Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: [156] Jakie objawy padającego parownika

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Lewego powietrza nie ma - wiem coś o tym bo kilka miesięcy walczyłem z tym problemem po wybuchu gazu. Rozerwało mi wtedy kolektor i musiałem go wymienić. Zdecydowałem się wtedy założyć kolektor metalowy i dodatkowo zamontowałem w nim klapę antywybuchową własnej roboty. Właśnie z tą klapą było najwięcej problemów bo miałem kłopoty z jej porządnym uszczelnieniem, więc wiem jak mój silnik reaguje na lewe powietrze. Teraz mam już problem opanowany, ale ile razy musiałem wyjmować kolektor, żeby to dopracować to tylko ja wiem. Linka też jest OK - odbija do samego oporu. Od pewnego czasu mam też kłopoty z uruchamianiem zimnego silnika na benzynie. Właśnie mniej więcej od wtedy zaczęły się też problemy z podwyższonymi wolnymi obrotami na benzynie. Razem z kolegą bubu 321 sprawdziliśmy już wszystko i pozostaje podejrzenie awarii ECU lub łapania przez ECU jakichś głupot z instalacji LPG. Właściwie to już pozostało tylko wymienić ECU i zobaczyć, co się będzie działo.

  2. #12
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Mialem identyczne objawy jak Ty, czyli problem z rozruchem zimnego silnika jak i cieplego i zatrzymywaniu sie obrotow na 2 tys chociaz i tak nie zawsze, u mnie przyczyna byla brudna przeputnica. Wykrecilem ja i dobrze wyczyscilem i problem zniknal i do tej pory sie nie pojawil. Przy rozruchu lopatka przepustnicy nie domykala sie do konca i w tedy silnik dostawal za duzo powietrza i byl problem z rozruchem. Moge sie zalozyc ze wina u Ciebie lezy w lewym powietrzu...

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    No to chyba byś przegrał - przepustnica jest czysta. Nawet kilka tygodni temu, gdy w desperacji zmieniałem silnik krokowy na inny, sprawdziłem również i to, i jeszcze dodatkowo ją wyczyściłem. Wymieniłem też przepływomierz i kable WN oraz czujnik temperatury płynu. Sprawdziłęm też zawór zwrotny na odmie (to jest zawór własnej roboty w związku z wymianą kolektora), ciśnienie sprężania, ciśnienie paliwa, a kolega bubu 321 pomierzył mi nawet wysokie napięcie na cewkach - wszystko jest OK. Natomiast co do odpalania zimnego silnika to łatwiej jest go uruchomić, jak wcisnę gaz do dechy. Normalnie bez naciskania gazu silnik łapie z dotyku, a potem zaraz gaśnie i trzeba pokręcić jeszcze 2-3 razy, a jak wcisnę gaz to mogę go odpalić nawet za 1. razem, ale trzeba trochę dłużej pokręcić. Dodatkowo mam też taki problem, że niezwykle szybko padają mi czujniki halla. Teraz mam już 3. czujnik i jak go podłączę to lampka wtrysku zapala się po ujechaniu 2-3 km. Podejrzewamy z bubu, że to moje ECU pali halla, bo to nie jest normalne, żeby 3 czujniki padły po krótkim czasie. Jest jeszcze problem z sondą - kupiłem niedawno nowiutką oryginalną sondę boscha w sklepie we Wrocławiu, a wykres daje tragiczny - jak Himalaje. Nie wiem, co jest grane, ale po prostu już brakuje mi koncepcji - no chyba, że ta moja instalacja tak ogłupia ECU - tylko jak to sprawdzić?

  4. #14
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Pojezdzij troche na benzynie i zobacz jakie w tedy beda objawy.

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Koszalin
    Postów
    440

    Domyślnie

    SG0240 ja też jak ty swojego czasu walczyłem z autem elektrycy, gazownicy i mechanicy. Padło na silnik miał słabą kompresję wymieniłem silnik z całym osprzętem odpalam auto a tu zonk dalej to samo, więc wymieniłem wiązkę elektryczna i jest super
    AR 155 1.8 8V & AR 156 2.5 V6

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    A to ciekawe, ale u mnie nie ma żadnych kłopotów z elektryką, a samochód jest mocny jak trzeba. Są tylko kłopoty z odpalaniem zimnego silnika i z wolnymi obrotami, które na gazie i na benzynie są za wysokie.

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    No to chyba przypadkowo znalazłem powód moich kłopotów. Wczoraj w desperacji odłączyłem całkowicie sondę lambda - tę nową, oryginał boscha z hologramem, zakupiony w sklepie alfy we Wrocławiu. Silnik od razu zaczął inaczej pracować. Na LPG obroty natychmiast "znormalniały" tak, że od razu musiałem odkręcić śrubę na parowniku, żeby je ustawić. Dzisiaj odpaliłem zimny samochód na benzynie i przejechałem tak do pracy - ok. 5 km. Również na benzynie obroty zaczęły się normalizować i już tak nie szaleją - zobaczę, co będzie się działo po przejechaniu w dłuższym czasie. Nic z tego nie rozumiem, ale czy to możliwe żeby sonda aż tak ogłupiała ECU?.

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Wesolatempra
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawa - Żoliborz
    Auto
    AR 156 1.9 JTD (115+) '01 oraz AR 156 SW 2.4 (150+) '02
    Postów
    367

    Domyślnie

    Moim zdaniem sonda ma spory wpływ. Na spalanie i różne "cuda" związane z pracą silnika. Ostatnio przekładam sobie sondy, a to jedną, a to drugą i widzę różnice

    Kuzyn w starej toyocie kiedyś podjechał do serwisu z niesprawną sondą... no to mu wywalili sondę, a dziurę zaspawali... i jeździł zadowolony
    "Mikołaj jak są ograniczenia, to zawsze sobie jedynkę z przodu dopisuje... ale i tak się ledwo wyrabia "

    Moje ex:
    Fiat Tempra 1.6 LPG '95, AR 156 1.8 TS + LPG '98, Opel Vectra C 2.2 DTI '03
    Moje aktualne:
    AR 156 1.9 JTD '01 - będzie na sprzedaz
    AR 156 SW 2.4 '02 - juz kupiona, się szykuje do jazdy.

    Polecam żaluzje od sąsiada: rolety warszawa

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Właśnie powiadomiłem kolegę bubu321 o swoim "odkryciu". Bubu uważa, że coś musi być pokombinowane na połączeniach w moim samochodzie bo to niemożliwe żeby sonda dawała taki efekt. Być może tak jest, ale ja nic nie kombinowałem, a mam ten samochód 5 lat i do tej pory wszystko było OK - kłopoty zaczęły się właśnie kilka miesięcy temu, kiedy założyłem oryginalną sondę. A już największe problemy z obrotami wystąpiły kilka dni po wykonaniu resetu parametrów adaptacyjnych. Wygląda na to, że albo ECU jest uszkodzone, albo sonda, albo gazownicy przed laty tak podpięli instalację, że są kłopoty z sygnałem sondy.

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Problem jest już opanowany - powodem był niesprawny zaworek zwrotny na odmie. To on nie pozwalał "oddychać" silnikowi na wolnych obrotach i podczas odpalania i powodował te problemy. Na razie, dokąd nie kupię jakiegoś zaworka, wypuściłem tę odmę do atmosfery i wszystko wróciło do normy - samochód na wolnych obrotach chodzi idealnie zarówno na benzynie, jak i na gazie no i odpala z dotyku. Ciekawe tylko, dlaczego odłączanie sondy poprawiało sytuację wolnych obrotów na gazie?

Podobne wątki

  1. [156] Czujnik sprzęgła, jakie objawy uszkodzenia.
    Utworzone przez pawlak42 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-11-2019, 19:54
  2. [156]Uszczelka pod głowicą...jakie objawy???
    Utworzone przez starnaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-12-2015, 18:05
  3. Jakie są objawy zużycia tylnego wahacza?
    Utworzone przez Hacker40 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-02-2015, 17:34
  4. Jakie są objawy zepsutej pompy wody??
    Utworzone przez don_majkel w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-10-2012, 12:00
  5. [156] Może to łożysko? - jakie są objawy zużycia?
    Utworzone przez gardlo w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-12-2008, 19:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory