Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Montaż LPG do Alfa Mito 1.4

  1. #11
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 + LPG
    Postów
    9

    Domyślnie

    To żeby nie być gołosłownym (mam nadzieję że nikt się nie obrazi za link) http://egp.pl/cennik.htm. Oczywiście podrzucam ten warsztat bo sam tam montowałem ale ceny są raczej podobne, a oni mają autoryzację CZAKRAMU, montują sporo instalacji i to do różnych aut... Moja działa bez zarzutu więc nie jest to jakiś drut... Oczywiście to tylko moje zdanie, ale nie zmienia to faktu że takie ceny są realne

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Homdfade Zobacz post
    To żeby nie być gołosłownym (mam nadzieję że nikt się nie obrazi za link) http://egp.pl/cennik.htm. Oczywiście podrzucam ten warsztat bo sam tam montowałem ale ceny są raczej podobne, a oni mają autoryzację CZAKRAMU, montują sporo instalacji i to do różnych aut... Moja działa bez zarzutu więc nie jest to jakiś drut... Oczywiście to tylko moje zdanie, ale nie zmienia to faktu że takie ceny są realne


    To teraz powiedz mi czy przeczytałeś ten cennik ze zrozumieniem

    "Pełne" BRC zaczyna się u nich od 2800zł, to tańsze ALBA to zestaw na śmieciach a nie wtryskiwaczach, taki sam wynalazek jak kiedyś potanione BRC na wtryskach Zavoli PAN Evo które się po kilku tysiącach przebiegu sypały na potęgę. KME i STAG u nich proponowany za okolice 2000 złotych to instalacje na wtryskach typu Valtek/AC W01 też obecnie najtańsze wtryski na rynku.


    Inna sprawa że co rozumiesz jako instalację STAG? Sterowników AC STAG jest pare rodzai, za 2tys to dostaniesz STAG 4 ECO okrojonego brutalnie przez producenta z możliwości wprowadzania jakichkolwiek korekt dawki lpg względem RPM/Obciążenia silnika, bez korekt ręcznych po temperaturze gazu, do tego na najtańszych na rynku wtryskiwaczach - życzę powodzenia w eksploatacji takiej instalacji, tylko potem nie pisz że GAZ PSUJE SILNIK!!!!
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Zapomnij o IV generacji w cenie do 3 tyś. dokładasz 1,5 tys i masz Vialle LiquidSi Wtrysk gazu ciekłego. Tu masz link http://www.forum.alfaholicy.org/lpg_..._liquidsi.html

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4TB 120KM
    Postów
    8

    Domyślnie

    Odgrzewam kotleta. Ktoś powie bo nie zarejestrowałem jakoś.... Do TB 120km instalacja z OBD czy bez?
    Jeśli z OBD to jakie ma to znaczenie w ogóle...? pytam bo na gazie jeszcze nigdy nie fruwałem i bladego nie mam

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Mama w mito 105km ma KME, ja w giulce 170km też MA (tyle że TB) mam tą samą u niej zaraz dwa lata będą u mnie 2 tyg. Co do instalacji obd też nie wiem co to zmienia make że moja jest bez (a przynajmniej tego nie ma w nazwie) i sprawia wrażenie działającej. Gazu w Warszawie pali mi mniej niż 11 mamuśce około 8 litrów.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arek1987
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    PL-00
    Auto
    F..k new cars, I'm driving oldschool :)
    Postów
    317

    Domyślnie

    Cytat Napisał domin Zobacz post
    . Co do instalacji obd też nie wiem co to zmienia make że moja jest bez (a przynajmniej tego nie ma w nazwie) i sprawia wrażenie działającej.
    Chodzi o korekcje parametrów na podstawie warunków i stylu jazdy, Bez tego masz jedynie parametry korekcji które zostały ustawione w sterowniku, czyli w 90% brak korekcji

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Rozumiem, nie znam się ale fakt pewnie lepiej to mieć Generalnie - jest póki co, oby jak najdłużej niezawodna, auto pali przyzwoicie, jeździ jak na PB więc chyba i tak jest git

  8. #18
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    A co Ci da OBD ? Moim zdaniem więcej Ci zaszkodzi jak pomoże.
    Instalacja jak jest prawidłowo założona i zestrojona pracuje bez żadnego problemu bez obd
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arek1987
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    PL-00
    Auto
    F..k new cars, I'm driving oldschool :)
    Postów
    317

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    A co Ci da OBD ? Moim zdaniem więcej Ci zaszkodzi jak pomoże.
    Instalacja jak jest prawidłowo założona i zestrojona pracuje bez żadnego problemu bez obd
    Czy lepiej mieć czy nie w dużej mierze zależy od instalatora i samej instalki

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    147
    Postów
    34

    Domyślnie

    KME - bardzo dobra firma, instalacja super śmiga z wtryskami Yeti (made in Poland)

Podobne wątki

  1. [Mito] AR Mito 1.6 JTDm-2 120KM 2008 rok 110kkm małopolskie Siepraw
    Utworzone przez mca w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 12:46
  2. [MiTo] 1.4 MultiAir 77KW - montaż turbo czy SWAP silnika?
    Utworzone przez Edluk w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-08-2014, 06:02
  3. montaż lpg alfa 146 1.6 boxer
    Utworzone przez saydor23 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-08-2010, 13:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory