Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Jak 2.0 TS znosi LPG? Gdzie włożyć zbiornik gazu i jakiej pojemności?

  1. #1
    pwlbakiera
    Gość

    Domyślnie Jak 2.0 TS znosi LPG? Gdzie włożyć zbiornik gazu i jakiej pojemności?

    z racji ze chcialbym kupic sobie gtv musze zapytac, czy silniki alfy znosza zagazowanie, czy jest gdzie wlozyc butle i ew. do jakiej pojemnosci? i jak bardzo sa awaryjne? jak ma sie ich opinia o bardzo awaryjnym aucie do rzeczywistosci?
    licze na rzeczowe odpowiedzi od uzytkownikow GTV
    Pozdrawiam!
    edit: zapomnialem dodac, ze chodzi o silnik 2.0 156koni.
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 03-11-2010 o 09:39

  2. #2
    pwlbakiera
    Gość

    Domyślnie Jak 2.0 TS znosi LPG? Gdzie włożyć zbiornik gazu w GTV i jakiej pojemności?

    z racji ze chcialbym kupic sobie gtv musze zapytac, czy silniki alfy znosza zagazowanie, czy jest gdzie wlozyc butle i ew. do jakiej pojemnosci? i jak bardzo sa awaryjne? jak ma sie ich opinia o bardzo awaryjnym aucie do rzeczywistosci?
    licze na rzeczowe odpowiedzi od uzytkownikow GTV
    Pozdrawiam!
    edit: zapomnialem dodac, ze chodzi o silnik 2.0 156koni.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o znoszenie gazu to sam sobie odp jak silnik będzie reagować przy przebiegu średnio 200k km. Awaryjność? W sumie zależy jak trafisz, mój na chwile obecna ma jakieś 202k z haczykiem i jeździ bez problemów. Jedyna upierdliwa sprawa to zawieszenie tylne chociaż z drugiej strony jak raz zrobisz to masz spokój na trochę ale to chyba wszyscy wiedzą. Pamiętaj że to nie maluch i ceny jednak trochę kosztują
    Dla przykładu:
    - silniczek krokowy ok 800zł
    - pompa wspomagania ok 700zł
    - amorki tył w zależności od producenta, ja dawałem 450zł za kpl
    - wymiana wszystkich tulei z tylu ok 500zł itd

    Jeśli tym się nie zrazisz szukaj swojej wymarzonej aaaaa... i zapomniałbym, radziłbym kupić z silnikiem V6 i jadać po nowy nabytek weź lepiej z sobą jakiegoś Alfiste albo kogoś kto wie coś na temat AR

    EDIT: ja jestem zdania ze gaz to jest do zapalniczek a nie samochodu więc się nie wypowiadam - butli przy bagażniku Gtvki raczej sobie nie wyobrażam chyba że jesteś "silnglem"
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o znoszenie gazu to sam sobie odp jak silnik będzie reagować przy przebiegu średnio 200k km. Awaryjność? W sumie zależy jak trafisz, mój na chwile obecna ma jakieś 202k z haczykiem i jeździ bez problemów. Jedyna upierdliwa sprawa to zawieszenie tylne chociaż z drugiej strony jak raz zrobisz to masz spokój na trochę ale to chyba wszyscy wiedzą. Pamiętaj że to nie maluch i ceny jednak trochę kosztują
    Dla przykładu:
    - silniczek krokowy ok 800zł
    - pompa wspomagania ok 700zł
    - amorki tył w zależności od producenta, ja dawałem 450zł za kpl
    - wymiana wszystkich tulei z tylu ok 500zł itd

    Jeśli tym się nie zrazisz szukaj swojej wymarzonej aaaaa... i zapomniałbym, radziłbym kupić z silnikiem V6 i jadać po nowy nabytek weź lepiej z sobą jakiegoś Alfiste albo kogoś kto wie coś na temat AR

    EDIT: ja jestem zdania ze gaz to jest do zapalniczek a nie samochodu więc się nie wypowiadam - butli przy bagażniku Gtvki raczej sobie nie wyobrażam chyba że jesteś "silnglem"
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  5. #5
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Silnik dobrze znosi przeróbkę pod jednym warunkiem .. albo niech to zrobi Piotriix albo GrzesiekK albo jak już nie masz innej opcji poproś ich o pomoc... w innym przypadku zapomnij, że nie będziesz miał później problemów.
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  6. #6
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Silnik dobrze znosi przeróbkę pod jednym warunkiem .. albo niech to zrobi Piotriix albo GrzesiekK albo jak już nie masz innej opcji poproś ich o pomoc... w innym przypadku zapomnij, że nie będziesz miał później problemów.
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  7. #7
    pwlbakiera
    Gość

    Domyślnie

    alfa ktora znalazlem jest 2001 chyba 150k przebiegu i kosztuje 11 tysiecy, wiec na moje oko troche tanio. ale stoi na warszawskich kabatach, wiec obejrze to bede wiedzial. v6 niestety nie moge kupic, bo nie moge sobie pozwolic na takie spalanie, a czesci mam za polowe ceny, wiec tym sie nie zrazam. ale gazu to potrzebuje koniecznie. dzieki za odpowiedzi :-)

    edit: jesli nie udaloby mi sie zalozyc gazu, jak jest ze spalaniem benzyny? w jakich granicach sie waha?
    Ostatnio edytowane przez pwlbakiera ; 26-09-2010 o 12:02

  8. #8
    pwlbakiera
    Gość

    Domyślnie

    alfa ktora znalazlem jest 2001 chyba 150k przebiegu i kosztuje 11 tysiecy, wiec na moje oko troche tanio. ale stoi na warszawskich kabatach, wiec obejrze to bede wiedzial. v6 niestety nie moge kupic, bo nie moge sobie pozwolic na takie spalanie, a czesci mam za polowe ceny, wiec tym sie nie zrazam. ale gazu to potrzebuje koniecznie. dzieki za odpowiedzi :-)

    edit: jesli nie udaloby mi sie zalozyc gazu, jak jest ze spalaniem benzyny? w jakich granicach sie waha?

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    ma mam 2.0 Gtv i załozyłem Lpg i powiem szczerze 25 tyś bez problemu jest to moja 2 alfa z gazem wczesniej tez TS i jak narazie super sprawa koszty znacząco sie obniżają średnie spalanie ok 11,5 l gazu czyli ciezkie korki i trasy czyli prędkosc ok 140 -160 km wiec przy takim spalaniu to naprawde rewelacja co to ceny 11 tys za 2001 to lepiej odpusc sobie ja z marszu ja swoja sobie cenie ciut drożej a jest z 96 r zreszta w przypadku Gtv nie patrzy sie na rocznik warto poszukac niz potem sie denerwować ...
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    ma mam 2.0 Gtv i załozyłem Lpg i powiem szczerze 25 tyś bez problemu jest to moja 2 alfa z gazem wczesniej tez TS i jak narazie super sprawa koszty znacząco sie obniżają średnie spalanie ok 11,5 l gazu czyli ciezkie korki i trasy czyli prędkosc ok 140 -160 km wiec przy takim spalaniu to naprawde rewelacja co to ceny 11 tys za 2001 to lepiej odpusc sobie ja z marszu ja swoja sobie cenie ciut drożej a jest z 96 r zreszta w przypadku Gtv nie patrzy sie na rocznik warto poszukac niz potem sie denerwować ...
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

Podobne wątki

  1. Gdzie jest zbiornik podciśnienia JTD
    Utworzone przez firstone w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-02-2013, 10:44
  2. Akumulator - Jakiej pojemności
    Utworzone przez tomaszko79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-11-2011, 13:35
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-12-2010, 18:51
  4. Śruby jarzma zacisków. Którą gdzie włożyć?
    Utworzone przez BMan w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-07-2010, 14:43
  5. Zbiornik gazu zamiast kola zapasowego - ile litrow??
    Utworzone przez LSTOMAS w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 20:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory