Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Problem z ALFĄ 146

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Auto
    była AR 146 1.6 TS 99r, jest Lancia Lybra 1.8
    Postów
    328

    Domyślnie

    Z tego co słyszałem to autka z instalacją gazową nie za bardzo lubią stożki.A co do świra na benzynie to podczas montażu gazu mogli ci spieprzyć jednostkę sterującą.Mój znajomy tak miał i musiał całą centralkę od benzyny zmienić.Mam nadzieję że w Twoim przypadku nie bedzie tak źle
    Zaraziłem się wirusem alfa

  2. #12
    kali146
    Gość

    Domyślnie

    witam co do mojego tematu-mianowicie wszystko wróciło do normy miałem pekniętą gume pomiedzy przepustnicą a przepływomierzem i od tego dostawał świra lewe powietrze narazie potraktowałem ja silikonem bo niewiem gdzie mogę dostac coś takiego może ktoś ma lub wie gdzie to można dostać i za ile bende wdzięczny.

  3. #13
    Jarencja
    Gość

    Domyślnie

    Witaj Kali.
    Widzę, że nie bałeś się i zagazowałeś swoją niunię.
    Powiem ci tak, miałem gaz w swojej a jeżdzę 155 2.0 16V TS z 1997r. Instalacja BRC JUST i niestety dwa razy musiałem zmieniać przep ływkę a jeśli twoja jest 4 pinowa to może być problem.
    Poza tym częste wymiany świec, padła sonda lamda-może ze starości a może od temperatury.
    Co jakiś czas pojawiał się potężny strzał pod maską i praktycznie prócz połamanych zaczepów filtra powietrza diabli brali przepływkę.
    Finał był taki że w końcu rozprogramował się komp, zapaliła się czerwona lampka wtrysku i autko przeszło w tryb awaryjny.
    Co gorsza pewnego dnia nie mogłem już jej odpalić i auto znalazło się u pana Grabowskiego.
    Serwis też nie mógł sobie poradzić.
    Tak więc moja oszczędność na gazie odbiła się na nowych częściach i robieniu centrali praktycznie od nowa.
    Wywaliłem gaz i jest ok mniej więcej od 1.5 roku.
    Pozdrawiam i życzę miłej jazdy.
    Ps. Jęśli gaz do 16v twin spark to tylko sekwencja, każdy inny system przy zmiennych fazach rozrządu nie zdaje egzaminu.

  4. #14
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    sory stary ze cia tak powiem ,,to nie oszczednosc na gazie ci sie zemscila tylko sknerstwo na instalacji a na dodatek zalozyles jeden z najgorzych lpg jakie produkuja

  5. #15
    Jarencja
    Gość

    Domyślnie

    Skoro założyłem najgorszą lpg jakąprodukują to powiedz mi jaka jest najlepsza.
    Musisz być niebywałym znawcą tematu skoro wyciągasz takie wnioski.
    Jakoś wielu znajomych ma brc i sobie chwalą a i u znajomego w nowiutkim OPLU ASTRZE II założyli w salonie BRC.
    Skoro uważasz że instalacje II generacji sprawdzają się w twin sparkach 16v to się grubo mylisz.
    Przy zmiennych fazach żadna instalka II generacji nie da rady, zawsze w najmniej oczekiwanym momencie może strzelić a co za tym idzie uszkodzić przepływkę która w boschu kosztuje około 2000 zł.
    Żaden zakład nie da ci na to gwarancji i zawsze winę zwalą na instalację oryginalną enzynową.
    Poza tym jest wielu partaczy którzy montując lpg w twoim aucie uczą się.
    Tak więc mój drogi jeśli już lpg w twin sparku to tylko sekwencja!!!
    Pozdrawiam.

  6. #16
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    stary nie denerwuj sie bo i nie ma o co samo brc jako firma jest ok. tylko serownik do lpg do d... zreszta sam po czesci odpowiedziales sobie sam ts ..ow nie powinno sie gazowac na drugiej generacji choc wlosi juz sprzedaja specjalne emulatory wlasnie do ts alfy czyli przy dobrych checiach i wiedzy montarzystow sie da ale czy warto? jezeli instalacje kme zalozyc mozna juz za 2500 2700. ps. usun te powtarzajace sie posty . co do znastwa lpg . nie twierdze ,ze nim jestem ale potrafie liczyc .2000 za dobrze zestrojana 2 generacje trzeba zaplacic ,jeden strzal i instalka moze kosztowac plus 1000 co daje juz 3000 .sam mialem dylemat jaka zalozyc ale jak policzylem jw. to wyszlo mi ze albo 4 generacja albo wcale nie zakladam.jednej rzeczy nauczylem sie przy lpg.nie wolno ufac gazownikom ich rzekomej wiedzy i znajomosci tematu. generalnie jest opinia ,ze makarony trudno sie gazuje i trzeba wlozyc sporo pracy i wiedzy aby to chodzilo tak jak powinno! pozdrowienia aha nie porownuj opli i innych pancerwagonow to sa samochody z silnikami nie wysilonymi i dosc prostymi w konstrukcji a jezeli myslisz ,ze te auta chodza bezproblemowo na 2 generacji to poczytaj na jakis forach lpg ile oni maja z tym problemow i co ciekawe zadziwiajaco malo jest tam opisow dotyczacych alf

  7. #17
    Jarencja
    Gość

    Domyślnie Problem z ALFĄ 146

    Cześć.
    Nie denerwuję się :wink: tylko chodziło mi o to że każdy daje dobre rady ale jak przychodzi co do czego to też ma duże kłopoty.
    Ja nie wstydzę się mówić o swoich złych doświadczeniach i może z tego względu tak zareagowałem.
    Potwierdzam zdanie o partaczach którzy zabieraj się za montaż a nie mają pojęcia co robią.
    No cóż, chyba nie tak prędko to się zmieni bo każdy albo prawie każdy patrzy jak by wyrwać kaske i nie brać na siebie odpowiedzialności.
    A jeśli chodzi o porównywanie z pancerwagonami to nie ma żadnego porównania.
    Pozdrawiam

  8. #18
    oleczka198
    Gość

    Domyślnie

    mialam podobnie mialam zla instalacje zalozona no to niestety musialam na serwis jechac bo nikt inny sie niechcial podjac a jak chcieli to spiewali 1800zl a w "solo" zaplacilam 600 zl w tym ze wywalili mi cala elektryke od instalacji i wstawili centralke brc oraz wiazke brc ale teraz samochod chodzi rowno no i nie pali 22na 100 tylko 12l i juz nie mam problemow z kontrolka od wtryskow i normalnie chodzi na bezynie bo wczesniej byly z tym problemy i mam gwarancje na 2 lata co jest dosyc istotne :mrgreen:

Podobne wątki

  1. [147] Problem z Alfą
    Utworzone przez ReZ w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-12-2014, 16:07
  2. Problem z Alfą 147 2,0 TS
    Utworzone przez samochodziaż111 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-01-2013, 18:54
  3. Problem z Alfą!!z Alfą
    Utworzone przez Remik753 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 18:14
  4. [146] Problem z Alfą!!z Alfą
    Utworzone przez Remik753 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 16:27
  5. problem z alfą
    Utworzone przez Jarooo w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 08:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory