Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: GT z 1.8TS i/lub 3.2v6 - zagazowanie

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo GT (planowane)
    Postów
    95

    Domyślnie GT z 1.8TS i/lub 3.2v6 - zagazowanie

    Czesc wszystkim

    Zamierzam kupic Alfe Romeo GT. Mial byc JTD bo 'oszczedny' ale jak sie dowiedzialem o mozliwych awariach calego jego osprzetu i ich naprawach idacych w grube tysiace to chyba mi sie odechcialo (+ fakt ze dizel na krotkich dystansach po miescie, do 7km i korki - moj tryb jazdy - nie za bardzo sie nadaje i moze spalic nawet z 10l ropy na 100.

    Zatem mysle o benzynie i ewentualnym dolozeniu LPG do niej.
    Dowiedzialem sie ze JTS to raz slaba konstrukcja (jak loteria? - jednym w miare jezdzi, innym psuje sie na potege?) a dwa ze slabo z nia jesli chodzi chodzi o LPG.
    Zostaje wiec starszy konstrukcyjnie 1.8TS (i brak bezposredniego wtrysku jak w JTS) albo 'marzenie Alfoholika' czyli 3.2V6.

    Nie mialem nigdy gazu w aucie stad szybkie moje trzy pytania (sorry jesli moze troche amatorskie):

    1. Jakie instalacje do nich chodza do nich najlepiej (marka, model i calkowity koszt zalozenia)? - tak zeby to auto chodzilo w taki sposob ze nie czuje sie praktycznie zadnej roznicy jadac na gazie i nie sprawiaja one problemow z eksploatacja.
    Rozumiem ze teraz zaklada sie prawie tylko tzw. sekwencje? A co z tymi najnowszymi instalacjami, ktore wtryskuja ciekly gaz? Sa duzo lepsze?

    2. Gdzie najlepiej zalozyc instalacje polecone w punkcie 1? Mieszkam w Poznaniu, ale jak jest gdzies specjalista w Polsce znany z tego ze 'robi jak nikt inny' to sie przejade nie ma problemu.

    3. Jak to wyglada ze spalaniem w miescie (raczej krotsze dystanse do 10km jednorazowo+korki) po zalozeniu poleconych instalacji w punkcie 1?
    Znalazlem broszure i przeczytalem ze 1.8ts powinna palic 12.2l/100 benzyny a 3.2v6 okolo 18.9l/100. Czy w takim przypadku moge zalozyc ze bede spalal okolo 14l lpg przy 1.8ts i 20l przy 3.2v6?
    Do tego dochodzi tez sprawa tego ze przy gazie i tak te pierwsze 2-3km musze jechac na benzynie i dopiero potem instalacja sama sie przelacza na gaz prawda? A moze w tych instalacjach z cieklym gazem juz tego nie ma i jezdzi sie tylko i wylacznie na gazie?

    Dziekuje pieknie za pomoc i pozdrawiam serdecznie

    ps. moje przebiegi nie beda wielkie, 10-12 tys km rocznie. Glownie w miescie z korkami i krotsze dystanse do 7-10km max w jedna strone.....stad sie troche odmyslilem z JTD....dizel sie meczy w miescie, wolno sie nagrzewa, wiecej pali na krotkich dystansach....no i ten osprzet....jakby zadbac o caly to pewnie z 5-7 tys zlotych (dwumas, turbo, wtryski, egr, klapy wirowe, szpilki przy kolektorach, dpf....o Boze)

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Poszukaj w tym dziale .Wszystko jest już opisane wyjaśnione.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar stasiu018
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    159 SW
    Postów
    99

    Domyślnie

    Ja montowałem Stag 300-6 Premium, na wtryskach baracuda, zgodnie z zaleceniemi GrześiekK. (jeszcze raz dzięki!). Jeżeli chodzi o zakład, to w moim przypadku pierwszy raz zakładali go w 3.2 V6 , albo przynajmniej pierwszy raz zgodnie z takimi wytycznymi (pojedyncze wtryski w podstawy baranów, oraz przewody poukrywane pod baranami). Na gazie zrobionych mam już 10k km (montowany w maju 2015), póki co "odmalować w niepukane" spisuje bez zastrzeżeń.
    Jeżeli chodzi o spalanie to trasa (130-150km/h) oscyluje w okolicach 12 l. Pewnie można uzyskać jeszcze lepszy wynik, ale nie da się jeździć tak V6, a przynajmniej ja nie potrafię - każdy zakręt za bardzo kusi żeby dać jej na wyjściu w gaz, a na autobanach ciężko nie spróbować powkręcać się na 200+.
    U siebie specjalnie korków nie uświadczam, więc spalanie LPG wychodzi w granicach 16 - 17,5 l. W każdym razie, przejeżdżając obok Shell'a i widząc cenę gazu 1,61 banan an twarzy, który pojawia się zawsze przy wsiadaniu do Alfy, staje się jeszcze bardziej widoczny

    mój podtlenek gazotu:
    https://drive.google.com/file/d/0Bxv...ew?usp=sharing
    156 2.4 --> GT 3.2 --> 159 2.0

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo GT (planowane)
    Postów
    95

    Domyślnie

    dzieki za info stasiu018.
    Rozumiem, ze Twoj podtlenek gazotu to jest instalacja IV generacji (za art. w wikipedia pt. 'LPG' ) czyli najbardziej zaawanasowana instalacja gazu w fazie lotnej?
    Mam takie pytanie....czy sam sterujesz kiedy przelaczasz silnik na gaz (po jego nagrzaniu) czy robi to za Ciebie komputer?
    Jesli robi to za Ciebie komputer to jaka odleglosc srednio musisz przejechac, zeby silnik zaczal pracowac na lpg? Martwie sie troche, ze kupie GT 3.2v6, wsadze do niej gaz za 4 czy 5 tysiecy i potem jak bede jechal do roboty 4-5km w jedna strone to gaz mi sie bedzie wlaczal po przejechaniu np 3km (nie wiem, strzelam) czyli z instalacji bede korzystal tyle co nic - i wszystko bedzie bez sensu

    piotriix
    Jak uzywam searcha i wpisuje np '1.8 lpg' czy '3.2 lpg' i zeby mi szukal w podforum LPG Zone to mi nic nie znajduje.
    Masz na mysli zebym poszukal recznie i przepatrzyl wszystkie tematy po tytulach?

    dzieki wielkie

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lesiu.Z
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    ZFA199 oraz ZAR930
    Postów
    533

    Domyślnie

    u mnie w 147 v6 spalanie jest w mieście pomiędzy 13,8 a 16l/100 w zaleznosci od stylu jazdy i pory roku, na trasie nie pamietam ale w okolicach 12-13 bez mulenia.

    Na gaz przełącza się samo, latem w kilkanasice sekund po uruchomieniu silnika, zimą po przejechaniu 1000-1500m
    ZFA199 Abarth Punto 2012 165 dzikich italiańskich horspałerów
    oraz
    ZAR930 145 2.0 20v 155cv Edizione Speciale

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar stasiu018
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    159 SW
    Postów
    99

    Domyślnie

    Tak, jest to instalacja IV generacji. U mnie bardzo podobnie jak u Lesia, 1,5 km to dystans przy większych mrozach (-10), natomiast zazwyczaj przełącza się po ok 1km w zimie.
    156 2.4 --> GT 3.2 --> 159 2.0

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo GT (planowane)
    Postów
    95

    Domyślnie

    dzieki bardzo

    Czy ktos ma doswiadczenie z gazem cieklym (V generacja) w tym silniku 3.2v6 w GT (albo GTA w 147) ?

    Narazie doszukalem sie nastepujacych roznic:
    -ciekla instalka bedzie drozsza od lotnej (IV)
    -ciekly gaz wymaga mniejszej ingerencji w silnik wiec mniej sprzetu jest pod maske wsadzone

    A jak z eksploatacja ? Moze mniej problemow stwarza Vtka niz lotna IV?
    Ojciec mial kiedys gaz w Omedze 2.0 - non stop chodzil poschizowany przez to. Non stop jezdzil na jakies regulacje go gazownika. Strzelalo mu pod maska od czasu do czasu itd. Nie chce takiego czegos - chce w miare bezproblemowe uzytkowanie auta (tym bardziej ze wydaje dodatkowo 4-5 tys na instalacje)

    dzieki

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    GT
    Postów
    19

    Domyślnie

    Ja tak samo jak kolega, myśle o zagazowaniu ale patrząc na ceny 3.2 będę szukał 1.8

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar brute4c
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław / Nowa Ruda
    Auto
    GT 1.8 Twin Spark
    Postów
    162

    Domyślnie

    Podbijam pytanie kolegi Mico, ma ktoś na forum instalację w fazie ciekłej w V6 Busso?

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo GT (planowane)
    Postów
    95

    Domyślnie

    Prosimy o porade

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory