Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 88

Temat: jak alfa znosi gaz?

  1. #41
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał maestus
    a ja dalej nie do końca. Parownik .. tzn która generacja gazu? I czy II czy IV.. bo słyszałem że III to w ogóle nie polecają
    Jesli chodzi o Twoje pierwsze pytanie to jesli tamta Alfa jest na gaznikach to na bank ma I gen. z reczna regulacja srubka. Mnie sie ten pomysl nie podoba bo:
    1. Brak kontroli nad skladem mieszanki podczas jazdy, co moze doprowadzic do wypalenia zaworow
    2. W przypadku dopracowanych dolotow na ogol gazownicy daja na stale cieply dolot z nad kolektora wydechowego, zeby nie bylo problemow podczas jazdy
    3. Zdlawienie silnika mikserem pogarsza osiagi na benzynie i w ogole psuje precyzyjnie zaprojektowany ruch powietrza
    4. Imho gazniki nie lubia gdy przez dysze powietrze przeplywa zostawiajaca szlam mieszanka powietrza i lpg, pol biedy gdy chodzi o jeden gaznik, mozna rozbierac, czyscic, regulowac, natomiast jak jest z regulacja 2, czy 4 gaznikow to juz niech kazdy sie zorientuje(ja na ogol obstawiam, ze jesli ktos w nich grzebal to marne szanse, ze beda jeszcze pracowac tak jak powinny, ale to tylko moje zdanie)
    Aha, ciekaw jestem jak jest podpiety parownik, bo ja np. mialem wpiety rownolegle w obieg nagrzewnicy - efekt byl taki, ze ogrzewanie bylo bardzo liche, nawet gdy instalacja nie pracowala - musialem specjalnie zaslepiac przewody idace do parownika
    Mozliwe, ze o czyms zapomnialem, moze ktos dopisze.

  2. #42

  3. #43
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    Ha! ta informacja o srubce do spuszczania syfu sie przyda napewno, jak bede tankowal to zaleje tego srodka do czyszczenia wtryskiwaczy, zobaczymy.
    Ja jednak mysle o zamontowaniu drobnego ukladu swojego autorstwa ktory bedzie opoznial przelaczenie na zasilanie gazem do momentu osiagniecia przez silnik przynajmniej 40 st celsjusza.

  4. #44
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    na gazniku jak ktos ma chec zakladac gaz proponuje zalozyc blosa zamiast miksera urzadzenie jest super nie dlawi dolotu na benzynie a gaz chodzi b.dobrze .warunek musi byc to dobrze zestrojone.a na wtrysku tylko 4 generacje .sam juz jezdze juz 1.5 roku i jestem zadowolony ostatnio jadac na slask wyszlo mi 11.3 l gazu na 100 ale gaz shelowski

  5. #45
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    W tej instalce ktora ma bassman w swojej Alfie jest parownik, ale nie ma zadnych śrub do regulacji......wszytsko sie ustawia przez podpięcie do komputera. Ale on jest z Lodzi takze serwis Vialle jest blisko o do tego ukladziku własnej produkcji... Skoro firma założyła gaz który działa tak a nie inaczej to nie widze powodu by to zmieniać. Mysle ze wiedzieli co robią, Wkońcu Vialle to nie jest warsztat u Pana Miecia. Zwróćcie uwagę jaki tam jest duży parownik.

  6. #46
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majkel
    W tej instalce ktora ma bassman w swojej Alfie jest parownik, ale nie ma zadnych śrub do regulacji......wszytsko sie ustawia przez podpięcie do komputera. Ale on jest z Lodzi takze serwis Vialle jest blisko o do tego ukladziku własnej produkcji... Skoro firma założyła gaz który działa tak a nie inaczej to nie widze powodu by to zmieniać. Mysle ze wiedzieli co robią, Wkońcu Vialle to nie jest warsztat u Pana Miecia.
    Z drugiej strony nie zdziwilbym sie, gdyby okazalo sie, ze z powodu braku mozliwosci jazdy na benzynie ktos po prostu zwarl czujnik temperatury na parowniku, badz wylaczyl to kryterium w kompie. W kazdym razie ustawianie tego ponownie imho moze tylko zepsuc Ci nerwy. Teraz masz przynajmniej wybor, zawsze mozesz ustawic benzynke, ale jak przyjdzie zima i pojezdzisz sobie na krotkich odcinkach to silnik nie bedzie sie rozgrzewal i bedziesz zmuszony smigac tylko na benzynce.


    Cytat Napisał Majkel
    Zwróćcie uwagę jaki tam jest duży parownik.
    Dokladnie, strasznie mnie intryguje ta jego grubosc

    [ Dodano: 2006-05-23, 08:49 ]
    Cytat Napisał piotriix
    na gazniku jak ktos ma chec zakladac gaz proponuje zalozyc blosa zamiast miksera urzadzenie jest super nie dlawi dolotu na benzynie a gaz chodzi b.dobrze .warunek musi byc to dobrze zestrojone.a na wtrysku tylko 4 generacje .sam juz jezdze juz 1.5 roku i jestem zadowolony ostatnio jadac na slask wyszlo mi 11.3 l gazu na 100 ale gaz shelowski
    Masz u siebie blosa?

  7. #47
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    pisalem ze mam sekwencje ale mialem blosa w volvo i bylo super naprawde duzo lepiej niz na mikserze a co najwazniejsze nie dlawi benzyny

  8. #48
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Jacekk w tej Alfie ni ema problemu z jazda na benzynie i na gazie. Silnik pracuje bardzo ladnie na jednym jak i na drugim. Tylko jak sie dlugo nie jezdzi na benzynie to pozniej wtryski sie nieco zabrudzaja i potrzebuje doslownie chwili zeby zaczal ladnie na benzynce smigac...

  9. #49
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majkel
    Jacekk w tej Alfie ni ema problemu z jazda na benzynie i na gazie. Silnik pracuje bardzo ladnie na jednym jak i na drugim. Tylko jak sie dlugo nie jezdzi na benzynie to pozniej wtryski sie nieco zabrudzaja i potrzebuje doslownie chwili zeby zaczal ladnie na benzynce smigac...
    Ajj, nie zauwazylem Twojej wczesniejszej wypowiedzi, mea culpa ops:

  10. #50
    maestus
    Gość

    Domyślnie

    ahm ... a to jakie koszty były by mniej więcej instalacji. Bo z tego co piszecie to sie chyba nie opyla kupować alfy z gotową instalką bo się moze okazać takim zwyklasem no i ... lipa

Podobne wątki

  1. Jak Twin Spark znosi gazowanie
    Utworzone przez gluble w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-01-2014, 07:34
  2. Znosi w lewo przy silnym hamowaniu.
    Utworzone przez fkkamil w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-03-2012, 12:52
  3. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-12-2010, 22:54
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-01-2010, 10:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory