Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Mcpherson - zamiana (mocowanie 3 śruby - 4 śruby)

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    alfa romeo 166 3.0 V6
    Postów
    8

    Domyślnie Mcpherson - zamiana (mocowanie 3 śruby - 4 śruby)

    Witam,
    czy jest możliwa zamiana mcphersona mocowanego u góry na 3 śruby na mcphersona mocowanego na 4 śruby? czy są jakieś różnice uniemożliwiające taka zamianę...
    z góry dzięki za odp

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    tak jeden jest mocowany na 3 sruby a drugi na 4 ;] No chyba ze wywiercisz nowe otwory w budzie. No i jeszcze 4 sruby mialy 2 lozyska i przez to inny kielich dolny tez (ruchomy) w 3 srubach staly, wiec nie masz co sie meczyc i probowac zmieniac.
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 21-12-2009 o 20:40

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mac1us
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków Radziszów
    Auto
    Lancia Delta 2,0 16vt 4x4
    Postów
    219

    Domyślnie

    Kiedyś była taka alfa na allegro z 3 śrubami przerobiona z 4 i po pierwsze wygląda to paskudnie po drugie roboty w cholere po 3 stracisz tyle nerwów i czasu, że nie jest to warte zaoszczędzenia kilku złotych na amortyzatorze.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    I jeszcze ustawienie geometrii kół tak żeby wszystko hulało będzie raczej nie możliwe...
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  5. #5
    Spirit
    Gość

    Domyślnie

    W sumie się nie dziwię że takie pytanie padło. Sam mam ten problem poniekąd, gdyż dolny kielich w jednym amortyzatorze po prostu przegnił i sprężyna opadła niżej co uniemożliwiało mi zamontowanie nowych opon. Szukałem amorka na 3 śruby i nie ma problemu bo są dostępne, ale problem tkwi w tym że wszystkie są dostępne bez dolnego kielicha, a samego nie mogę nigdzie dostać. A jak w sklepie mówię że mam kielich na stałe z amortyzatorem to patrzą na mnie jak na debila. Pozostało mi ściągnąć i pospawać kielich do kupy.

    A tak przy okazji, jak ma może ktoś na zbyciu komplet dolnych kielichów (tych na amortyzatorze) i chciałby odsprzedać to będę bardzo wdzięczny i poproszę info na PM, jedynie one mi są potrzebne do szczęścia gdyż robię renowację auta i chce powymieniać jak najwięcej rzeczy co by służyło jeszcze parę dobrych latek. Aktualnie robię kompletny silnik.
    Ostatnio edytowane przez Spirit ; 23-12-2009 o 00:17

  6. #6
    ViP Romeo Avatar williamdrake
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Erlensee (de)
    Auto
    AR 145 2.0 TS QV, Peugeot 207 1.4 Vti
    Postów
    942

    Domyślnie

    Okazje się zdarzają trzeba czasem przeszukiwać cierpliwie np. zachodnie e-bay'e.
    A o kielichy ciężko (ja swoje regenerowałem)
    Jedno jest pewnie nic nie warto przerabiać
    Ik@r 1111
    AR 33 1.7 IE 2000-2008 r.
    AR 145 2.0 16V TS 2008-...


  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirit Zobacz post
    W sumie się nie dziwię że takie pytanie padło. Sam mam ten problem poniekąd, gdyż dolny kielich w jednym amortyzatorze po prostu przegnił i sprężyna opadła niżej co uniemożliwiało mi zamontowanie nowych opon. Szukałem amorka na 3 śruby i nie ma problemu bo są dostępne, ale problem tkwi w tym że wszystkie są dostępne bez dolnego kielicha, a samego nie mogę nigdzie dostać. A jak w sklepie mówię że mam kielich na stałe z amortyzatorem to patrzą na mnie jak na debila. Pozostało mi ściągnąć i pospawać kielich do kupy.

    A tak przy okazji, jak ma może ktoś na zbyciu komplet dolnych kielichów (tych na amortyzatorze) i chciałby odsprzedać to będę bardzo wdzięczny i poproszę info na PM, jedynie one mi są potrzebne do szczęścia gdyż robię renowację auta i chce powymieniać jak najwięcej rzeczy co by służyło jeszcze parę dobrych latek. Aktualnie robię kompletny silnik.
    Przy amorku na 3 sruby dolny kielich jest na stale i dlatego jest nie dostepny jako osobna czesc a i tak jest inny niz przy 4 srubach ktory jest luzem na lozysku.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Scuderia
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mrozy
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.7 8v 1991r, Alfa Romeo 164 3.0 V6 24v Q4 1994r
    Postów
    367

    Domyślnie

    Proszę mi powiedzieć jak to jest faktycznie z tymi kolumnami na 3 a na 4 śruby. Tzn. które roczniki, wersje miały kolumnę na 4 śruby, a które na 3 śruby. Pytam dlatego, że podczas oględzin mojego auta, pewna osoba powiedziała mi, że powinienem mieć w swoim roczniku kolumnę na 4 śruby a jest zamontowana na 3 śruby, czyli auto było przerabiane. A jeśli faktycznie było przerabiane to oczywiście w przyszłości zamawiając nowe amorki, będę musiał brać poprawkę na to.
    Alfa Romeo to rodzaj choroby, entuzjazm do czegoś co w podstawowej funkcji jest tylko środkiem transportu, to sposób na życie, szczególny rodzaj percepcji pojazdu wyposażonego w silnik

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    no to lecim

    występują 3 rodzaje amorków i mocowań:

    1) amorek na 4 śruby ( średnica trzpienia 16mm, poduszka górna 4 śruby bez łożyska, kielich zdejmowany pod spodem żółte łożysko, starsze Alfy zazwyczaj do 89r)
    2) amorek na 4 śruby ( średnica trzpienia 12mm, poduszka górna 4 śruby z łożyskiem, kielich zdejmowany pod spodem żółte łożysko, Alfy zazwyczaj po 89r i 1.7 16V)
    3) amorek na 3 śruby ( kielich nierozbieralny zintegorwany z amorkiem, Alfa 33 1.4 Imola)

    no i to byłoby na tyle, znaczy na przodzie moge się mylić co do roczników.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Scuderia
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mrozy
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.7 8v 1991r, Alfa Romeo 164 3.0 V6 24v Q4 1994r
    Postów
    367

    Domyślnie

    Hmm, no to ciekawych rzeczy się dowiedziałem. Więc wychodzi na to, że do mojej Alfy są przełożone kolumny z Imoli. Zasadniczo to dobrze czy źle? Które amorki są lepiej dostępne na rynku na 3 czy na 4 śruby?
    Alfa Romeo to rodzaj choroby, entuzjazm do czegoś co w podstawowej funkcji jest tylko środkiem transportu, to sposób na życie, szczególny rodzaj percepcji pojazdu wyposażonego w silnik

Podobne wątki

  1. Śruby do Alu
    Utworzone przez beligistino w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-08-2013, 10:15
  2. śruby kół
    Utworzone przez iwok w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 22:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory