Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: alfa 147 ucieka gaz z pod maski

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    Alfa romeo 147 1.6 TS
    Postów
    111

    Domyślnie alfa 147 ucieka gaz z pod maski

    witam jak w temacie alfa 147 2001r. Założona instalacja brc w 2012.od pewnego czasu czuc na włączonym ogrzewaniu gaz w aucie.Spalanie według moich obliczeń wzrosło o 4 litry na sto kilometrów, i tak jest od 2 tygodni... dzis rano szykując sie na wyjazd włączyłem ogrzewanie i czuć było juz bardzo mocno gaz w aucie , po zatrzymaniu sie i wyłączeniu silnika otworzyłem maske, gaz uciekał pod dużym cisnieniem około 40sekund z okolicy listwy wtrysków a dokładniej z pierwszego wtrysku (tak mysle po ogledzinach).Po sciagnieciu obudowy która osłania silnik sprawdziłem wężyki które są całe tylko lekko przygniecione przez obudowe... Czy macie jakies sugestie ponieważ jutro odaje auto do gazownika i chodzi mi o to zeby mnie nie na ciągnął np. na wymiane wtrysku poniewaz jest nieszczelny ..... prosze o sugestie, pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 v6 Turbo LPG 99r. wersja Super
    Postów
    48

    Domyślnie

    Woda z mydłem i sprawdzasz wszystkie łączenia, najlepiej jakbyś spryskał wszystkie wężyki oraz parownik. Mi uciekał gaz na łączeniu filtra fazy gazowej z wężykiem.

    Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel1986 Zobacz post
    Czy macie jakies sugestie ponieważ jutro odaje auto do gazownika i chodzi mi o to zeby mnie nie na ciągnął np. na wymiane wtrysku poniewaz jest nieszczelny
    X lat wstecz w 156 1.8 T.S. miałem BRC, które spisywało się świetnie. Jedyna usterka przez 100.000km eksploatacji na LPG to właśnie rozszczelniony wtryskiwacz. W czakramie chcieli za jedną szt. chyba 450zł, ale udało się kupić "po znajomości" za 200zł.
    Podejrzewam, że i u Ciebie może być podobna usterka.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Czarek GTV
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Auto
    GTV V6 TB-jest, Spider 2 TS - jest, 159 1,9 JTDm 16V 2006r - sprzedam, 156 2,5 - jest. 147, 1,6 LPG
    Postów
    223

    Domyślnie

    Alces1-ile za wtryskiwacz???? Ja jak dobrze pamiętam za listwę matrix 4 omy (4 wtryski) płaciłem ok 800

Podobne wątki

  1. Pochylone koła. /--\ Tył ucieka na boki Alfa 147
    Utworzone przez adrian14831 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-10-2016, 23:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory