Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Jaki reduktor do 2.0 TS

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Swietokrzyskie
    Postów
    147

    Domyślnie Jaki reduktor do 2.0 TS

    bylem dzisiaj u gazownika i powiedzial ze mam za malo wydajny reduktor (lovtec) Jaki reduktor zalozyc zeby bylo ok . Chodzi mi przede wszystkim o firme. Co polecacie? Instalacja jest chyba II generacji, nie sekwencja tylko ze sruba na wezu od gazu.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar edge66
    Dołączył
    12 2007
    Auto
    164 Super, 2.0 T.Spark
    Postów
    36

    Domyślnie

    ja mam u siebie lovato (to samo co lovtec) wyrabia się, pewnie musisz popracowac nad mikserkiem, Jakie masz objawy? Na zwykłej instalacji auto jednak traci na mocy (mikser i klapa zwężaja dolot) dlatego pod koniec lutego wrzucam sekwencję by przywrócić dawną moc :mrgreen:

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Swietokrzyskie
    Postów
    147

    Domyślnie

    mam w drugiej alfie taka sama instalacje i nie ma problemu z moca. Zalozona jest wkladka sportowa filtra powietrza i wymontowana oryginalna rura doprowadzajaca powietrze spod zderzaka co zwieksza ilosc powietrza takze strata jest praktycznie wyrownana. Parownik w tamtej to lovato z tym ze jest to juz stara instalacja i na pewno nie produkuja juz tych parownikow. Objawem jest brak mocy przy wyzszych obrotach. Gazownik powiedzial ze LOVTEC jest to podrabiane LOVATO produkowane na Slowacji albo w Czechach i nie wyrobi mocy jaka posiada TS. Napisz jakas nazwe tego parownika ktory posiadasz i co masz na mysli piszac zeby popracowac nad mikserem.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar edge66
    Dołączył
    12 2007
    Auto
    164 Super, 2.0 T.Spark
    Postów
    36

    Domyślnie

    Lovtec i lovato są identycznymi reduktorami i parametry też mają sobie równe. Skoro w mojej sie wyrabia to i w twojej powinien dać rade. Twój gazownik pewnie nie chce się pogrążać w temacie albo nie ma na tyle kompetencji. Głównie zająłbym sie mikserem.
    Posłużę sie swoim przykładem, mam mikser umieszczony pomiędzy obudową filtra a przepływomierzem.
    Gdy kupiłem swoja Alfe, na LPG była tak zamulona ze osiągi można było porównać z polonezem dopiero po przełączeniu na benzynę można było sie cieszyć z jazdy.
    Po konsultacji z moim znajomym dowiedziałem sie ze muszę popracować nad mikserem czyli najpierw dobrać odpowiednią średnicę (to ma duże znaczenie, za dużego miksera tez nie mozna założyć bo bedzie problem z regulacją)
    Następnie zdjąłem króciec zasilania gazem i tam za sprawą wiertła poszerzyłem ten kanał , później odpowiednio rozwierciłem otwory z których wydostaje się LPG, ja to robiłem specjalnym nakiełkiem, ale idzie to zrobić też wiertłem (jutro ci wypisze dokładnie o co w tym chodzi, ww znajomy już od kilku lat trudni sie montażem gazu, on mi po prostu powiedział w którym miejscu trzeba przerobić, posłuchałem i efekt widoczny) Głównie chodzi o to żeby gaz miał łagodną drogę do pokonania. Jeśli nie zapomnę zrobię fotkę mojego miksera. Bo z opisu mojego niewiele pewnie wynika
    Widzę że jesteś z sąsiedniego województwa więc zapraszam do nas do warsztatu. na pewno wyjedziesz zadowolony.

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Swietokrzyskie
    Postów
    147

    Domyślnie

    z opisu mniej wiecej rozumiem o co chodzi ale fotki zalatwilyby sprawe. A jak ze spalaniem ile palila przed modyfikacja a ile po przerobce. Bylbym zadowolony gdyby w Kielcach tez tak bylo zeby kazdy wyjezdzal zadowolony z warsztatu. Najgorsze jest to ze tych warsztatow ktore moglyby sie zajac Alfa bez szkody dla niej praktycznie nie ma.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar edge66
    Dołączył
    12 2007
    Auto
    164 Super, 2.0 T.Spark
    Postów
    36

    Domyślnie

    Moc kolosalnie wzrosła, a spalanie nie zmieniło się zwykle mieszczę się średnio do 14.5l na setkę . Jadąc do berlina na autostradzie od Łodzi przy prędkości 160-180km/h czasami zwalniając do 100 spaliła mi zaledwie 10,8l/100km. Fotki zrobię w przyszłym tyg bo mam dużo roboty ostatnio i nie mam czasu sie oderwać.

Podobne wątki

  1. Jaki reduktor do AR 156 1.8TS 144KM 99r??
    Utworzone przez Daroo84 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-07-2012, 17:40
  2. reduktor/parownik
    Utworzone przez Łuki_lubin w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-09-2011, 10:18
  3. Reduktor AC R01 i 2.0 TS
    Utworzone przez Winiar00 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 09:45
  4. Reduktor
    Utworzone przez jary17 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-03-2011, 22:20
  5. reduktor
    Utworzone przez garlic w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-08-2010, 10:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory