Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: [156] Sekwencja Teleflex AG SGI II - szukam kabelka

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie [156] Sekwencja Teleflex AG SGI II - szukam kabelka

    Witam
    Mam Alfę 156 2.0TS z 99r z założona we Włoszech instalką gazu firmy Teleflex AG SGI II.
    A że wspomniana wyżej instalka kaprysi, potrzebuję kabelka do podłączenia tej sekwencji do kompa.

    Od razu napiszę że:
    1. Do najbliższego warsztatu z kabelkiem mam 50km, trzeba się zapisać 3 tygodnie wcześniej w kolejkę i podłączenie kosztuje 150zł plus koszty ewentualnej naprawy która w przypadku tej instalki może bardzo boleć,
    2. Nie jest to AG SGI type I tylko type II i nie wystarcza tu zwykły trójżyłowy kabelek podłączany do portu szeregowego peceta,
    3. Kabelki są do kupienia w sklepie - ale ich cena (390zł) jest dla mnie niewspółmierna do wartości elementów z których są zbudowane.
    4. Szukałem w necie przez ostatnie 2 tygodnie - nic nie ma lub są to serwisy zastrzeżone dla autoryzowanych warsztatów, albo ja jestem ślepy,
    5. Chwilowo nie stać mnie na wymianę instalki na Staga, chyba że koszty naprawy mnie do tego zmuszą.

    Konkrety:
    1. Tę instalkę podłącza się do peceta przez tzw "k-line konwerter", oznaczenie producenta: "AG K-line converter AG 258111" lub w Polsce "AGT 163" (małe pudełeczko na kablu),
    2. Wyjście z centralki gazu do peceta to trzy przewody: +12V, masa i k-line. K-line jest linią dwukierunkową - odbywa się nią zapis i odczyt danych do i z centralki gazu.


    Poszukuję:
    1. Tego "k-line konwertera" czyli kabelka do podłączenia mojej sekwencji do kompa do kupienia w przyzwoitej cenie lub,
    2. Schematu tego "k-line konwertera" lub,
    3. Kogoś kto ma taki kabelek i mógłby mi go wypożyczyć dosłownie na parę godzin celem oględzin, sfotografowania jego elektroniki lub chociaż przysłać dobrej jakości fotki jego elektroniki - płytka strona elementów i strona druku), lub
    4. Kogoś z okolicy Puław (woj. lubelskie) kto ma taki kabelek i mógłby mi pokazać jego wnętrze celem sfotografowania.

    Mam podstawowe przygotowanie z elektroniki, mogę taki kabelek zrobić sam. Domyślam się na jakich podzespołach jest zbudowany i jego samodzielne wykonanie zamknie się kwotą około 30zł, ale dochodzenie metodą prób i błędów zajmie trochę czasu i kasy.
    Ponieważ pojawia się coraz więcej AR 156 z taką instalacją gazową (a jest trochę upierdliwa) to taki kabelek może przydać się paru osobom, a część z nich może uniknie wymiany instalki gazowej....

    Zobowiązuję się do zamieszczenia na forum schematu działającego kabelka (k-line konwertera), oraz artykułu na temat tej instalacji gazu zawierającego jej opis, uwagi z użytkowania i porady.
    Proszę o pomoc jak wyżej, Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJĘ
    robert

    Ps. Mam nadzieję że ten układ ze schematu (trzecia fotka) połączy się z ecu sekwencji. Przy okazji zapytam: czy ktoś wie co to jest? VAG? interfejs K-L? interfejs KK-L? (pytam bo plik nazywa się vag_sch a w tabelce jest napisane KL interface)

    Czym różni się K-L od KK-L? Piszą, że ma podwójną linię K a na schemacie widać tylko jedną? (patrz 4 fota - to ma być dual K-L Line a są tylko pojedyńcze linie K i L)

    To z piątej foty nie łączy się z AG SGI II

    Bubu321 czy wiesz może jakimi interfejsami są układy z foty trzeciej i czwartej i z którymi programami współpracują?
    Ostatnio edytowane przez r-sokol ; 07-10-2009 o 20:38
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Wydaje mi się że czyms takim się dogadasz z tą instalacją => http://viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=29

    Ewentualnie możemy możemy się umówić, mam w domu dwa interfejsy OBD ktore powinny dać radę z kominikacją z twoją instalacją w razie czego odzywaj się na PRIV.

    pzdr. Grzesiek
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Grzegorzu dzięki!
    Jak się nie uda połączyć z sekwencją za pomocą układów z foty trzeciej lub czwartej lub się uda i odczytam kody błędów (bo się zapisały w pamięci ecu gazowego) to najprawdopodobniej się zobaczymy, bo sekwencja kaprysi (czyli coś ma uszkodzone) i będzie mi potrzebna pomoc lub porada przy interpretowaniu wyników i szukaniu usterki.
    W tej chwili sekwencja przerzuca z powrotem na benzynę jakby w zbiorniku brakowało gazu (a jest) i co gorsza nie zawsze. Bez odczytania kodów błędów nawet nie wiem czego szukać.
    Pozdrawiam - robert
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Alfa 156
    Postów
    1

    Domyślnie witam

    Udało się połączyć przy pomocy tego kabelka?
    Jeżeli tak to prosiłbym o więcej informacji.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [145] 1.4 TS, LPG sekwencja
    Utworzone przez Konewka w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-06-2014, 13:28
  2. [166][3.0 V6] Sekwencja BRC ustawienie
    Utworzone przez trz w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-06-2011, 19:48
  3. Sekwencja
    Utworzone przez Kosi4r w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-10-2008, 07:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory