jednak też pamiętać o tym, że często jest tak, że jeśli bierzemy części poprzez warsztat, to w razie reklamacji serwis bierze to na siebie, a nam zakłada nowe "darmowe" elementy - nie musimy się martwić o szukanie czegoś na podmiankę i wydawać kolejnych pieniędzy w oczekiwaniu na zwrot od producenta. Takie działanie warsztatu wynika z tego, że ma on zawsze większą siłę "przebicia" w takich sprawach niż zwykły indywidualny klient i ryzyko odrzucenia reklamacji jest w tym przypadku zdecydowanie mniejsze.
    Ostatnio edytowane przez ToHrn ; 05-09-2016 o 01:43

  3. #253
    Użytkownik Świeżak Avatar Exocet
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2.4 JTDm TI Q4 '07
    Postów
    160

    Domyślnie

    Życzę powodzenia koledze w tworzeniu rankingu, jestem ciekaw wyników.
    Natomiast czy naprawdę jest tak źle z warsztatami w Łodzi, że jest z problemem z mechanikiem który wymieni rozrząd i filtry? Przecież to podstawowe czynności obsługowe.
    Są: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4 TI, Alfa Romeo Spider 2.0 TS, Alfa Romeo Spider 2.0 JTS
    Były: Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm SW, Lancia Lybra SW 2.4 JTD x2

  4. #254
    Użytkownik Świeżak Avatar Broonet
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    87

    Domyślnie

    Jest problem, szukałem ostatnio warsztatu gdzie mi sprzęgło wymienią, dzwoniłem z pytaniem o cenę i czas, w odpowiedzi bardzo często słyszałem, że dokładnie nie wiedzą ile będzie kosztować bo nie pamiętają czy tam trzeba sanki zdejmować, pytali się czy ja może przypadkiem nie wiem czy zawieszenie rozbierać trzeba. No przepraszam, ale po takich pytaniach to ja podziękuję.

  5. #255
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    35

    Domyślnie

    ToHrn - bardzo dziękuję Autko mi się baaaaaardzo podoba I dzięki za przedstawienie łódzkich warsztatów. Na razie daję spokój poszukiwaniom w Łodzi (czekam na Twój ranking ToHrn) i będę się umawiał z QBĄ z F.L.AR-ITAL.
    Exocet - chociaż wymiana rozrządu nie jest szczególnie skomplikowana, to jednak wolę to dać sprawdzonym mechanikom niż później mieć kłopoty i się z nimi dochodzić.
    Bardzo dziękuję wszystkim za podpowiedzi i pozdrawiam

  6. #256
    Użytkownik Świeżak Avatar Exocet
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2.4 JTDm TI Q4 '07
    Postów
    160

    Domyślnie

    Jasna sprawa, ja na pierwszy przegląd jeżdżę do Gliwic Szerokości i oby dobrze się auto sprawdzało.
    Są: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4 TI, Alfa Romeo Spider 2.0 TS, Alfa Romeo Spider 2.0 JTS
    Były: Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm SW, Lancia Lybra SW 2.4 JTD x2

  7. #257
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2,4 JTDm
    Postów
    25

    Domyślnie

    Osobiście nie polecę Zbynio Team, wymieniali mi kiedyś klamkę zewnętrzną w GT i przy okazji uszkodzili panel sterowania lusterkami. Oczywiście lusterek nie przestawia się codziennie więc zorientowałem się o tym dopiero po jakimś miesiącu. Odpuściłem temat i nie wracałem do nich bo również w ogólnym obyciu nie zrobili pozytywnego wrażenia. Zresztą uznałem, że skoro nie przyznali się od razu do tego to tym bardziej nie ma czego oczekiwać po miesiącu.
    Jeżeli chodzi o TMiN to robili mi chyba dwa razy jakiś mniejszy serwis typu coś w zawieszeniu plus jakieś pierdoły i raz wymiana sprzęgła. Samochód odebrany z tego co pamiętam tego samego dnia, cena sprzęgła minimalnie wyższa niż jakbym kupił sam w sklepie ale że zależało mi na czasie to wziąłem od nich. Ogólnie z usługi jestem zadowolony, jedyny minus to warsztat a raczej jego wygląd.
    No i mogę polecić Kendal w Rąbieniu, są powiedzmy jakieś 20-30% drożsi ale za to wszystko odbywa się w schludnych warunkach, na miejscu jest geometria, którą zawsze robią po jakiejś ingerencji w zawieszenie. Naprawili też za parę złotych to co ZbynioTeam popsuł. Jedyny minus jak to bywa przy tego typu warsztatach to nigdy nie wiadomo na kogo się trafi plus mają chyba sporą rotację wśród mechaników.

  8. #258
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam, poszukuję mechanika na terenie miasta Łódź, sam jestem spoza (okolice Ozorkowa, Łęczycy), więc również może być też z tych rejonów. Posiadam alfę 156 1.9 jtd, stoi już od długiego czasu nie jeżdżona, nie miałem po prostu kiedy się tym zająć. Głównym problemem jest zawieszenie przednie, stuka, szarpie, zapewne głównym problemem są także wahacze. Poszukuję mechanika, który pomoże mi w sprawdzeniu co jest w samochodzie do zrobienia oraz doprowadzimy tym samym samochód do używalności.

    Ps. Dodatkowo radio przestało mi grać, świeci się ale nie ma dźwięku żadnego.
    Ostatnio edytowane przez Litoman ; 24-09-2016 o 16:51

  9. #259
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    lodz
    Auto
    alfa 156 fl 2,4 jtd
    Postów
    5

    Domyślnie

    polecam warsztat liscar na brzozowskiego 14 robia rowniez elektryke ja tam serwisuje swoja belle i jestem zadowolony z cen i jakosci uslug

  10. #260
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar czackikom
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtd 16v
    Postów
    21

    Domyślnie

    TMiN Bruzdowa 29 specjalizacja Fiat, Alfa. Ja u nich serwuje już drugą Alfe, jeżdżę do nich od ponad 6 lat i nigdy nie narzekałem. Ceny przystępne szybka i profesjonalna obsługa.

Podobne wątki

  1. dobry elektryk Łódź
    Utworzone przez fajsensiao w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-09-2018, 20:33
  2. Łódź - Laweta - Mechanik
    Utworzone przez makaronek w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 21:43
  3. Mechanik łódź z dojazdem
    Utworzone przez Kreweta w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-08-2010, 13:54
  4. Mechanik Łódź
    Utworzone przez marek445 w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 23:32
  5. Łódź - dobry wulkanizator
    Utworzone przez Gabor w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-04-2009, 18:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory