Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: gaz a silnik boxer i twin spark

  1. #1
    bartekp21
    Gość

    Domyślnie gaz a silnik boxer i twin spark

    Mam pytanie czy ktoś ma założoną instalację gazową do 146 z silnikiem boxera o poj. 1.6? Jak to się sprawuje? bo rozważam założenia instalacji gazowej, tylko się obawiam jak ten silnik sobie z tym poradzi. i jeszcze jedno jeśli tak to jaka instalacja sekwencja czy ta starsza?

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar daroo
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 145 boXer, Fiat Stilo 1.8 16V
    Postów
    215

    Domyślnie

    ja mam instalację gazową vialle w boxerze 1.4 od nowości tj 1995r. Auto ma przejechane 314tyś km i jakichś większych problemów z gazem nie było. Spalanie trochę duże: min 10l, max 15l. Samochód mam 4rok i wymieniłem tylko silnik krokowy gazu.

  3. #3
    domel18
    Gość

    Domyślnie

    witam, ja kupilem alfe z silnikiem boxera 1.6 ponad rok temu i od razu zalozylem gaz sekwencyjny firmy BRC. Jak dotac (ok 30 tysiecy km) zero problemow. Spalanie w miescie w korku 15 litrow gazu, w trasie 11 litrów gazu.

  4. #4
    bartekp21
    Gość

    Domyślnie

    dzięki za informację, jak narazie wszystko wskazuje na tak dla instalacji gazowej, ale jeszcze sie zastanwiam czy zamontowac gaz czy wymienic na nowszy model z instalacją gazową

  5. #5
    amoook
    Gość

    Domyślnie

    W podpisie masz boxer the best, a chcesz go zagazować, przecież 1,6 nie pali aż tak bardzo dużo :|

  6. #6
    JanAR
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartekp21 Zobacz post
    dzięki za informację, jak narazie wszystko wskazuje na tak dla instalacji gazowej, ale jeszcze sie zastanwiam czy zamontowac gaz czy wymienic na nowszy model z instalacją gazową

    Nie wiem czy mogę się wypowiadać, bo mam instalacje od 10kkm i jak narazie 0 problemów, spalanie w zależności od gazu, ale około 11l. w rasie 8. Instalacja stag300plus. Ja bym Ci radził założyć, kupić możesz kota w worku, a jak sam założysz będziesz pewny.



    Cytat Napisał amoook Zobacz post
    W podpisie masz boxer the best, a chcesz go zagazować, przecież 1,6 nie pali aż tak bardzo dużo :|
    jak dla kogo


    Pozdrawiam

  7. #7
    bartekp21
    Gość

    Domyślnie

    no tak ale od pewnego czasu troche krucho sie robi z kasą a po zalożeniu instalacji na pewno by mnie podróże troche mniej kosztowały

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kini007
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxxerr :))
    Postów
    243

    Domyślnie


    Ja posiadam instalację gazową LendiRenzo, która była już w aucie zmontowana gdy go kupiłem. Instalacja ma najeżdzone jakieś 60 tyś km. Osobiście wyjeździłem ok. 4000 do tej pory. W moim przypadku jestem z niej bardzo zadowolony, spalanie w trasie ok. 8,9 litrów , miasto 11-13 , więc drogo nie jeżdzę. Warto jednak pamiętać, żeby rozgrzać dobrze samochód zanim zaczniemy korzystać z LPG. ,,Zimny strzał gazu" jest bardzo niezdrowy dla silnika. Co będzie dalej się okaże Osobiście uważam, że dobrze wyregulowana i ustawiona instalacja będzie spełniała długo swoją rolę, przy zachowaniu pewnych zasad jak kontrole, przeglądy itp

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar RogerIZ28
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Była piękna 156 1.8TS 2000r LPI
    Postów
    719

    Domyślnie

    Cytat Napisał amoook Zobacz post
    W podpisie masz boxer the best, a chcesz go zagazować, przecież 1,6 nie pali aż tak bardzo dużo :|
    ile by auto nie spaliło, 1/2 kosztów na stacji to duża przebitka ...no chyba że komuś auto pali 4l/100 wtedy naprawdę to sensu nie ma

    diesel power http://je.pl/qeuy

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał kini007 Zobacz post
    Warto jednak pamiętać, żeby rozgrzać dobrze samochód zanim zaczniemy korzystać z LPG. ,,Zimny strzał gazu" jest bardzo niezdrowy dla silnika.
    Kolejna osoba powtarzająca "wieści gminne". W momencie przejścia na LPG masz temp. reduktora minimum 30stopni co daje powyżej 10stopni temp. gazu. druga sprawa że od raz u w momencie wtryśnięcia dawki LPG momentalnie łapie ona temperaturę komory zaworów. A co powiesz o LPI?? w którym gaz masz w fazie ciekłej, w chwili wtrysku rozprężając się wychładza on mieszankę co dodatkowo powoduje poprawienie osiągów na LPG zwłaszcza w autach doładowanych???

    Co do gazu w boxerze, moja propozycja STAG4 lub STAG300-4plus, reduktor Zavoli Zeta, wtryski Hana H2000 lub Matrix HS210 montowane pojedynczo jak wtryski PB. Warto dołożyć do tych wtrysków, zyskuje się na spalaniu i kulturze pracy silnika. Wszelkie Valteki, Raile, PlaniJety, OMVL REG i inne tanie wtryski w tym silniku to nieporozumienie, czasy wtrysku w boxerku schodzą do 2ms czego te wtryski nie obsłużą!!!

    A dlaczego nie sprawdzają się w boxerze instalacje podciśnieniowe?? Prosta sprawa, spójrzcie na budowę kolektora ssącego, widać jak dużą pojemność ma ten pająk, odległość od miksera w dolocie przez przepustnicą a zaworami ssącymi jest tak duża że występują zbyt duże stany nieustalone w pracy instalacji, zbyt długo reaguje układ mikser-reduktor na zmiany podciśnienia w kolektorze co za tym idzie zbyt wolno i niedokładnie regulowany jest skład mieszanki LPG/powietrze, efekt strzały w kolektor przy nagłym depnięciu [zubożenie mieszanki], przelewanie gazem po nagłym zdjęciu nogi z gazu.

    LPG + BOXER TAK => ale tylko układ wtrysku LPG na dobrym sterowniku i szybkich/precyzyjnych wtryskiwaczach.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

Podobne wątki

  1. [146] Silnik 1.8 16v twin spark
    Utworzone przez Pelus w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-09-2013, 22:02
  2. Silnik Twin Spark
    Utworzone przez Adrian90 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 17-06-2012, 11:34
  3. [145] Montaż nadkoli z boxer'a do twin spark'a
    Utworzone przez Cycek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-01-2012, 19:54
  4. [146] gaz a silnik boxer i twin spark
    Utworzone przez bartekp21 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-07-2010, 22:37
  5. Boxer vs. Twin Spark
    Utworzone przez Majkel w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 05-08-2009, 12:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory