Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: AR 156 - gaśnie na wolnych obrotach.

  1. #1
    szwagierek
    Gość

    Domyślnie AR 156 - gaśnie na wolnych obrotach.

    Witam serdecznie,
    Od niedawna jestem użytkownikiem Alfy Romeo 156 z motorem 2.5 V6 190KM + gaz. Niestety, poprzedni właściciel, zamiast porządnej sekwencji, wstawił do mojej Alfy zwykły gaz, podobno jeden z najtańszych z tego, co mówił mi gazownik. Mam duży problem, ponieważ, już wyjaśniam. Auto po zakupie spalało mi w mieście ok.16 litrów gazu-normalne. Teraz, autko pali ok.22-23l (przy normalnej jeździe), poza tym, auto gaśnie, jak dojeżdzam np. do skrzyżowania, gubi obroty, jest źle z Nią. Czytałem, że wiele problemów z gazem spowodowanych jest tym, że były problemy z układem chłodzenia. Jakiś czas temu pękło mi dolne kolanko przy wężyku chłodnicy, wyciekał mi płyn. Lecz kolanko wymieniłem już na nowe, nie jeździłem z tą usterką, żeby nie zagotować silnika. To są objawy mojej Alfy, dodam, że na benzynie silnik pracuje bez zarzutów. Mam nadzieję, że znajdzie się osoba, która udzieli mi jakiś wskazówek, co mogę zrobić. Będę bardzo wdzięczny za każdą przydatną informację. Prośba ogromna, nie kasujcie tego tematu, jeśli taki już istnieje, pracuję praktycznie całe dnie, nie mam wiele czasu na śledzenie forum na bieżąco

    Pozdrawiam i liczę na Was
    Maciej
    Ostatnio edytowane przez szwagierek ; 24-05-2010 o 17:39

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Wywalić to lpg.Ewentualnie przerobić na sekwencję.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    szwagierek
    Gość

    Domyślnie

    Dosyć kosztowna sprawa, przerobienie na sekwencję. Potrzeba innego rozwiązania tego problemu.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Algorytm działania sterownika PB me2.1 który masz u siebie jest taki że w momencie przygasania najpierw jest korekta czasu wtrysku potem dopiero korekta położenia przepustnicy, jeśli masz mikser w dolocie jedynie położeniem przepustnicy może się ecu wtrysku ratować od zduszenia auta, ale jeśli mikser jest źle dobrany i układ reduktor-mikser ma małą czułość to dzieje się jak u Ciebie, pierwsze co to pokaż mi zdjęcie spod maski gdzie masz reduktor, gdzie mikser, ile węża LPG między reduktorem a mikserem to bardzo ważne biorąc pod uwagę sporą pojemność puszki kolektora ssącego.

    Ogólnie podeślij fotki tego co wcześniej napisałem, do tego fotę typ reduktora, i pokaż gdzie masz dokładnie mikser zmierz jego średnicę wtedy coś więcej Ci powiem, jednak od razu mówię LPG na mikserze przy tym silniku to wielkie nieporozumienie zabija cały jego charakter i osiągi ...
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  5. #5
    szwagierek
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki Kolego, postaram się w jak najszybszym czasie przesłać Ci zdjęcia tych części

  6. #6
    szwagierek
    Gość

    Domyślnie

    Na szczęście problem został wyeliminowany. Kolega zainstalował w mojej Alfie przełącznik, który reguluje obroty gazu. Teraz jest z Nią wszystko w porządku, spalanie wróciło do normy (norma to ok.17 litrów hehe), dzięki mimo wszystko za każdą informację. Temat można usunąć

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał szwagierek Zobacz post
    spalanie wróciło do normy (norma to ok.17 litrów hehe),

    I choćby dlatego warto dołożyć do wtrysku LPG tyle to mi przy poganianiu 3.0 pali w 156 ;]
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

Podobne wątki

  1. gaśnie na wolnych obrotach
    Utworzone przez mario1605 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-06-2015, 10:21
  2. Alfa 156 1.9 JTD gaśnie na wolnych obrotach
    Utworzone przez osiema w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-02-2015, 15:47
  3. LPG gaśnie na wolnych obrotach..
    Utworzone przez sikor155 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-03-2012, 07:02
  4. Gaśnie na wolnych obrotach
    Utworzone przez vtiii w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-09-2010, 22:24
  5. czasami gaśnie na wolnych obrotach
    Utworzone przez ufty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-09-2007, 06:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory