Strona 1 z 34 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 333

Temat: LPG w JTS

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kubacik
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jest 156 JTD 16 V SW i 2.5 V6 SW była Berlina 156 2.5 V6
    Postów
    235

    Domyślnie LPG w JTS

    Witam
    Czy słyszał już ktoś o instalacjach LPG do JTS?
    Podobno miały sie pokazać takie instalacje w tym roku.
    Pytam z czystej ciekawości i interesu własnego portfela nie po to by wzbudzic kolejną dyskusję czy LPG to profanacja. Proszę więc o rzeczowe odpowiedzi o tym co na rynku, a nie co się komuś wydaje i co jest ok a co be w kontekście ideologicznym.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Daruj sobie LPG w JTSie, to co teraz zaoszczędzisz dołożysz z nawiązka w naprawę układu wtryskowego PB.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Włosi już jakiś czas temu to ogarnęli.
    http://www.youtube.com/watch?v=RG0xO...eature=related

    W PL myślę że też ktoś by się znalazł.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuoreventi Zobacz post
    Włosi już jakiś czas temu to ogarnęli.
    http://www.youtube.com/watch?v=RG0xO...eature=related

    W PL myślę że też ktoś by się znalazł.
    Tak zgadza się, instalacje już są od minimum 2 lat, choćby BRC ale problem jest inny, jak wiesz JTS to wtrysk bezpośredni, przy instalacji pod taki wtrysk udziałowo jeździsz ok. 30% na PB 70% na LPG z racji tego że trzeba przetryskiwać wtryski PB aby je wychłodzić ze względu że pracują w komorze spalania tak jak wtryski w dieslu. Mimo tego że częściowo pracują to i tak się zapiekają, przeważnie przy ok. 30tys km zrobionych po założeniu LPG, wiec raz że i już nie jest tak oszczędna instalacja tego typy względem zwykłych pracujących niemal tylko na LPG bez udziału PB, plus dolicz koszt naprawy wtrysku PB i wyjdzie że nie opłacalny interes, dlatego od zawsze mówię, że jeśli myślisz o zagazowaniu auta nie kupuj JTS!!!!
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    W tym temacie nie było pytania czy kupiłbym JTSa pod LPG tylko czy taka jest możliwość.
    A niewątpliwie możliwość istnieje.

    Jakkolwiek mój JTS będzie jeździł jedynie na benzynie.

  6. #6
    szocik
    Gość

    Domyślnie

    Żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się po ten. Czy któryś z forumowiczów słyszał o takiej firmie www.elpigaz.com. Ostatnio dzwoniąc do nich dowiedziałem się że istnieje możliwość instalacji LPG w silnikach jts. Oczywiście nie we wszystkich ale o wybranych kodach - nie istotne. Dowiedziałem się na jakiej zasadzie działa taka instalacja. Na biegu jałowym oraz powyżej 5000rpm instalacja przełącza się na benzynę (chodzi o specyficzne warunki jakie zachodzą podczas tych obrotów, gaz nie jest w stanie na dzień dzisiejszy ich odtworzyć) w pozostałym zakresie gaz pracuje na przemian z benzyną (generalnie na warunki warszawskie proporcje wychodzą ok 80% gazu na 20% benzyny w trasie nawet do 95% gazu do 5% beznyny) wszystko oczywiście zależy jak mocno ciśniesz auto. Dzwoniąc do mechanika - wydawał się bardzo kompetentny Dariusz Milczarek na Toruńskiej - dowiedziałem się że zainstalował już sporo instalacji w CX-7 oraz Passatach FSI. Stwierdził iż te auta zrobiły sporo kilometrów i jeżdżą bezproblemowo. Niestety nigdy nie montował w "bellach" miał się dowiedzieć dokładnie jak się sprawuje instalacja w 159 (przez dostawcę elpigaz) i mi oddzwoni.

    Pytanie moje brzmi czy któryś z forumowiczów posiada instalacje w jts (159, 156 nie istotne jaki model) i jakie ma odczucia?

    Zaznaczam ze koszt instalacji nie jest tani bo to 5600zł jednak po wszelkich obliczeniach wychodzi mi iż oszczędności przejechania 100km są rzędu 20zł czyli instalacja powinna zwrócić mi się po 30 000km.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cześć!
    Alfa Romeo 156 2L JTS rocznik 2002 przebieg prawdopodobny 223000km. Raczej potwierdzony przez ASO . Założyłem LPG miesiąc temu niezrażony opiniami "fachowców" wszystko wiedzących, którzy LPG widzieli co najwyżej w kuchni gazowej.Średnie koszty paliwa z przejechanego do tej pory dystansu około 2500km spadły o 40%. Spalanie wynosi odpowiednio 9,6L LPG i 1,2L PB. Koszt najtańszej instalacji do bezpośredniego wtrysku zaczyna się od 4500zł(tyle zapłaciłem).Do założenia instalacji LPG skłoniły mnie moje wcześniejsze doświadczenia z gazem. Na "gazie " jeżdżę już ponad 10 lat zaczynałem od najprostszych instalacji.Z każdą następną generacją było tylko lepiej.O tym że to musi funkcjonować poprawnie niech świadczy fakt że włosi zakładają fabrycznie LPG do JTS-a.
    Pozdrawiam Dariusz

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz156 Zobacz post
    Cześć!
    Założyłem LPG miesiąc temu niezrażony opiniami "fachowców" wszystko wiedzących, którzy LPG widzieli co najwyżej w kuchni gazowej.
    W jakim to mieście w rurach do kuchenki idzie LPG?! Poza tym, jak zrobisz na tej instalacji 50000 a nie 2500 to Twoje opinie będą miarodajne...

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Szczerze życzę Ci udanej eksploatacji, ale znając realia, to jakie obecnie są oferowane instalacje do JTSa i ich ograniczenia szczerze Ci mówię, postaw duży słój gdzieś na półce w garażu, i po każdym powrocie z trasy wrzuć do niego miedziaka ...
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    W jakim to mieście w rurach do kuchenki idzie LPG?!
    Trochę poza tematem ale całkiem sporo jest kuchenek na LPG tam gdzie właśnie gazu sieciowego nie ma.
    Skoro już założone to OK ale ja tak sobię myśle że jak nastawieć się na LPG w aucie to brać jak najprostsze silniki bo te bardziej wyrafinowane (pomijając komplikacje) gdzieś tracą te swoje walory.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory