Strona 11 z 34 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415161718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 333

Temat: LPG w JTS

  1. #101
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Ze względu na małą ilość JTS-ów a zagazowanych jest jeszcze mniej trudno o jakieś sensowne porównania.
    Jedną wielką prawidłowością jest zwalanie winy za awarię silnika na instalację LPG .
    Jest tak prawie za każdym razem.
    Wystarczy poczytać fora różnych marek.
    Moja Bella

  2. #102
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Amsterdam / Wodzisław Śląski
    Auto
    AR 159 2.4 Q4 Ti
    Postów
    182

    Domyślnie

    Odgrzeje trochę kotleta bo już prawie rok minął od czasu jak pisałem do autogazholandia, a przymierzam sie do zakupu kolejnej Alfy już od jakiegoś czasu.

    Interesował się ktoś może czy coś w temacie instalacji do JTS się rozwinęło? Trochę robiłem rozeznanie w sprawie ICOM'a i wygląda że w Polsce tylko autogaz holandia jest wyłącznym dystrybutorem tego ustrojstwa, stąd cena za instalację...

    Wyszło może coś nowego na rynek w fazie ciekłej kompatybilne z JTSem?
    AR 159 2.4 Q4, Ti '09 Sedan

  3. #103
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał noe9 Zobacz post
    Wyszło może coś nowego na rynek w fazie ciekłej kompatybilne z JTSem?
    nic się nie zmieniło, icoma u nas nie zamontujesz bo dystrybutor jest tak upośledzony że szkoda pisać.

  4. #104
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    383

    Domyślnie

    jest "oficjalna" premiera z sesją zdjęciową LPG w 3.2 JTS.
    http://lpg-forum.pl/alfaromeo-159-3-...zw-t43663.html

    Co prawda nie jest to wtrysk bezpośredni który mnie interesował ale zapewne sporo tańsza i realna do montażu w PL alternatywa.

    Kto następny do testów ? Bo wtrysku ciekłego to raczej się nie doczekamy. Co prawda można jechać na montaż ICOM-a JTG HP do Niemiec ale na przeglądy i ewentualne serwisy to już nie za bardzo ...

  5. #105
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hitman047
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Bella 156 2.0 TS Niebieska piękność :) - kiedyś. Obecnie -> KIA PROCEED GT 2020,Poszukuje-Stelv
    Postów
    828

    Domyślnie

    Kurcze, mogło by coś ruszyć w temacie bo będzie pomysł na nowe auto Taka 159 3.2 Q4, albo 1,75 TBi było by też spoko

  6. #106
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    Alfa 2.0 JTS
    Postów
    46

    Domyślnie

    Witam, po tym jak przeczytałem wszystkie negatywne opinie i tych kilka pozytywnych o gazie w bezpośrednim wtrysku kupiłem i zagazowałem alfę 156 2.0 JTS 166koni. Mam gwarancję między innymi na wtryski benzynowe. Będę informował o ewentualnych problemach z tym autem. Nadmienię że u mnie występowała minimalnie nierówna praca silnika- przed założeniem gazu

  7. #107
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTS156LPG Zobacz post
    Nadmienię że u mnie występowała minimalnie nierówna praca silnika- przed założeniem gazu
    Prawdopodobnie masz walnięty któryś z wtryskiwaczy benzynowych.
    Jeśli na gazie pracuje poprawnie to na bank wtrysk od benzyny.
    Moja Bella

  8. #108
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    159 2006 2.2jts sedan full manual
    Postów
    27

    Domyślnie

    We włoszech jest sporo 1.9 i 2.2 z instalacją CNG.

  9. #109
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcel111 Zobacz post
    We włoszech jest sporo 1.9 i 2.2 z instalacją CNG.
    No bo przecież nie Polacy wymyślili zasilanie gazowe , obojętnie czy LPG czy CNG.
    Polska to nie pępek świata jak się nie którym wydaje.
    JTS-y z zasilaniem LPG były w Szwajcarii sprzedawane zanim w ogóle u nas o nich usłyszano.
    Moja Bella

  10. #110
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Żeby ukrócić dywagacje czy gaz w JTS da się zamontować, czy nie - DA SIĘ. Tylko to nie ma najmniejszego ekonomicznego sensu, nikt też nie jest w stanie podać żadnych wiarygodnych informacji dotyczących żywotności wtryskiwaczy benzynowych czy głowicy silnika po takiej operacji - zbyt mało samochodów z JTS-ami jeździ zagazowanych. Instalacja taka, jak powinna być w tym aucie - to instalacja najnowszej generacji z wtryskiem BEZPOŚREDNIM gazu z użyciem WTRYSKIWACZY BENZYNOWYCH. Tylko to gwarantuje odpowiednie chłodzenie wtryskiwaczy benzyny i zapobiega ich zatarciu/zapieczeniu przy silnikach z wtryskiem bezpośrednim. Niestety ŻADEN producent na dzień dzisiejszy nie oferuje DEDYKOWANEJ do JTS-ów instalacji gazowej (jest instalacja do 1.75 TBi, nie znam na razie nikogo, kto takie coś by miał na pokładzie) - tak więc pozostaje rzeźba z adaptacją czegoś, co teoretycznie powinno jeździć w innym aucie. Kto się tego podejmie - nie wiem, nie znam takiego asa, który zagwarantowałby klientowi, zostawiającymi grube tysiące złotych za instalację LPG, że jakaś kombinowana instalacja w JTS-ie będzie działać dobrze i montażysta weźmie za to odpowiedzialność. Reszta (instalacje 80% LPG, 20% Pb) to tylko półśrodki...
    Dlatego też nie ma najmniejszego sensu myślenie o gazowaniu JTS - przynajmniej na dzień dzisiejszy.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory