Strona 19 z 48 PierwszyPierwszy ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 471

Temat: LPG do Alfy Romeo Giulietta

  1. #181
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Ja mam zamontowaną instalacje Tartarini w tym silniku 1,4-Tjet 120KM zakładaną w aso Ganinex Katowice.
    Obecnie w Giuliecie 1,4 MA 150KM też założyłem tą samą instalacje ale bezpośrednio w Auto Gaz Katowice bezpośredni przedstawiciel i tam serwisuje
    oba samochody .
    Miałem wybór montażu Staga oraz wtryskiwacze Barakuda +parownik Kam Tur 200KW,cena instalacji w znanym warsztacie była niewiele niższa niż
    Tartarini , na minus włoskiej instalacji to serwisowanie w autoryzowanym zakładzie zablokowany dostęp do komputera gazowego wysokie ceny podzespołów
    w porównaniu do polskiej instalacji oraz mało serwisów zajmujących się tą instalacją.
    Na plus dopracowana technicznie instalacja dedykowana do tych silników trwałe podzespoły.

  2. #182
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    Na plus dopracowana technicznie instalacja dedykowana do tych silników trwałe podzespoły.
    Nie są trwalsze niż polskie podzespoły.
    I nie ma czegoś takiego jak dedykowana.
    To ma zrobić gazownik dobierając odpowiednie komponenty i montując to zgodnie ze sztuką.
    Chcesz mieć trwała i tanią w serwisowaniu instalację to załóż polską.
    Wybierz zakład z dobrymi opiniami np z tej strony
    http://lpg-forum.pl/warsztaty-polecane.html
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #183
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Właśnie zanim decydowałem o wyborze instalacji brałem pod uwagę instalacje polskie ale na forum Fiata Bravo jest cały temat problemów
    właścicieli z instalacjami polskimi dotyczący problemów z tymi instalacjami szczególnie w silnikach 150KM .
    Stag niema na razie rozwiązania.
    Następną kwestią są podzespoły komputer oraz parownik ,Tartarini ma przez Włochów napisany soft do tych silników instalator tylko sprawdza na hamowni
    na podstawie sondy szerokopasmowej jak zachowuje się samochód włączając korekty FTFTM oraz funkcje budowy dynamicznej mapy adaptacyjnej
    ponadto jest funkcja uruchamiania ciepłego silnika na lpg instalacja spełnia wszystkie wymogi rynku europejskiego ,nasze instalacje trudno zalegalizować
    na rynku np.niemieckim.
    Ponadto dostajemy parownik o wydajności 350KW a nie jak mi proponowany Tur 200KW i strojenie na autostradzie .
    Zgadzam się koszt części zamiennych jest niższy i ułatwiony serwis ale cena założenia była podobna jak Tartarini w serwisie polecanym na forum lpg
    zresztą warsztat w znajdował się kilometr od siedziby Auto Gaz Śląsk i tam dowiedziałem się że mają problemy z silnikami Fiata szczególnie 150KM.
    Dla mnie nie miało znaczenie że komputer gazowy jest zablokowany nie zamierzałem bawić się strojeniem i pozostawiam to profesjonalistą.

  4. #184
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    właścicieli z instalacjami polskimi dotyczący problemów z tymi instalacjami szczególnie w silnikach 150KM .
    Stag niema na razie rozwiązania.
    Piszesz bzdury silnik 1.4 jest prosty jak budowa cepa i sterownik do tego tak samo.Jedynie bardziej zaawansowana jest wersja z fiata tipo ale to nie stanowi żadnego problemu.
    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    na podstawie sondy szerokopasmowej jak zachowuje się samochód włączając korekty FTFTM oraz funkcje budowy dynamicznej mapy adaptacyjnej
    To akurat można zrobić na każdym sterowniku z funkcją obd
    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    ponadto jest funkcja uruchamiania ciepłego silnika na lpg instalacja spełnia wszystkie wymogi rynku europejskiego ,nasze instalacje trudno zalegalizować
    Tzw ciepły start jest już od dawna w polskich sterownikach.
    A ty myślisz ,że jakiej produkcji montują w Niemczech
    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    Ponadto dostajemy parownik o wydajności 350KW a nie jak mi proponowany Tur 200KW i strojenie na autostradzie
    A co to za argument. Tur bez problemu obrabia te silniki
    Ja mam KME silver i moje ponad 200 KM obrabia z palcem w d...
    Podaj nazwę i symbol tego parownika bo trudno mi uwierzyć że tartarini ma reduktory obsługujące 470 KM ,ktoś ci niezły kit wcisnął
    Strojenie na autostradzie a montujący polskie sterowniki niby tego nie mogą zrobić?
    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    Dla mnie nie miało znaczenie że komputer gazowy jest zablokowany nie zamierzałem bawić się strojeniem i pozostawiam to profesjonalistą.
    To akurat będzie problem jak ci się coś zepsuje i serwis będzie daaaaleko.

    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    problemy z silnikami Fiata szczególnie 150KM
    Problemem nie jest jaka instalacja tylko kto to montuje
    A na forum fiata opla itd jest cała masa problemów z tartarini i można traktować to a jednak firma do bani.
    Koszt filtrów / niedawno wymieniałem / w tartarini to same części ponad 200 zł
    Polska instalacja i filtry z górnej półki max 60 zł.
    Instalacja tartarini nie jest w niczym lepsza od polskich producentów a wręcz dostępnością serwisową i kosztami podstawowych części bije tartarini na głowę.
    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    silników instalator tylko sprawdza na hamowni
    Z czystej ciekawości pokaz wykres z tego pomiaru.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 20-11-2018 o 15:53
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #185
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Niema co się boksować każdy zakłada co mu pasuje.
    Stwierdziłem że instalacje krajowe mają problem z obsługą tych silników i instalatorzy mają problem z wystrojeniem tych instalacji.
    Następna sprawa to założenie do nowego samochodu i utrata gwarancji ,Ja założyłem w ASO i gwarancji nie utraciłem.
    Nie upieram się że to najlepsza instalacja ale u mnie sprawuje się wyśmienicie .
    Co do filtrów oryginał faza lotna to 30zł faza ciekła 24 zł przegląd razem z kosztem filtrów 150zł.
    Można śmiało korzystać z filtrów Certools cena śmieszna razem z origami to max 15 zł wszystko do nabycia Nagaz24.pl
    Na tym portalu można nabyć wszystkie części do Tartarini.
    Można pytać czy Stag ma rozwiązanie jeśli chodzi o te silniki .
    Jedyny plus to odblokowany komputer ale strojenie bez sondy szerokopasmowej to chyba nie porozumienie,zwykły kowalski tylko może sobie zaszkodzić.
    Jeśli się mylę co do problemów z gazowaniem tych silników to mnie popraw informacja od Silesia-car.pl

    - - - Updated - - -

    Co do parownika to montują RP/G 05 350 KM i tu sprostowanie nie 350KW.
    A co do serwisu też nie oddasz instalacji byle jakiemu serwisantowi a tu bez klucza serwisowego nikt nie pogrzebie w komputerze.
    I to uważam za plus bo gdy autoryzowany serwisant coś z knoci to jest dowód dla centrali Auto gaz Śląsk.

  6. #186
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    Ja mam zamontowaną instalacje Tartarini w tym silniku 1,4-Tjet 120KM zakładaną w aso Ganinex Katowice.
    Obecnie w Giuliecie 1,4 MA 150KM też założyłem tą samą instalacje ale bezpośrednio w Auto Gaz Katowice bezpośredni przedstawiciel i tam serwisuje
    oba samochody .
    Miałem wybór montażu Staga oraz wtryskiwacze Barakuda +parownik Kam Tur 200KW,cena instalacji w znanym warsztacie była niewiele niższa niż
    Tartarini , na minus włoskiej instalacji to serwisowanie w autoryzowanym zakładzie zablokowany dostęp do komputera gazowego wysokie ceny podzespołów
    w porównaniu do polskiej instalacji oraz mało serwisów zajmujących się tą instalacją.
    Na plus dopracowana technicznie instalacja dedykowana do tych silników trwałe podzespoły.
    Jaką pojemność zbiornika masz? Ile Ci realnie wchodzi gazu do tego zbiornika? I gdzie masz zamontowany przełącznik? Fajnie byłoby jakbyś wrzucił zdjęcie tego przełącznika i jego umiejscowienie.
    Ostatnio edytowane przez XJ6 ; 20-11-2018 o 19:26

  7. #187
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Swoją drogą jaki jest sens zarówno praktyczny jak i ekonomiczny pakować do silnika o mocy 150KM drogi reduktor, który w teorii wyrabia 350KM?

  8. #188
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Zbiornik 47 l wysokość 203 mm średnica 630 mm wchodzi około 36-37 l lpg.
    W alfie 5cm powyżej podłogi w bagażniku.
    Nikogo nie namawiam do montażu włoskich instalacji akurat u mnie sprawdza się dobrze w dwóch silnika T-jet oraz 1,4 MA .
    Ogólnie silniki miał fabryczne instalacje w alfie 120KM z początku produkcji a teraz w Tipo chociaż sedana już nie sprzedają z lpg.
    W Cinsofcie jak usłyszeli że zagazowałem alfe to raczej nie polecali montażu lpg do silnika MA.
    Chciałem zrobić program na 180KM ale strojenie tylko na benzynie Cinsoft a następnie dostrojenie lpg w Katowicach.
    Zostawiłem to na nowy rok.

    - - - Updated - - -

    A taki że silniki z turbo muszą mieć znaczącą nadwyżkę mocy by obsłużyć te silniki.
    Trzeba brać pod uwagę jakość naszego gazu stopniowy spadek wydajności parownika z przebiegiem oraz brak spadków ciśnienia na reduktorze z
    większą wydajnością.
    Mały reduktor z niewielką nadwyżką będzie miał większe różnice ciśnienia w zależności od obciążenia.

    - - - Updated - - -

    Ogólnie zarzut do instalacji włoskich to cena i drogi serwis trzeba się przyzwyczaić że producent instalacji nie pozwala na majsterkowanie w komputerze gazowym.
    Zresztą w nowych alfach też już montują zabezpieczenie w komputerze samochodu by tylko serwis miał do niego dostęp takie czasy

    - - - Updated - - -

    Następną sprawą to sens instalacji lpg są to ostatnie silniki w których ma sens montaż lpg jednak nowe silnik to wtrysk bezpośredni i tu tylko dedykowane instalacje ,które kosztują krocie a biorąc pod uwagę jakość polskiego gazu to proszenie się o kłopoty.
    Awarie pompy niskiego i wysokiego ciśnienia.
    Fokus ma tego typu instalacje koszt 10,5tys sporo trzeba jeździć by się zwróciła i zarobiła na siebie.

  9. #189
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    A taki że silniki z turbo muszą mieć znaczącą nadwyżkę mocy by obsłużyć te silniki.
    Trzeba brać pod uwagę jakość naszego gazu stopniowy spadek wydajności parownika z przebiegiem oraz brak spadków ciśnienia na reduktorze z
    większą wydajnością.
    Mały reduktor z niewielką nadwyżką będzie miał większe różnice ciśnienia w zależności od obciążenia.
    Pytanie było nieco retoryczne. Po prostu nie ogarniam sensu montowania reduktora z nadwyżką rzędu 130% inny niż tylko nabijanie kosztów, skoro tą samą moc spokojnie przez lata będzie ogarniał znacznie mniejszy i tańszy reduktor

  10. #190
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Jeśli za instalacje polską miałem zapłacić tyle samo co za Tartarini to wybrałem włoską bo oferowała lepsze parametry.
    To tak jak wybór Giulietty z silnikiem 120=170KM a velocze za te same pieniądze co byś wybrał.
    Różnica w cenie parowników jest duża Tur około 220 zł Tartarini 800zł to pytanie dlaczego polska instalacja u polecanego gazownika kosztowała tyle samo.

Podobne wątki

  1. Romeo Giulietta QV
    Utworzone przez Luc w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-07-2017, 00:06
  2. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  3. Alfa Romeo Giulietta TCR
    Utworzone przez cousteau79 w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2015, 11:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory