Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: pomocy

  1. #1
    maly0627
    Gość

    Unhappy pomocy

    pomocy

    witam jestem tutaj nowy i jesli sie powtarzam to przepraszam ale siedzialem caly dzien i nie moglem znalezc infomacji na moje problemy.

    a wiec tak mam alfe 156 1.6 16 z lpg sekwencja przejechane 185 tyś pierwszy problem polega na tym ze po odpaleniu na benzynie dodajac gazu auto sie muli i zamiast wchodzic na obroty to obroty czasami spadaja i gasnie, ale ogólnie jak juz wejdzie to mozna jechac na benzynie, ale po wcisnieciu sprzegla obroty spadaja i autko gasnie, czasami jest tez tak ze auto tak jakby nie miao silu na tych niskich obrotach a wszytsko to dzieje sie tylko na benzynie na lpg chodzi bardzo dobrze!!!!


    drugi problem to jets to iz cos przy ruszaniu i hamowaniu stuka skrzypi ciezko mi troche to opisac co to moze byc??

    po trzecie i po ostatnie co to moze byc ze przy 100 km/h zaczyna trzesc samochodem kirownica jest sztywna tzn nie zuca jej, czy to moga byc zle opony?? albo ze sa zle wywazone??
    Proszę zmienić tytuł!
    Ostatnio edytowane przez Administracja ; 08-08-2010 o 17:42

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - chyba wszytko to o co pytasz było, ale masz racje trudno to znależć w ciagu tych 5 minut. ( chyba ).
    - 1 problem - mapy wtrysku zmienione przez ECU od gazu. ( szukaj nie w tym dziale)
    - 2 problem - jęsli dochodzi z lewej, prawej strony to wahacze , kiedy było cos robione w tym aucie.
    - 3 problem - ząbkowanie opon, łożysko, złe wyważenie, odpadł ciężarek wyważający.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    na problem nr 1 może pomóc zmiana przepływomierza, ale niekoniecznie. Spróbuj odpiąć wtyczkę od przepływki i wtedy odpal - jak będzie poprawa to już wiesz
    problem nr 2 - sprawdź w pierwszej kolejności dokręcenie śrub kół, a jeśli jest ok to sprawdź całe zwieszenie

  4. #4
    maly0627
    Gość

    Domyślnie

    witam odpiolem wtyczke od przeplywomierza i nad to samo.... a co to oznacza ze mapy wtrysku zmienione przez ECU od gazu??? jak mozna to zmienic w jaki sposób??

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Odpinanie przepływki bardziej sprawdza się w jtd. Często w ts nic się nie zmienia lub zmienia na gorsze, tylko podłączenie pod komputer i odczyt parametrów pracy przepływomierza.

    a co to oznacza ze mapy wtrysku zmienione przez ECU od gazu??? jak mozna to zmienic w jaki sposób??

    Znaczy tyle że mapy się rozjechały, wizyta u gazownika załatwi sprawę.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Cytat Napisał dance1 Zobacz post
    Odpinanie przepływki bardziej sprawdza się w jtd. Często w ts nic się nie zmienia lub zmienia na gorsze, tylko podłączenie pod komputer i odczyt parametrów pracy przepływomierza.

    a co to oznacza ze mapy wtrysku zmienione przez ECU od gazu??? jak mozna to zmienic w jaki sposób??

    Znaczy tyle że mapy się rozjechały, wizyta u gazownika załatwi sprawę.

    Zwykła kalibracja załatwi sprawę??
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Dobry gazownik sprawdzi przepływomierz, lambdę i wtedy weźmie się za strojenie, bo co to za sens kalibrować jak coś z osprzętu padło.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Cytat Napisał dance1 Zobacz post
    Dobry gazownik sprawdzi przepływomierz, lambdę i wtedy weźmie się za strojenie, bo co to za sens kalibrować jak coś z osprzętu padło.
    U mnie inny problem występuje. Wszytkie podzespoły są Ok. Opdiąłem gaz i zrobiłem samoadpatację. Bryka ożyła Po pdopięciu ponownie gazu znowu zaczeły dziaic sie cuda na benzynie.
    Pytanie moje brzymi;
    W ktorym momencie mozna normalnie zrobic kalibracje LPG (u mnie siedz Stag 300) zeby nie rozjechało map benzynowych skoro zaraz po podpieciu lpg znowu zaczęło się ''świrowanie"??
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

  9. #9
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Poczytaj sobie dział LPG.
    Tam masz wszystko o strojeniu lpg.
    Kalibracja to jest 5% regulacji.
    Aha.
    Koledzy nie doradzajcie zaraz wymiany części -to kosztuje.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Dzieki
    Ełasnie wiem ze sama kalibracja to niewiele z wszystkich mozliwosci
    Doczytałem zeby odpiac LPG i zrobic adaptacje ECU i potem przejechac duzo km na PB. Ja tak zrobiłem ale po kilkunastu km podpialem LPG i ZONK!!

    Musze wyczyścić reduktor po zawalony syfem albo membrany. Jakiś czas temu zaczeło mi się przełączac samo na PB. Po podpieciu pod ACgas okazało się że ciśnienie na reduktorze spadło do 0,6. Zwiekszyłem do ok 1 i zrobiłem kalibracje staga. Od tamtej pory w sumie zaczęły sie problemy z ruszaniem na zimnym zaraz po odpaleniu.
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-10-2011, 08:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory