Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 52 z 52

Temat: LPG do 159 1.75 TBi

  1. #51
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konieczko Zobacz post
    Jeśli przyjmiemy, że spali 11 litrów gazu plus 1,5 litra benzyny, zaokrąglając, koszt przejechania 100 kilometrów wyniesie 45 zł.
    Na benzynie mam obecnie średnie spalanie 10 litrów. (+-70 zł na 100 kilometrów).
    Oszczędzamy w ten sposób 25 zł.
    Koszt instalacji KME wyceniony mam na 6300 zł. Sama instalacja zwróci się za około 25 tys kilometrów (u mnie rok jazdy).
    Nie liczę tego co do przecinka tylko ze sporym zaokrągleniem.
    Dlatego pytam o warunki i styl jazdy.

    Ja jeżdżę 80% "poza miastem" DTŚ, DK86, czasem A4. Moje spalanie z komputera w zależności od wybranej trasy, pory roku, pogody, natężenia ruchu, opon to 6.4 - 7.7 z dziennego dystansu 90km (trip B). TRIP A z całego baku (ok 2 tygodnie) to zwykle 7.0-7.1 i na stacji wychodzi w miarę podobnie (ostatnio 7.17). Więc dla mnie spalanie 1.5l benzyny i 11 LPG to żadna oszczędność...
    Oczywiście z samego miasta spalanie wychodzi 11+, a średnie wtedy jest znacznie wyższe ale od września '22 nie przekroczyłem 9 przy trybie mieszanym...
    P. S.
    Jeżdżę wolno (średnia w godzinach szczytu wychodzi 60km/h ok. 9km miasta, 36km "trasy") - bo inaczej na tym odcinku, którym jeżdżę się nie da, nie bijcie mnie za to, że wam TBi pali więcej .
    Z ciekawostek, na tej samej trasie 147 1.6TS ECO potrafi zrobić minimalnie 5.5...

    Tu proszę statystyki, dość rzetelnie prowadzone:
    https://www.autocentrum.pl/dziennik-...ik-1999861272/

    Te obliczenie, że zwróci Ci się za 25kkm to chyba trochę optymistyczne. Ceny z dzisiaj z najtańszej stacji w moim mieście:
    10l/100km x 6,37 = 63,70zł/100km
    1,5l/100km x 6,37 = 9,56zł/100km | 11 x 3.04 = 33,44zł/100km -> 43zł/100km
    A to daje już ponad 30kkm do zwrotu czyli o 1/5 (20%) więcej dystansu. Nie licząc droższych przeglądów rejestracyjnych i przeglądów instalacji LPG...
    Jasne, to dalej się opłaca w Twoim przypadku, tylko trzeba wziąć na klatę że jednak trochę mniej niż w założeniach - prawie 1,5 roku do zwrotu kosztu instalacji tak realnie.
    Czas na obecne warunki geopolityczne - nieprzewidywalny

    Tak już zupełnie na marginesie - kalkulatory zwrotu instalacji LPG dziwnie mało dodają benzyny dla silników z bezpośrednim wtryskiem. ok. 0.8l/100km.
    A tyle to mi wychodziło jak miałem Vialle LPi w 156 1.8TS , a tam dotrysku nie było .
    Ostatnio edytowane przez master_tychy ; 23-01-2023 o 09:37 Powód: Obliczenia

  2. #52
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.75 TBI
    Postów
    15

    Domyślnie

    Powiem ci jestem w szoku że masz tak niskie spalanie PB. Mój gazownik upiera się że minimum dla tych silników to około 25/30% co przekłada się na około 2.5 l na 100km przynajmniej w moim wypadku. Instalacje jaką mam założoną to KME, dzwoniłem nawet w tej sprawie do firmy KME i oni powiedzieli mi to samo że wtryski w alfie są dość delikatne i łatwo można je wypalić, przytoczyli nawet swój przykład z firmowej alfy stelvio 2.0t w której mieli ustawioną dawkę na około 1,2l i po 20tys km wtryski były do wymiany. Tak że nie wiem jak to się ma w przypadku 1.75 czy mój gazownik umywa ręce od roboty czy boi się odpowiedzialności za uszkodzone wtryski i specjalnie przelewa benzyną żeby mieć pewność że nic się nie stanie. Dodam że auto na LPG zrobiło już 50tys km i nie było żadnych poważnych problemów jednak czuć różnicę w jeździe jest trochę słabsze oraz często lubi poszarpywać i robić kangurki przy przyspieszaniu oraz na wolnych obrotach na postoju obroty falują (tylko na LPG) podczas jazdy na PB wszytko jest w jak najlepszym porządku mój gazownik upiera się że to wina układu zapłonowego tylko że cewki i świece są nowe, za to zauważyłem że jak pojeżdżę trochę na benzynie i później włączam gaz to auto jeździ normalnie przez jakiś czas a później znów zaczyna szarpać

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory