Strona 17 z 34 PierwszyPierwszy ... 789101112131415161718192021222324252627 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 333

Temat: LPG w JTS

  1. #161
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    Alfa 2.0 JTS
    Postów
    46

    Domyślnie

    Termin czego? Mam nadzieję że to termin założenia instalacji, a nie termin regulacji

    Dopilnuj sobie w razie czego żeby wszystko porobili, bo jak wszędzie- przed zapłaceniem jest wszystko super, a po zapłacie już nie mają nagle czasu

  2. #162
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.0 JTS 2004
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTS156LPG Zobacz post
    Termin czego? Mam nadzieję że to termin założenia instalacji, a nie termin regulacji

    Dopilnuj sobie w razie czego żeby wszystko porobili, bo jak wszędzie- przed zapłaceniem jest wszystko super, a po zapłacie już nie mają nagle czasu
    ...jak w większości warsztatów :-P

    Oczywiście miałem na myśli termin montażu. Są wakacje, trzeba swoje odczekać.

  3. #163
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.0 JTS 2004
    Postów
    48

    Domyślnie

    Wczoraj mój JTS przeszedł operację zmiany płci, tzn. został zagazowany. Działa, jeździ, instalacja niewidoczna i jej działanie w zasadzie niewyczuwalne. Benzynę połyka do prędkości obrotowej ok. 900, powyżej tej wartości idzie gaz. Przejechałem dopiero 300 km od montażu, więc jeszcze nie ma o czym pisać - ale odnotowuję, że działa i to poprawnie, choć tak wielu straszyło i nadal straszy, że działać nie powinno... Gwarancja na 100000 km bez limitu czasowego, obejmuje również ewentualne awarie wtryskiwaczy benzyny.
    Dla zainteresowanych spalaniem i ekonomią: te 300 km przejechałem nocą w 80% drogą ekspresową/autostradą, prędkość podróżna 140-170 km/h, ale bardziej to drugie :-P Pozostałe 20% to drogi międzymiastowe z ograniczeniami do 70 km/h, dużo zakrętów, dużo przyspieszania/hamowania, sporo świateł. Wyszło 12l gazu + 1,6l benzyny na 100 km. Nie oszczędzałem. Jest to luźno licząc ok. 30 zł za 100 km przy dzisiejszych uśrednionych cenach.
    W razie zainteresowania mogę podesłać namiar na warsztat, który naprawdę dobrze sobie radzi z JTS-ami, na tyle już dobrze, że mój wystrojono w godzinę (aczkolwiek nadmienię, że mój na benzynie chodzi perfekt, a to podstawa). Można więc chyba niniejszym odtrąbić, że JTS-y DAJĄ SIĘ GAZOWAĆ w cenie 4300 zł.
    Niedługo kolejne update'y, po zrobieniu większych dystansów i kolejnych regulacjach.
    Pozdrawiam...

  4. #164
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.0 JTS 2004
    Postów
    48

    Domyślnie

    Mały update: po przejechaniu 3000 km nadal działa, w dodatku bez zarzutu. Większość z tej puli zrobiona na autostradach europejskich z prędkością podróżną przepisową, czyli ok. 140 km/h. Pali wówczas ok. 10 l gazu. Benzyna - śladowa ilość. Deptanie 170-180 km/h przekłada się na 12 l spalania. Zauważyłem nieco mniejszą moc na gazie, myślę, że jakieś 10%, w niektórych przedziałach prędk. obr. silnika. Może jest to do wyregulowania, a może tak już będzie, zresztą wkrótce pierwsza regulacja po montażu, więc zobaczymy. Spalanie w cyklu typowo miejskim właśnie mierzę, dotąd nie miałem okazji.
    Pozdrawiam

  5. #165
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfa romeo 159 3.2 jts q4
    Postów
    1

    Domyślnie lpg w jts

    witam,jezdze od niedawna prawda alfa 159 jts 3.2 Q4 ale zalozylem gaz i musze stwierdzic ze jezdzi bardzo dobrze spalanie okolo15-17 gazu i 1.5-2l na 100.
    Co jest ciekawe dostalem gwarancje na 100000km na instalacje gazowa.
    Narazie wszystko gra,jedynym mankamentem ktorego nie potrafie ogarnac jest to ze komputer zczytuje realne spalanie benzyny i co jakis czas musze tankowac benzyne pare litrow doslownie bo widzi pusty zbiornik.
    Moze ktos wie jak to ogarnac?

  6. #166
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam
    Może ktoś podać namiary na warsztat który ma doświadczenie w montażu LPG do 2.0 JTS.
    Chętnie bym zagazował swoją Alfinke.
    P.S Najlepiej z wielkopolski (Poznań)

  7. #167
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.0 JTS 2004
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał urbijohnson Zobacz post
    Witam
    Może ktoś podać namiary na warsztat który ma doświadczenie w montażu LPG do 2.0 JTS.
    Chętnie bym zagazował swoją Alfinke.
    P.S Najlepiej z wielkopolski (Poznań)
    Jest tylko jeden warsztat w kraju, który to ogarnia "od strzału" - GZW w Zbrosławicach, www.gzw.pl. Zapomnij o innych miejscach w kraju, sprawdziłem kilkadziesiąt potencjalnych warsztatów i nic. Będziesz musiał pofatygować się na Śląsk. Montaż + strojenie trwa z reguły 2 dni. Cena 4300 zł. Montują pracownicy, stroi szef jako jedyny znający się na JTS-ach, niejaki Sebastian. To bardzo specyficzny człowiek, doradzam umówić się, zostawić auto i sobie pójść, wrócić po odbiór. Nie wdawać się w dyskusje, nie próbować uczestniczyć w montażu czy strojeniu. Zrobią Ci wszystko jak trzeba, musisz zaufać i nie wnikać. Dopilnuj tylko, żeby pamiętali, że jesteś przyjezdny, umów się, przypomnij tuż przed przyjazdem, żeby szef był w warsztacie w terminie montażu... Pod względem fachowości są ok, nikt w kraju lepiej od nich JTS-a nie zrobi. Wystarczy poczytać forum lpg, żeby zobaczyć jak słynni monterzy trzęsą portkami przed tym silnikiem, a Ci już kilka zrobili i wiedzą co i jak, nie boją się wyzwania. Dostaniesz też gwarancję obejmującą wtryskiwacze benzyny, więc nie ma strachu, że LPG zabije Ci auto.
    Pozdrawiam

  8. #168
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS
    Postów
    2

    Domyślnie

    OK
    Dzięki za info. Cena ok tylko ta odległość. Niestety faktycznie większość gazowników robi wielkie oczy.

  9. #169
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.0 JTS 2004
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał urbijohnson Zobacz post
    OK
    Dzięki za info. Cena ok tylko ta odległość. Niestety faktycznie większość gazowników robi wielkie oczy.
    Ja jestem z Łodzi, też blisko nie miałem, więc zamówiłem nocleg w "agroturystyce" tuż obok warsztatu. Ceny przystępne, można zjeść, lepiej tak niż jeździć dwa razy albo w dwa samochody. Nie ma zmiłuj, musisz przeboleć tę odległość i doliczyć to do kosztu montażu, chyba że chcesz ryzykować robotę u kogoś, kto nigdy z tym silnikiem nie miał do czynienia.
    Pozdrawiam

  10. #170
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    159 1.9 Jtdm 16V
    Postów
    389

    Domyślnie

    opisz jak to będzie się sprawować po 10 tyś. i zobaczymy jak to będzie zimą
    Miłośnik pizzy i samochodów włoskich

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory