Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: [156] Jakie objawy padającego parownika

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie [156] Jakie objawy padającego parownika

    Ostatnio mam kłopoty z wolnymi obrotami. Na zimnym samochodzie dokąd silnik nie osiągnie 70° obroty są ok. 1800, potem jest już lepiej (około 1000). Ponieważ jest to jeszcze instalacja 2 generacji skręciłem max śrubę regulacyjną i pewnie dlatego jeszcze jakoś da się jechać. Na benzynie niestety wolne obroty cały czas utrzymują się ok. 1800.
    Może ktoś ma jakieś doświadczenie, czy powodem tych problemów może być stwardnienie membrany w parowniku i w związku z tym łapanie jakichś błędów przez ECU. Dodam, że reset parametrów adaptacyjnych ECU i silnika krokowego był robiony. Instalacja ma 7 lat i przejechane 60 tys. km.

  2. #2
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Objawy padajacego parownika to:
    - gasniecie na wolnych obrotach gdy silnik jest zimny
    - wieksze zuzycie gazu
    - trudno ustawic dobra mieszanke na wolnych obrotach poniewaz jest duzy skok twardej
    membrany
    - mulenie samochodu

    Regeneracja parownika to nic trudnego... Poradzisz sobie sam napewno a z efektu bedziesz zadowolony. Po rozebraniu parownika pamietaj aby dobrze go wyczyscic w srodku np denaturatem. Po zlozeniu wszystkiego konieczna bedzie ponowna regulacja.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    No właśnie nie jestem pewny, czy mam padnięte membrany bo samochód jedzie jak burza, można powiedzieć, że jest piekielnie mocny w porównaniu do stanu sprzed resetu. A zimny silnik na wolnych obrotach ma ok. 1800. Problem jest natomiast taki, że również na benzynie wolne obroty są ok. 2000. Podejrzewam, że coś się dzieje z instalacją i to ona "ogłupia" ECU do tego stopnia, że niepotrzebnie wzbogaca mieszankę. Z LPG sobie jakoś poradziłem bo skręciłem max śrubę od wolnych obrotów na parowniku, ale na benzynie jest tragedia. Zauważyłem też, że od czasu powstania tego problemu mam kłopoty z uruchomieniem zimnego silnika, a odpalam i gaszę zawsze na Pb.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Koszalin
    Postów
    440

    Domyślnie

    SG0240 jak robiłeś reset ECU ?? byłeś u elektryka ? jeśli zrobiłeś reset ecu przez odłacznie klemy to lipa bo w 156 błędy wykasowywuje sie na kompie. Jeśli LPG ogłupia kompa to po resecie u elektryka po prostu wyłacz LPG komp będzie robił adaptacje a jeśli lpg będzie wyłaczone to będzie oki. Jak dla mnie to jedz do elektryka bo masz cos nie tak moze z potencjometrem przepustnicy a nie lpg
    AR 155 1.8 8V & AR 156 2.5 V6

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Reset robił mi kompem jeden z najwybitniejszych specjalistów od elektroniki w alfach - nasz kolega bubu 321 (on jest też z Wrocławia)- przy okazji posprawdzał też inne rzeczy. Silnik krokowy mam wymieniony, więc to nie to. Bubu podejrzewa awarię ECU lub jakiś niekorzystny wpływ z instalacji gazowej, ale ja jeszcze chciałem sie upewnić na forum LPG bo tu jest sporo znawców tematu.

  6. #6
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Pisales ze na benzynie tez masz problem z obrotami, wiec na gazie bedziesz mial jeszcze gorzej bo gaz jest bardziej czuly niz benzyna. Co do krecenia tej srubki na parowniku to nie mozesz jej wykrecic bo to nic nie da... Trzeba to ustawic na analizatorze lub pod kompem zeby bylo widoczne dzialanie sondy i w tedy ustawiasz po srodku. Jak odkrecisz srube cisnienie gazu bedzie za duze i w tedy bedzie go zalewalo na wolnych obrotach... Jak przykrecisz srube w tedy bedzie za male cisnienie i bedzie brakowalo gazu... Bez analizatora lub kompa nic nie zrobisz.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Koszalin
    Postów
    440

    Domyślnie

    Powiem ci tak jak ja miałem problemy ze swoją bella to kazali my wypiac cała instalke gazowa - czyli przyłacza i zobaczyc czy będzie tak samo na wypiętej instalacji. Słuchaj jeśli masz linke to moze linka od gazu sie gdzies zawiesza- blokuje
    AR 155 1.8 8V & AR 156 2.5 V6

  8. #8
    selius
    Gość

    Domyślnie

    W II gen jedynie co zamula to mikser, wyjmij misker i nic nie musisz rozlaczac. Po takiej operacji zrob reset parametrow adaptacyjnych ECU i pojezdzij troche na benzynie i zobacz w tedy jakie masz objawy.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    No właśnie cały problem w tym, że samochód nie jest zamulony - wręcz przeciwnie, zasuwa jak głupi - dziś trochę mocniej przycisnąłem na wylocie na Poznań to momentalnie było ok. 120 km/h. Śrubę regulacyjną na parowniku skręciłem max na minimum do końca gwintu i nawet wtedy, dokąd się nie nagrzeje do 70° to obroty są wysokie, dopiero później zaczyna być dobrze, a gazu nie brakuje ani na zimnym ani na gorącym silniku - nawet jak ma 90°. Jutro sprawdzę jeszcze linkę gazu - może faktycznie tam się coś zacina bo na benzynie wolne obroty są zawsze wysokie - ok. 2000.

  10. #10
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Jesli masz tak wysokie obroty nawet na benzynie to szukaj przyczyny w lewym powietrzu. Zobacz rure od przyplywki czy nie jest nigdzie popekana. Zobcz zaworek odmy czy sie nie zatyka no i sprawdz ta linke gazu. Zobacz przy przepustnicy czy ten grzybek co porusza nim linka gazu jest opuszczony na maxa, tzn czy ta sruba regulacyjna na przepustnicy dotyka tego metalowego ogranicznika.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 10-02-2009 o 23:24 Powód: proszę używać polski znaków

Podobne wątki

  1. [156] Czujnik sprzęgła, jakie objawy uszkodzenia.
    Utworzone przez pawlak42 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-11-2019, 19:54
  2. [156]Uszczelka pod głowicą...jakie objawy???
    Utworzone przez starnaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-12-2015, 18:05
  3. Jakie są objawy zużycia tylnego wahacza?
    Utworzone przez Hacker40 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-02-2015, 17:34
  4. Jakie są objawy zepsutej pompy wody??
    Utworzone przez don_majkel w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-10-2012, 12:00
  5. [156] Może to łożysko? - jakie są objawy zużycia?
    Utworzone przez gardlo w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-12-2008, 19:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory