Strona 20 z 34 PierwszyPierwszy ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 333

Temat: LPG w JTS

  1. #191
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Port Talbot, UK
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 SW 2.0 JTS, jest Alfa Romeo 156 SW 1.9JTD 16V
    Postów
    7

    Domyślnie

    Zawsze można połączyć opcję JTS i sześć cylindrów w jedno 3.2 JTS np. w 159 . Osobiście bardzo chętnie tak zrobię przy zmianie mojej 156 2.0 JTS na 159 3.2 JTS i rozważę wrzucenie LPG z ciekłym wtryskiem, który stworzono przede wszystkim do silników z wtryskiem bezpośrednim. Pozdrawiam.

  2. #192
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał ginus Zobacz post
    Zawsze można połączyć opcję JTS i sześć cylindrów w jedno 3.2 JTS np. w 159 . Osobiście bardzo chętnie tak zrobię przy zmianie mojej 156 2.0 JTS na 159 3.2 JTS i rozważę wrzucenie LPG z ciekłym wtryskiem, który stworzono przede wszystkim do silników z wtryskiem bezpośrednim. Pozdrawiam.
    Życzę Ci powodzenia ..., i najlepszego w nowym roku. Jak już To wszystko rozważysz to pochwal się tym ciekłym wtryskiem LPG.

  3. #193
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawlo12
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Kmiecin
    Auto
    Była Alfa Romeo 155,j Alfa Romeo GT,obecnie jest giulietta 1.4 t-jet
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał mjrLeeVox Zobacz post
    To chyba trzeba się cieszyć, że nie więcej...? Póki co 1,5 l nie przekroczyłem. Mierzę uczciwie. PB włącza się tylko na wolnych obrotach, więc nie ma bata, by spalił więcej
    A to nie jest tak że paliwo cały czas jest podawane w baaardzo małej ilości by tylko chłodzić wtryskiwacz,a nie w korkach tak jak pisałeś???bynajmniej tak mi się wydaje
    Alfa Romeo 155 2.0 16v 150 km...

  4. #194
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawlo12 Zobacz post
    A to nie jest tak że paliwo cały czas jest podawane w baaardzo małej ilości by tylko chłodzić wtryskiwacz,a nie w korkach tak jak pisałeś???bynajmniej tak mi się wydaje
    Też jestem ciekawy jak to jest rozwiązane.Zresztá nie wykluczone że każda firma realizuje to inaczej.Albo konfiguracja jest dość dowolną w opcjach sterownika lpg
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #195
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawlo12 Zobacz post
    A to nie jest tak że paliwo cały czas jest podawane w baaardzo małej ilości by tylko chłodzić wtryskiwacz,a nie w korkach tak jak pisałeś???bynajmniej tak mi się wydaje
    Pomyśl realnie czy tak znikoma ilość paliwa podawana wtryskiwaczem jest w stanie go schłodzić jeśli non stop jego element rozpylający PB ma kontakt z komora spalania i temperaturami 600-800stopni dla auta wolnossącego. Z tym całym podawaniem paliwa chodzi tak naprawdę o coś innego, sposób emulacji wtryskiwacza PB przy jeździe na LPG, nowoczesne sterowniki od wtrysku bezpośredniego non stop monitorują pracę wtryskiwaczy PB, ich szybkość reakcji, parametry elektryczne, dawkę w zadanych zakresach wydajności i stale korygują to indywidualnie względem wtryskiwaczy. Podawanie PB w czasie jazdy na LPG wynika głównie właśnie z tego co napisałem powyżej, a to ile która instalacja LPG dedykowana do wtryski Di PB pobiera paliwa, zależy głównie od elektroniki LPG i zaawansowania jego firmware/hardware zabudowanego emulatora PB.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  6. #196
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS TI
    Postów
    8

    Domyślnie

    Witam, niedawno kupiłem 156 2.0 jts i takze zamierzam ja zagazować dokładnie tak jak mjrLeeVox mówi w Zbrosławicach wiem że to jest najlepszy zakład jeśli chodzi o instalacje gazowe w Polsce, może nie alfe ale lanosa tam stroiłem i są moim zdaniem geniuszami w tym. Mam nadzieje że tym razem i u mnie świetnie w alfie to zrobią.

    mjrLeeVox mógłbyś sie jeszcze wypowiedzieć jak sie sprawuje twój gaz? troszkę mnie uspokoiłeś mówić że w Zbrosławicach robią to dobrze bo sam sie obawiałem tego czytając tak dużo negatywów ale cóż do odważnych świat należy

    - - - Updated - - -

    Z tego co widzę na fb po zdj to już mają tam 6 ALF z silnikiem jts przerobionych w Zbrosławicach wiec już mają doświadczenie.

  7. #197
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    Alfa 2.0 JTS
    Postów
    46

    Domyślnie

    Witam, przejechałem 52tyś km na LPG w alfie 156 2.0 JTS z 2004r. instalacja zwróciła się wraz z kosztami przeglądów.

    W czasie eksploatacji brak jakichkolwiek problemów, jedyne co robiłem w samochodzie to wymiana cewek zapłonowych- przebieg mojego auta to 230tyśkm, wymienione 3 cewki- czwarta daje o sobie już znać.

  8. #198
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Brawo TY.
    Odkąd VV zaczął wstawiać LPG do swoich silników z bezpośrednim wtryskiem to ludzie już się nie boją tych instalacji.
    Moja Bella

  9. #199
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cześć, ja tu pierwszy raz.

    Rok temu odwiedziłem firmę Zbrosławice ( dokładnie filię w Dębicy), montaż w 159 sw 2.2 JTS ( z Selespeedem ).
    15K na liczniku z LPG, problemów brak. Za kilka miesięcy wyjdę z instalacją na zero.
    Nie lubię jeździć ekologicznie, ale zaskoczony jestem spalaniem, LPG nie więcej niż 13, benzyna poniżej 2 (więcej pali w mieście).

  10. #200
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Opisz instalację.
    Moja Bella

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory