Strona 16 z 34 PierwszyPierwszy ... 67891011121314151617181920212223242526 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 333

Temat: LPG w JTS

  1. #151
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.0 JTS 2004
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz156 Zobacz post
    Coś się posunęło w temacie?
    Póki co umówiłem się na oględziny, wycenę itp. w Filartechu w Łodzi, panowie wstępnie gotowi podjąć się zadania. Mam też ofertę z warsztatu, w którym instalację zakładał nasz forumowy kolega oraz z Simex z Częstochowy. Generalnie to większy problem jest z terminami u gaziarzy niż z moją Alfą :-P Przeważnie proponują instalację na STAG-u DPI 400, częstochowski Simex dodatkowo robi na OMVL Dream XXI ID - nie wiem który zestaw lepszy, pewnie STAG z uwagi na popularność... Ponadto brak jednoznacznych opinii na temat tego Simeksu jako warsztatu. Cenowo to ok. 4000 zł. A, jeszcze jedno, ponoć ten STAG DPI 400 już "oficjalnie" wspiera JTS-a, ale o szczegóły to już trzeba by gaziarzy wypytać... Jeśli jest tu jakiś zorientowany to niniejszym prośba o wypowiedź.

  2. #152
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    1

    Domyślnie

    Jestem ciekaw jak będzie się u ciebie sprawować u ciebie ta instalacja jak ją zamontujesz i czy rzeczywiście będzie to oszczędność. Może z gazem 156 bardziej opłaca się niż JTD. Mam tutaj też na uwadze też nowe przepisy dotyczące wjazdu do centrów dużych miast.

  3. #153
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.0 JTS 2004
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mates Zobacz post
    Jestem ciekaw jak będzie się u ciebie sprawować u ciebie ta instalacja jak ją zamontujesz i czy rzeczywiście będzie to oszczędność. Może z gazem 156 bardziej opłaca się niż JTD. Mam tutaj też na uwadze też nowe przepisy dotyczące wjazdu do centrów dużych miast.
    Też jestem ciekaw, bo opinie zdarzają się różne, ale są to w większości opinie typu "słyszałem, że...", albo "na forum takim, a takim pisali, że..." - czyli, podsumowując, jeśli sam nie sprawdzisz, to się nie dowiesz. Nie mam też w zwyczaju dyskutować z teoretykami ("to nie może działać"). Zdecydowałem się na instalację LPG, bo doliczam jej koszt do ceny zakupu auta, a zatem kompletnie nie interesuje mnie po ilu km się to zwróci. Tak więc nawet gdyby oszczędności na tankowaniu wynosiły 40-50%, to i tak jest to oszczędność. Może za 20-30 tys. km zepsują się te cholerne wtryskiwacze, może w diesel'u kolegi za te same 20-30 tys. km zdarzy się identyczna awaria, tylko droższa w naprawie... W autach 10 lat i więcej wszystko może się zdarzyć, dziś jeździsz 100% sprawną maszyną, jutro dzwonisz po lawetę. Chcesz mieć gwarancję długich, bezawaryjnych przebiegów, kup fabrycznie nowe. Wolę LPG+PB niż Diesel'a, także z uwagi na koszty remontów, a że mój JTS na PB chodzi idealnie (sprawdzone, potwierdzone), to bardzo prawdopodobne, że i na LPG będzie git. Pod warunkiem, że gaziarz się spisze - i dlatego czekam na termin w zaufanym warsztacie. Ustrzeliłem bardzo dobry egzemplarz poliftowej 156-ki, mam więc nadzieję, że trochę pojeździ. A z koniecznością dokładania do używanego auta jestem pogodzony, więc nie marudzę na rzeczywistość.

  4. #154
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.0 JTS 2004
    Postów
    48

    Domyślnie

    Mała aktualizacja: po kolejnej rozmowie z kolejnym super doświadczonym gaziarzem pojawiła się opcja zrobienia instalacji na AGIS DIRECT, czyli wykorzystującej oryginalne wtryskiwacze benzynowe. Cena na dziś - 8500 zł. Zdanie-klucz, które padło w trakcie konkretnej rozmowy, to że jest to system, który _TEORETYCZNIE_ najlepiej działa z JTS-em. I mnie osobiście właśnie nie cena tego systemu odstrasza, ale fakt, że montaż tego jest jeszcze większym eksperymentem niż rozwiązania pośrednie (LPG+PB), o których tu dyskutujemy. Nie wiadomo czy gaz, nawet podawany bezpośrednio, będzie miał takie samo działanie na układ wtryskowy jak benzyna. Nie wiadomo co z trwałością tego i jakie ewentualne inne problemy czekają potencjalnego nabywcę. Mamy więc wybór pomiędzy drogim sprzętem, który _TEORETYCZNIE_ powinien działać, a rozwiązaniem "kombinowanym", które jest obarczone pewnym ryzykiem, ale jednak jest to ryzyko znane i jego ewentualny koszt można przynajmniej wstępnie oszacować. Ponadto gaziarze nazbyt często szafują stwierdzeniem "panie, robiłem już te silniki i mi ludzie z pretensjami po roku przyjeżdżali..." Na pytanie ile konkretnie tych silników robiłeś, pada odpowiedź 1-2. O stan początkowy tych jednostek też wywiedzieć się nie można. Zatem wniosek taki, że jeśli z silnikiem po zagazowaniu coś niedobrego się dzieje, to nie wiadomo czy przyczyną jest LPG samo w sobie, czy bardziej zestaw czynników/okoliczności - rozsądek nakazuje uznać, że w 99% przypadków to drugie. Stąd mój wybór pada na instalację "kombinowaną", z którą przynajmniej kilka warsztatów w kraju ma już niezłe doświadczenia, w JTS-ach oczywiście. Odezwę się ponownie w temacie w lipcu, po założeniu LPG (taki termin niestety). Zestaw, na którym to pójdzie: STAG 400-4 DPI, HANA2000 4x pojedyncze, reduktor Magic III evo 2, strojenie softem w wersji developerskiej, pozwalającym głęboko grzebać w sterowniku - info od speca, który będzie to montować. Zrobił już kilka JTS-ów. Jeżdżą. Pozdrawiam.

  5. #155
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Patrz jak przez te 4lata odkąd założyłem LPG do swojego się zmieniło.
    Dziś przynajmniej jest jakiś wybór i są jakieś realne doświadczenia.
    W tedy nie miałem żadnego wyboru za to teoretyków sceptyków całą masę.
    Druga sprawa że Alf w ogólnie dobrym stanie też z roku na rok jest więcej.
    Moja Bella

  6. #156
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Gt 2.0 JTS
    Postów
    44

    Domyślnie

    No i jak wygląda sytuacja gazu na dzień dzisiejszy? Również posiadam Alfę GT 2.0 JTS i koszty eksploatacji przerastają delikatnie moją 19 letnią kieszeń. Kocham ten samochód, ale jego ogromnym minusem jest to 12 literków.
    Da radę zrobić ten gaz jakoś porządnie żeby fura jeździła?

  7. #157
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slizu Zobacz post
    No i jak wygląda sytuacja gazu na dzień dzisiejszy? Również posiadam Alfę GT 2.0 JTS i koszty eksploatacji przerastają delikatnie moją 19 letnią kieszeń. Kocham ten samochód, ale jego ogromnym minusem jest to 12 literków.
    Da radę zrobić ten gaz jakoś porządnie żeby fura jeździła?
    Mamy Ci całe kompendium w jednym poście na tacy podać? Wystarczy kilka stron wstecz poczytać a nie liczyć na powtarzanie w kółko.

  8. #158
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slizu Zobacz post
    No i jak wygląda sytuacja gazu na dzień dzisiejszy? Również posiadam Alfę GT 2.0 JTS i koszty eksploatacji przerastają delikatnie moją 19 letnią kieszeń. Kocham ten samochód, ale jego ogromnym minusem jest to 12 literków.
    Da radę zrobić ten gaz jakoś porządnie żeby fura jeździła?
    Nie sztuką jest kupić....

  9. #159
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    Alfa 2.0 JTS
    Postów
    46

    Domyślnie

    Witam, ja aktualizuję krótko swoje wrażenia z jazdy 156 2.0 JTS z gazem- dobijam do 20tyś km. Wstępnie były problemy z regulacją tego gazu- gazownik nie umiał poradzić sobie z przełączaniem benzyna- gaz. Jednak to zostało wyregulowane, teraz auto jeździ,nie dzieje się absolutnie nic. Jak tak dalej pójdzie to na rocznicę założenia gazu będę miał już instalację spłaconą.
    Ostatnio edytowane przez JTS156LPG ; 27-07-2015 o 11:58

  10. #160
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.0 JTS 2004
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTS156LPG Zobacz post
    Witam, ja aktualizuję krótko swoje wrażenia z jazdy 156 2.0 JTS z gazem- dobijam do 20tyś km. Wstępnie były problemy z regulacją tego gazu- gazownik nie umiał poradzić sobie z przełączaniem benzyna- gaz. Jednak to zostało wyregulowane, teraz auto jeździ,nie dzieje się absolutnie nic. Jak tak dalej pójdzie to na rocznicę założenia gazu będę miał już instalację spłaconą.
    Dobrze wiedzieć, bo ja z tym samym gazownikiem działam... ;-) Pogratulować. Moja piękna wciąż jeszcze czeka na termin, ale w sierpniu będzie już ogarnięta. Podzielę się wrażeniami również.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory